Wyrok Trybunału z dnia 14 grudnia 2011 r. w sprawie E-8/11 - Urząd Nadzoru EFTA przeciwko Islandii.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2012.291.16

Akt nienormatywny
Wersja od: 27 września 2012 r.

WYROK TRYBUNAŁU

z dnia 14 grudnia 2011 r.

w sprawie E-8/11

Urząd Nadzoru EFTA przeciwko Islandii

(Uchybienie zobowiązaniom przez Umawiającą się Stronę - Dyrektywa 2002/49/WE odnosząca się do oceny i zarządzania poziomem hałasu w środowisku)

(2012/C 291/07)

(Dz.U.UE C z dnia 27 września 2012 r.)

W sprawie E-8/11 między Urzędem Nadzoru EFTA a Islandią - WNIOSEK o stwierdzenie, że poprzez niedopilnowanie, by właściwe organy sporządziły i - w stosownych przypadkach - zatwierdziły strategiczne mapy hałasu oraz opracowały plany działań dotyczące występowania hałasu w odniesieniu do wszystkich głównych dróg na swoim terytorium, którymi rocznie przejeżdża ponad sześć milionów pojazdów, a także niedopilnowanie, by informacje ze strategicznych map hałasu i streszczeń planów działań, o których mowa w załączniku VI do dyrektywy, były przekazywane Urzędowi Nadzoru EFTA, Islandia uchybiła swoim zobowiązaniom wynikającym z art. 7 ust. 1, art. 8 ust. 1 i art. 10 aktu, o którym mowa w pkt 32g załącznika XX do Porozumienia EOG (dyrektywa 2002/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 czerwca 2002 r. odnosząca się do oceny i zarządzania poziomem hałasu w środowisku), dostosowanego do Porozumienia EOG Protokołem nr 1 do tego porozumienia, Trybunał, w składzie Carl Baudenbacher, prezes i sędzia sprawozdawca, Per Christiansen i Páll Hreinsson, sędziowie, wydał w dniu 14 grudnia 2011 r. wyrok zawierający sentencję następującej treści:

Trybunał niniejszym:

1)
Ogłasza, że poprzez niedopilnowanie, by w przewidzianych prawem terminach właściwe organy sporządziły i - w stosownych przypadkach - zatwierdziły strategiczne mapy hałasu oraz opracowały plany działań dotyczące występowania hałasu w odniesieniu do wszystkich głównych dróg na swoim terytorium, którymi rocznie przejeżdża ponad sześć milionów pojazdów, a także niedopilnowanie, by informacje ze strategicznych map hałasu i streszczeń planów działań, o których mowa w załączniku VI do dyrektywy, były przekazywane Urzędowi Nadzoru EFTA, Islandia uchybiła swoim zobowiązaniom wynikającym z art. 7 ust. 1, art. 8 ust. 1 i art. 10 aktu, o którym mowa w pkt 32g załącznika XX do Porozumienia EOG (dyrektywa 2002/49/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 czerwca 2002 r. odnosząca się do oceny i zarządzania poziomem hałasu w środowisku), dostosowanego do Porozumienia EOG Protokołem nr 1 do tego porozumienia.
2)
Obciąża Islandię kosztami postępowania.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.