Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC nr 44/05 - Współpraca UE-Australia w dziedzinie szkolnictwa wyższego oraz kształcenia i szkolenia zawodowego - Zawiadomienie o publikacji zaproszenia do składania wniosków w Internecie.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2005.222.27

Akt nienormatywny
Wersja od: 9 września 2005 r.

Zaproszenie do składania wniosków - DG EAC nr 44/05

Współpraca UE-Australia w dziedzinie szkolnictwa wyższego oraz kształcenia i szkolenia zawodowego

Zawiadomienie o publikacji zaproszenia do składania wniosków w Internecie

(2005/C 222/13)

(Dz.U.UE C z dnia 9 września 2005 r.)

1.

CELE I OPIS

Ogólnym celem zaproszenia do składania wniosków jest wspieranie lepszego zrozumienia i interakcji między narodami Państw Członkowskich UE i Australii, z uwzględnieniem lepszej znajomości ich języków, kultur i instytucji oraz poprawy jakości szkolnictwa wyższego oraz kształcenia i szkolenia zawodowego w UE i Australii. W ramach niniejszego zaproszenia możliwe są dwa rodzaje działań:

1) Projekty wspólnych konsorcjów, których celem jest stworzenie ram mobilności studentów i opracowanie programu studiów na poziomie policealnym przez utworzenie konsorcjum instytucji szkolnictwa wyższego z UE i Australii na poziomie policealnym lub instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) z UE i Australii. Konsorcjum opracuje wspólny program badań, a mobilność studentów będzie dwukierunkowa.

2) Działania uzupełniające mają na celu dalsze wsparcie współpracy UE/Australia w dziedzinie szkolnictwa wyższego oraz kształcenia i szkolenia zawodowego w ramach polityki edukacji. Działania takie mogą obejmować konferencje, seminaria, wsparcie publikacji lub nowatorskich witryn internetowych, których główny temat ma związek ze współpracą międzynarodową w dziedzinie edukacji, jak również z ogólnymi stosunkami między UE a Australią.

2.

KWALIFIKUJĄCY SIĘ WNIOSKODAWCY

Składanie wniosków o dotację w ramach niniejszego zaproszenia jest otwarte dla instytucji szkolnictwa wyższego oraz instytucji kształcenia i szkolenia zawodowego. W zakresie działań uzupełniających zaproszenie jest również otwarte dla innych organizacji, takich jak agencje akredytacyjne, agencje lub organizacje edukacyjne, przedsiębiorstwa prywatne, grupy branżowe i biznesowe, organizacje pozarządowe, instytuty badawcze oraz organizacje zawodowe. Kwalifikujący się wnioskodawcy muszą mieć siedzibę w jednym z 25 krajów Unii Europejskiej.

3.

BUDŻET I CZAS TRWANIA PROJEKTÓW

Budżet przeznaczony na współfinansowanie projektów szacuje się na 1 mln EUR. Pomoc finansowa Komisji nie może przekraczać 75 % całkowitych kosztów kwalifikowanych. Maksymalna kwota dotacji wynosi 300.000 EUR na projekty wspólnych konsorcjów oraz 75.000 EUR na działania uzupełniające. Działania muszą się rozpocząć między 1 lutego 2006 r. a 1 maja 2006 r. Czas trwania każdego z działań jest z zasady ograniczony do 36 miesięcy w przypadku projektów wspólnych konsorcjów oraz do 24 miesięcy w przypadku działań uzupełniających.

4.

TERMIN

Wnioski należy przesłać do Komisji najpóźniej do dnia 30.11.2005 r.

5.

DODATKOWE INFORMACJE

Pełny tekst zaproszenia do składania wniosków oraz formularze zgłoszeniowe i załączniki są dostępne na następującej stronie internetowej:

http://europa.eu.int/comm/education/programmes/eu_others/australia/call_en.html.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem poczty elektronicznej

eac-3C-cooperation@cec.eu.int.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.