Rozporządzenie 320/2003 kończące rewizję środków antydumpingowych stosowanych do przywozu gwintowanych łączników rur lub przewodów rurowych z żeliwa ciągliwego pochodzących z Brazylii, Republiki Czeskiej, Japonii, Chińskiej Republiki Ludowej, Republiki Korei i Tajlandii

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2003.47.1

Akt indywidualny
Wersja od: 21 lutego 2003 r.

ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 320/2003
z dnia 18 lutego 2003 r.
kończące rewizję środków antydumpingowych stosowanych do przywozu gwintowanych łączników rur lub przewodów rurowych z żeliwa ciągliwego pochodzących z Brazylii, Republiki Czeskiej, Japonii, Chińskiej Republiki Ludowej, Republiki Korei i Tajlandii

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 384/96 z dnia 22 grudnia 1995 r. w sprawie ochrony przed dumpingowym przywozem z krajów niebędących członkami Wspólnoty Europejskiej(1), w szczególności jego art. 8, 9 oraz art. 11 ust. 3,

uwzględniając rozporządzenie Rady (WE) nr 1515/2001 z dnia 23 lipca 2001 r. w sprawie środków, które Wspólnota może podjąć po przyjęciu przez organ ds. rozstrzygania sporów WTO sprawozdania dotyczącego zagadnień antydumpingowych i antysubwencyjnych(2), w szczególności jego art. 2,

uwzględniając wniosek Komisji przedstawiony, po konsultacji z Komitetem Doradczym,

a także mając na uwadze, co następuje:

A. PROCEDURA

(1) Dnia 26 marca 2001 r. Komisja otrzymała wniosek od producenta eksportującego gwintowane łączniki z żeliwa ciągliwego z Republiki Czeskiej, Moravske Zelezarny AS, o zmianę ostatecznego cła antydumpingowego nałożonego na niego rozporządzeniem Rady (WE) nr 1784/2000 z dnia 11 sierpnia 2000 r. nakładającym ostateczne cło antydumpingowe oraz stanowiące o ostatecznym poborze tymczasowego cła nałożonego na przywóz niektórych rodzajów przewodów rurowych i łączników rur z żeliwa ciągliwego, pochodzących z Brazylii, Republiki Czeskiej, Japonii, Chińskiej Republiki Ludowej, Republiki Korei i Tajlandii(3).

(2) Producent eksportujący złożył wniosek o rewizje twierdząc, iż jego indywidualna stawka cła antydumpingowego opiera się na metodach niezgodnych z wnioskami zawartymi w sprawozdaniu organu odwoławczego oraz w sprawozdaniu grupy specjalnej, zmienionym sprawozdaniem organu odwoławczego w sprawie "Wspólnoty Europejskie - środki antydumpingowe na przywóz bawełnianych tkanin pościelowych z Indii"(4) (zwane dalej "sprawozdaniami"), w szczególności z podaną w tych sprawozdaniach wykładnią prawną art. 2 ust. 2 pkt 2 ii) oraz art. 2 ust. 4 pkt 2 Porozumienia antydumpingowego WTO, przyjętej przez Organ Rozstrzygania Sporów Światowej Organizacji Handlu (WTO).

(3) W związku z tym, Komisja zawiadomieniem z dnia 5 grudnia 2001 r. (zwanym dalej zawiadomieniem o wszczęciu) opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich(5), zaproponowała możliwość rewizji środków antydumpingowych stosowanych do wywozu gwintowanych łączników rur lub przewodów rurowych z żeliwa ciągliwego pochodzących z Brazylii, Republiki Czeskiej, Japonii, Chińskiej Republiki Ludowej, Republiki Korei oraz Tajlandii.

(4) Zakres rewizji został ograniczony do zbadania dumpingu stosowanego przez producentów eksportujących w zainteresowanych krajach, których stawki celne były oparte na metodzie dumpingu w momencie wydania sprawozdań i którzy odpowiedzieli wyczerpująco na kwestionariusz w terminie określonym w zawiadomieniu o wszczęciu. Rewizja ta odbyła się na podstawie art. 2 rozporządzenia (WE) nr 1515/2001.

(5) Komisja oficjalnie powiadomiła wszystkich znanych producentów eksportujących i odpowiednie władze w krajach wywozu o wszczęciu postępowania. Zainteresowane strony otrzymały możliwość przedstawienia swoich opinii na piśmie i wnioskowania o przesłuchanie w terminie określonym w zawiadomieniu o wszczęciu.

(6) Komisja wysłała kwestionariusze do wszystkich Stron, których to dotyczy, oraz do wszystkich innych przedsiębiorstw, które zgłosiły się w nieprzekraczalnym terminie określonym w zawiadomieniu o wszczęciu, otrzymując tylko jedną odpowiedź od producenta eksportującego z Tajlandii. Producent z Czech, który jako pierwszy poprosił o rewizję, nie odpowiedział na kwestionariusz.

(7) Wspomniany producent eksportujący z Tajlandii zdecydował się następnie wycofać swój wniosek o rewizję. Ponieważ żaden inny eksporter nie odpowiedział na kwestionariusz zgodnie z zawiadomieniem o wszczęciu, niniejsze dochodzenie należy zakończyć.

B. WNIOSKI

(8) W związku z powyższym, stwierdza się, że rewizja powinna być zakończona, a środki antydumpingowe nałożone rozporządzeniem (WE) nr 1784/2000 na rozważany produkt pochodzący z Brazylii, Republiki Czeskiej, Japonii, Chińskiej Republiki Ludowej, Republiki Korei oraz Tajlandii powinny nadal obowiązywać bez zmiany poziomu w odniesieniu do producentów eksportujących w przedmiotowych krajach. Należy również utrzymać wstępnie przyjęte zobowiązania,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Rewizja środków antydumpingowych dotyczących przywozu gwintowanych łączników rur lub przewodów rurowych z żeliwa ciągliwego, aktualnie sklasyfikowanych w ramach kodu CN ex 7307 19 10 (kod TARIC 7307 19 10 10), i pochodzących z Brazylii, Republiki Czeskiej, Japonii, Chińskiej Republiki Ludowej, Republiki Korei oraz Tajlandii, zostaje zakończona.

Artykuł  2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 18 lutego 2003 r.

W imieniu Rady
N. CHRISTODOULAKIS
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. L 56 z 6.3.1996, str. 1. Rozporządzenie ostatnio zmienione rozporządzeniem (WE) nr 1972/2002 (Dz.U. L 305 z 7.11.2002, str. 1).

(2) Dz.U. L 201 z 26.7.2001, str. 10.

(3) Dz.U. L 208 z 18.8.2000, str. 8.

(4) WT/DS 141/AB/R, 1.3.2001.

(5) Dz.U. C 342 z 5.12.2001, str. 5.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.