Wniosek do Trybunału EFTA z dnia 6 stycznia 2016 r. o wydanie opinii doradczej wniesiony przez Oslo tingrett w sprawie Synnove Finden przeciwko Staten v/Landbruks- og matdepartmentet.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2017.9.38

Akt nieoceniany
Wersja od: 12 stycznia 2017 r.

Wniosek do Trybunału EFTA z dnia 6 stycznia 2016 r. o wydanie opinii doradczej wniesiony przez Oslo tingrett w sprawie Synnøve Finden przeciwko Staten v/Landbruks- og matdepartmentet
(Sprawa E-1/16)

(2017/C 9/08)

(Dz.U.UE C z dnia 12 stycznia 2017 r.)

W dniu 18 stycznia 2016 r. do kancelarii Trybunału EFTA wpłynął wniosek, pismem z dnia 6 stycznia 2016 r., wniesiony przez Oslo tingrett (Sąd Rejonowy w Oslo), o wydanie opinii doradczej w sprawie Synnøve Finden przeciwko Staten v/Landbruks- og matdepartmentet (państwu norweskiemu reprezentowanemu przez Ministerstwo Rolnictwa i Żywności) w odniesieniu do następujących pytań dotyczących rozporządzenia nr 832 z dnia 29 czerwca 2007 r. w sprawie systemu wyrównywania cen mleka ("rozporządzenie PE"):

1.1.
Czy mechanizm pomocy, o którym mowa w akapicie trzecim sekcji 8 rozporządzenia PE, stanowi mechanizm, który sąd, w ramach oceny jego legalności, powinien zbadać w odniesieniu do zasad swobody przedsiębiorczości określonych w art. 31 Porozumienia EOG?
1.2.
Jeśli od sądu wymaga się, aby przy ocenie legalności akapitu trzeciego sekcji 8 rozporządzenia PE wziął pod uwagę art. 31 Porozumienia EOG, czy artykuł ten będzie mieć zastosowanie tylko w przypadku, gdy chodzi o element transgraniczny?
1.3.
Jeśli od sądu wymaga się, aby przy ocenie legalności akapitu trzeciego sekcji 8 rozporządzenia PE wziął pod uwagę art. 31 Porozumienia EOG, czy artykuł ten będzie mieć zastosowanie tylko w przypadku produktów powszechnie nazywanych "produktami określonymi w protokole 3", czy też przedmiotowy mechanizm zostanie uznany za pomoc na rzecz transportu w odniesieniu do wszystkich kategorii produktów, nawet jeśli dotyczy on wyłącznie własnych produktów strony?
2.1.
Czy mechanizm pomocy, o którym mowa w akapicie trzecim sekcji 8 rozporządzenia PE, stanowi mechanizm, który zgodnie z art. 60 Porozumienia EOG wymaga wcześniejszego zgłoszenia do Urzędu Nadzoru EFTA?
2.2.
Jeśli mechanizm pomocy, o którym mowa w akapicie trzecim sekcji 8 rozporządzenia PE, stanowi mechanizm, który zgodnie z art. 60 Porozumienia EOG wymaga wcześniejszego zgłoszenia do Urzędu Nadzoru EFTA, czy ma to zastosowanie wyłącznie do produktów powszechnie nazywanych "produktami określonymi w protokole 3", czy też zostanie on uznany za pomoc na rzecz transportu w odniesieniu do wszystkich kategorii produktów?

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.