Wspólne Centrum Badawcze (WCB) - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14) - Instytut Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju w Isprze (WCB.H) - COM/2007/10050.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2007.126A.1

Akt nienormatywny
Wersja od: 7 czerwca 2007 r.

WSPÓLNE CENTRUM BADAWCZE (WCB)

Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora (grupa zaszeregowania AD 14)

Instytut Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju w Isprze (WCB.H)

COM/2007/10050

(2007/C 126 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 7 czerwca 2007 r.)

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Wspólnym Centrum Badawczym; nasza misja polega na zapewnieniu wsparcia naukowotechnicznego z punktu widzenia potrzeb klienta przy planowaniu, opracowywaniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityki Unii Europejskiej. W skład WCB wchodzi siedem instytutów badawczych zlokalizowanych w pięciu miejscach w Europie. Zatrudniamy 2.700 pracowników i dysponujemy budżetem operacyjnym w wysokości 300 mln EUR rocznie. Zajmujemy się głównie takimi dziedzinami, jak: żywność, produkty chemiczne i ochrona zdrowia; środowisko i zrównoważony rozwój; bezpieczeństwo jądrowe, a także działaniami horyzontalnymi obejmującymi materiały i pomiary referencyjne, prognozy technicznogospodarcze, bezpieczeństwo publiczne i zwalczanie nadużyć finansowych.

Co oferujemy?

Stanowisko dyrektora Instytutu Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju (WCB.H - ISPRA). Misją Instytutu Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju (IES, http://ies.jrc.cec.eu.int/) jest zapewnienie wsparcia naukowotechnicznego przy realizacji unijnej polityki ochrony środowiska, a tym samym działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju Europy. Główne dziedziny działalności to: zrównoważona eksploatacja zasobów naturalnych; zrównoważone rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich; łagodzenie skutków zmian klimatycznych i związane z tym działania adaptacyjne; zagrożenia dla środowiska i zagrożenia naturalne; transport zgodny z zasadami ochrony środowiska i jakość powietrza; energia odnawialna; ekologiczny wymiar współpracy w dziedzinie rozwoju; system informacji ekologicznej i system monitorowania stanu środowiska.

Dyrektor będzie odpowiedzialny za całościowe zarządzanie instytutem. Do jego obowiązków należeć będzie kierowanie finansami i naborem w odniesieniu do całego budżetu instytutu i jego personelu. Instytut zatrudnia około 450 pracowników, a jego roczny budżet wynosi w przybliżeniu 40 mln EUR. Dyrektor wejdzie w skład zespołu kierowniczego wyższego szczebla WCB i będzie uczestniczył w opracowywaniu i realizacji zadań WCB. Obowiązkiem dyrektora będzie także określanie strategicznych kierunków rozwoju WCB i ogólna koordynacja jego działań związanych ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.

Kandydat musi spełniać następujące kryteria:

1) być obywatelem jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej;

2) posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych uprawniający do podjęcia studiów doktoranckich;

3) mieć przynajmniej piętnastoletnie doświadczenie zawodowe, liczone od chwili ukończenia studiów wyższych, na stanowiskach wymagających wyżej wymienionych kwalifikacji, z czego co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na wyższym stanowisku kierowniczym;

4) władać biegle jednym z języków urzędowych UE oraz dobrze znać inny język urzędowy UE; procedura rekrutacyjna będzie odbywać się wyłącznie w języku angielskim, francuskim lub niemieckim.

Dyrektor zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia określono w przepisach regulaminu pracowniczego dotyczących urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 14. Komisja stosuje politykę równych szans.

Odsyłacz do internetowego formularza zgłoszeniowego, w którym można znaleźć pełny opis stanowiska oraz kryteria naboru, znajduje się na stronie:

http://ec.europa.eu/dgs/personnel_administration/seniormanagementvacancies/CV_Encadext/index.cfm

W razie problemów technicznych proszę wysłać e-mail na adres:

ADMIN-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Termin składania zgłoszeń upływa dnia 5 lipca 2007 r. Zgłoszenia przez internet nie będą przyjmowane po godz. 12.00 (w południe) czasu brukselskiego.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.