Decyzja 2256/2003/WE przyjmująca wieloletni program (2003-2005) monitorowania planu działań e-Europa 2005, rozpowszechniania dobrych praktyk oraz poprawy bezpieczeństwa sieci i informacji (MODINIS)

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2003.336.1

Akt utracił moc
Wersja od: 27 grudnia 2005 r.

DECYZJA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY
z dnia 17 listopada 2003 r.
przyjmująca wieloletni program (2003-2005) monitorowania planu działań e-Europa 2005, rozpowszechniania dobrych praktyk oraz poprawy bezpieczeństwa sieci i informacji (MODINIS)
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

PARLAMENT EUROPEJSKI I RADA UNII EUROPEJSKIEJ

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 157 ust. 3,

uwzględniając wniosek Komisji(1),

uwzględniając opinię Komitetu Ekonomiczno-Społecznego(2),

uwzględniając opinię Komitetu Regionów(3),

stanowiąc zgodnie z procedurą określoną w artykule 251 Traktatu(4),

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) 23 i 24 marca 2000 r. Rada Europejska w Lizbonie ustanowiła cel uczynienia Unii Europejskiej najbardziej konkurencyjną, dynamiczną, opartą na wiedzy gospodarką na świecie i stwierdziła potrzebę użycia otwartej metody w celu koordynacji pomiaru postępu.

(2) 19 i 20 czerwca 2000 r. Rada Europejska w Feirze przyjęła plan działań e-Europa 2002 i szczególnie podkreśliła potrzebę przygotowania długoterminowych perspektyw rozwoju gospodarki opartej na wiedzy zachęcającej wszystkich obywateli do dostępu do nowych technologii; 30 listopada 2000 r. Rada Rynku Wewnętrznego ustaliła listę 23 wskaźników służących do pomiaru postępu osiągniętego w ramach planu działań e-Europa 2002.

(3) 28 maja 2002 r. Komisja opublikowała skierowany do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz Komitetu Regionów komunikat pod tytułem: "e-Europa 2005: Społeczeństwo informacyjne dla wszystkich", a Rada Europejska w Sewilli 21 i 22 czerwca 2002 r. przyjęła ogólne cele planu działania.

(4) 22 stycznia 2001 r. Komisja opublikowała skierowany do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz Komitetu Regionów komunikat pod tytułem: "Tworzenie bezpieczniejszego społeczeństwa informacyjnego poprzez poprawę bezpieczeństwa infrastruktury informacyjnej i zwalczanie przestępczości komputerowej".

(5) 23 i 24 marca 2001 r. we wnioskach końcowych Rady Europejskiej w Sztokholmie wzywa się Radę do rozwinięcia we współpracy z Komisją ogólnej strategii w sprawie bezpieczeństwa sieci elektronicznych łącznie z praktycznymi środkami wdrożeniowymi. Komunikat z dnia 6 czerwca 2001 r. "Bezpieczeństwo sieci i informacji: Propozycje na rzecz europejskiego podejścia" był pierwszą propozycją Komisji w odpowiedzi na ten postulat.

(6) Rezolucja Rady z dnia 30 maja 2001 r. w sprawie planu działania "e-Europa: Bezpieczeństwo informacji i sieci", rezolucja Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. w sprawie wspólnego podejścia i działań szczególnych w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i informacji(5), rezolucja Rady z dnia 18 lutego 2003 r. w sprawie europejskiego podejścia wobec kultury bezpieczeństwa sieci i informacji(6) oraz rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 22 października 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa sieci i informacji: propozycja na rzecz europejskiej polityki wezwały Państwa Członkowskie do podjęcia szczególnych działań na rzecz poszerzenia bezpieczeństwa sieci komunikacji elektronicznej i systemów informacyjnych. Ponadto Parlament Europejski i Rada przyjęły zamiar Komisji, by rozwijać, między innymi, strategię na rzecz stabilniejszego i bezpieczniejszego użytkowania infrastruktury Internetu oraz by przedłożyć propozycję utworzenia przyszłej struktury na poziomie europejskim zagadnień sieci i bezpieczeństwa informacji.

(7) Plan działania e-Europa 2005, potwierdzony w tym względzie rezolucją Rady z dnia 18 lutego 2003 r., proponuje między innymi utworzenie przyszłej struktury dla zagadnień dotyczących sieci i bezpieczeństwa informacji na poziomie europejskim.

(8) Przejście do społeczeństwa informacyjnego może, poprzez wprowadzenie nowego rodzaju stosunków gospodarczych, politycznych i społecznych, pomóc Unii Europejskiej podjąć stojące przed nią wyzwania obecnego stulecia i przyczynić się do zapewnienia wzrostu, podniesienia konkurencyjności i stworzenia nowych miejsc pracy. Społeczeństwo informacyjne zmienia stopniowo rodzaj działalności społecznej i gospodarczej i wykraczając poza granice sektorów wpływa na niezależne od siebie dotychczas dziedziny aktywności. Środki konieczne do jego wprowadzenia powinny uwzględniać gospodarczą i społeczną spójność Wspólnoty oraz ryzyko związane z cyfrowym wykluczeniem, jak również wydajne funkcjonowanie rynku wewnętrznego. Działania Unii Europejskiej i Państw Członkowskich w zakresie społeczeństwa informacyjnego mają na celu dalsze promowanie udziału najmniej uprzywilejowanych grup w społeczeństwie informacyjnym.

(9) Konieczne jest stworzenie mechanizmu służącego monitorowaniu i wymianie doświadczeń, co pozwoli Państwom Członkowskim na porównanie i analizę osiągnięć i sprawdzenie dokonanego postępu w odniesieniu do planu działania e-Europa 2005.

(10) Porównanie z najlepszymi pozwala Państwom Członkowskim ocenić, czy podjęte w ramach planu działania e-Europa 2005 inicjatywy poszczególnych państw prowadzą do rezultatów porównywalnych z tymi w innych Państwach Członkowskich i w skali międzynarodowej oraz czy w pełni wykorzystują potencjał technologiczny.

(11) Działania Państw Członkowskich podejmowane w ramach planu działania e-Europa 2005 mogą być wspierane w dalszej mierze za sprawą rozprzestrzeniania dobrych praktyk. Europejska wartość dodana w zakresie porównywania z najlepszymi i dobrych praktyk składa się z porównywalnej oceny wyników alternatywnych decyzji mierzonych wspólną metodologią monitorowania i analizy.

(12) Istnieje potrzeba analizy gospodarczych i społecznych konsekwencji społeczeństwa informacyjnego w celu ułatwienia dyskusji o kierunkach działań. Pozwoli to Państwom Członkowskim na lepsze wykorzystanie gospodarczego i przemysłowego potencjału rozwoju technologicznego, w szczególności w zakresie społeczeństwa informacyjnego.

(13) Bezpieczeństwo sieci i informacji stało się zasadniczym warunkiem dalszego rozwoju w kierunku bezpiecznego otoczenia biznesowego. Złożony charakter sieci i bezpieczeństwa informacji wymaga by lokalne, narodowe i, gdzie to właściwe, europejskie władze, ustanawiając środki w tej dziedzinie, uwzględniły szereg aspektów politycznych, gospodarczych, organizacyjnych i technicznych oraz zdecentralizowany i globalny charakter sieci komunikacyjnych. Planowane stworzenie przyszłej struktury na poziomie europejskim dla zagadnień bezpieczeństwa sieci i informacji poprawiłoby możliwość reagowania Państw Członkowskich i Wspólnoty na poważniejsze problemy dotyczące bezpieczeństwa sieci i informacji. Przygotowania należy rozpocząć w 2003 r.

(14) Jako że wymieniona wyżej działalność ma wspierać synergię i współpracę pomiędzy Państwami Członkowskimi, państwami EOG, krajami ubiegającymi się o członkostwo oraz kandydującymi i stowarzyszonymi Europy Środkowej i Wschodniej, Komisja mogłaby w przyszłości w większej mierze zachęcać te kraje do udziału w działalności programów.

(15) Decyzja niniejsza ustanawia, na cały okres trwania programu, finansowe ramy tworzące pierwotny punkt odniesienia w rozumieniu pkt 33 Porozumienia międzyinstytucjonalnego z dnia 6 maja 1999 r. pomiędzy Parlamentem Europejskim, Radą a Komisją w sprawie dyscypliny budżetowej i poprawy procedury budżetowej dla władzy budżetowej w trakcie corocznej procedury budżetowej.

(16) Środki konieczne do wykonania tej decyzji należy przyjąć zgodnie z decyzją Rady 1999/468/WE z dnia 28 czerwca 1999 r. ustanawiającą warunki wykonywania uprawnień wykonawczych przyznanych Komisji(7).

(17) Postępy niniejszego programu należy stale monitorować,

PRZYJMUJĄ NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł  1

Niniejszym przyjmuje się wieloletni program (2003-2005) monitorowania planu działań e-Europa 2005, rozpowszechniania dobrych praktyk oraz poprawy bezpieczeństwa sieci i informacji (nazywany dalej "programem").

Celami programu są:

a) monitorowanie rezultatów osiągniętych przez Państwa Członkowskie i w Państwach Członkowskich i porównywanie ich ze światową czołówką poprzez używanie, w miarę możliwości, oficjalnych statystyk;

b) wspieranie wysiłków Państw Członkowskich w zakresie e-Europy, na poziomie narodowym, regionalnym i lokalnym, poprzez analizę dobrych praktyk eEuropy i uzupełniającym współdziałaniu rozwoju mechanizmów na rzecz wymiany doświadczeń;

c) analiza skutków gospodarczych i społecznych społeczeństwa informacyjnego w kontekście ułatwienia dyskusji o kierunkach działań, w szczególności w kontekście przemysłowej konkurencji i spójności oraz integracji społecznej: zapewnienie grupie kierującej e-Europą potrzebnych informacji celem umożliwienia oceny właściwego strategicznego kierunku planu działania e-Europa 2005;

d) przygotowanie ustanowienia przyszłej struktury na poziomie europejskim dla zagadnień dotyczących bezpieczeństwa sieci i informacji zgodnie z rezolucją Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. i planem działania e-Europa 2005 w celu poprawy bezpieczeństwa sieci i informacji.

Używane w ramach programu środki wykraczają poza granice sektorów i uzupełniają działania Wspólnoty w innych dziedzinach. Żadne z tych działań nie powiela prac realizowanych w tych dziedzinach w ramach programów wspólnotowych. Działania podejmowane w ramach odnośnego programu w zakresie porównania z najlepszymi, dobrych praktyk i koordynacji polityki zmierzają w kierunku osiągnięcia celów planu działania e-Europa 2005, tak aby promować bezpieczeństwo sieci i informacji, technologii szerokopasmowego dostępu oraz promowania e-Rządu, e-Biznesu, e-Zdrowia i e-Kształcenia.

Program ten dostarcza także wspólne ramy dla uzupełniającego współdziałania na poziomie europejskim poszczególnych poziomów narodowych, regionalnych i lokalnych

Artykuł  1a 1
1.
W ramach programu na rok 2006 kontynuuje się monitorowanie wdrażania i wykorzystania technologii teleinformatycznych (ICT) we wszystkich dziedzinach gospodarki oraz rozpowszechnianie dobrych praktyk. Program ten służy realizacji następujących celów:

a) monitorowanie rezultatów osiąganych przez Państwa Członkowskie oraz porównywanie ich ze światową czołówką, w miarę możliwości przy wykorzystaniu oficjalnych statystyk;

b) wspieranie wysiłków Państw Członkowskich w zakresie stymulowania stosowania ICT na szczeblu krajowym, regionalnym i lokalnym, poprzez analizę dobrych praktyk oraz uzupełniające współdziałanie w zakresie rozwijania mechanizmów wymiany doświadczeń;

c) analiza gospodarczych i społecznych następstw społeczeństwa informacyjnego w celu ułatwienia dyskusji o kierunkach działań, w szczególności w zakresie konkurencyjności, wzrostu i zatrudnienia oraz integracji społecznej.

2.
Podejmowane w ramach programu działania mają charakter ponadsektorowy i uzupełniają działania Wspólnoty w innych dziedzinach. Żadne z tych działań nie powiela prac realizowanych w tych dziedzinach w ramach innych programów wspólnotowych. Podejmowane w ramach przedmiotowego programu działania w zakresie analizy porównawczej, dobrych praktyk i koordynacji polityki przyczyniają się do osiągnięcia celów określonych w komunikacie Komisji na wiosenny szczyt Rady Europejskiej z dnia 2 lutego 2005 r., zatytułowanym "Wspólne działania na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia - nowy początek strategii lizbońskiej", którego celem jest stymulowanie wdrażania technologii ICT w ramach kontynuacji planu eEurope, w szczególności w zakresie promowania dostępu szerokopasmowego, oraz e-Rządu, e- Biznesu, e-Zdrowia i e-Kształcenia, a także do osiągnięcia celów określonych w komunikacie Komisji z dnia 1 czerwca 2005 r. zatytułowanym "i2010 - Europejskie społeczeństwo informacyjne na rzecz wzrostu i zatrudnienia", wspierającym otwartą i konkurencyjną gospodarkę cyfrową.
3.
Program ten zapewnia także wspólne ramy dla uzupełniającego współdziałania na poziomie europejskim poszczególnych poziomów krajowych, regionalnych i lokalnych.
Artykuł  2

W celu osiągnięcia celów określonych w art. 1 podejmowane są następujące rodzaje działań:

a) działanie 1

Monitorowanie i porównanie osiągnięć

– zbieranie i analiza danych ustalonych na podstawie wskaźników porównywania z najlepszymi określonych w rezolucji Rady z dnia 18 lutego 2003 r. w sprawie wdrażania planu działania e-Europa 2005(8), łącznie z uwzględnieniem wskaźników regionalnych, gdzie to właściwe. Szczególną uwagę należy przy tym zwrócić na dane odnoszące się do głównych celów planu działania e-Europa 2005;

b) działanie 2

Rozprzestrzenianie dobrych praktyk

– studia w celu określenia dobrych praktyk na poziomie narodowym, regionalnym i lokalnym przyczyniające się do udanego wdrażania planu działania e-Europa 2005;

– wspieranie docelowych konferencji, seminariów lub warsztatów wspierających cele planu działania e-Europa 2005 dla promowania współpracy, wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie wspólnych ram na rzecz uzupełniającego współdziałania zgodnie z art. 1 lit. b);

c) działanie 3

Analiza i strategiczna dyskusja

– wsparcie prac ekspertów do spraw społeczeństwa i gospodarki w celu dostarczeniu Komisji oraz, na wniosek, grupie kierującej e-Europą informacji w odniesieniu do przyszłościowej analizy polityki w tej dziedzinie,

– wsparcie grupy kierującej e-Europą w opracowaniu strategicznego zarysu wdrażania planu działania e-Europa 2005 i w tworzeniu forum umożliwiającego wymianę doświadczeń, pozwolenie na wcześniejszy udział krajów kandydujących oraz, gdzie stosowne, zachęcanie innych zainteresowanych stron do zajęcia stanowiska;

d) działanie 4

Poprawa bezpieczeństwa sieci i informacji

– przygotowanie ustanowienia przyszłej struktury na poziomie europejskim dla zagadnień dotyczących sieci i bezpieczeństwa informacji zgodnie z rezolucjami Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. i 18 lutego 2003 r w sprawie europejskiego podejścia wobec kultury bezpieczeństwa sieci i informacji i planem działania e-Europa 2005 poprzez, między innymi, finansowanie badań, studiów, warsztatów w dziedzinach takich jak mechanizmy bezpieczeństwa i ich interoperacyjność, wiarygodność i ochrona sieci, zaawansowane szyfrogramy, prywatność i bezpieczeństwo w komunikacji bezprzewodowej.

Artykuł  2a 2

Dla osiągnięcia celów określonych w art. 1a podejmowane są następujące rodzaje działań:

a) Działanie 1

Monitorowanie i porównanie osiągnięć:

– gromadzenie i analiza danych na podstawie wskaźników analizy porównawczej określonych w rezolucji Rady z dnia 18 lutego 2003 r. w sprawie wdrażania planu działań eEurope 2005, w tym, w razie potrzeby, wskaźników regionalnych, oraz na podstawie wskaźników określonych w rozporządzeniu (WE) nr 808/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 21 kwietnia 2004 r. dotyczącym statystyk Wspólnoty w sprawie społeczeństwa informacyjnego(9);

b) Działanie 2

Rozpowszechnianie dobrych praktyk:

– badania mające na celu określenie dobrych praktyk na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym, przyczyniające się do udanego wdrażania ICT we wszystkich obszarach gospodarki,

– wspieranie specjalistycznych konferencji, seminariów i warsztatów oraz działań w zakresie rozpowszechniania i przekazywania informacji w ramach realizacji celów określonych w komunikacie Komisji na wiosenny szczyt Rady Europejskiej z dnia 2 lutego 2005 r., zatytułowanym "Wspólne działania na rzecz wzrostu gospodarczego i zatrudnienia - nowy początek strategii lizbońskiej", którego celem jest stymulowanie wdrażania technologii ICT w ramach kontynuacji planu eEurope, oraz w komunikacie Komisji z dnia 1 czerwca 2005 r. zatytułowanym "i2010 - Europejskie społeczeństwo informacyjne na rzecz wzrostu i zatrudnienia", wspierającym otwartą i konkurencyjną gospodarkę cyfrową, w celu promowania współpracy oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, określonych w art. 1a ust. 1 lit b);

c) Działanie 3

Analiza i dyskusja strategiczna:

– wspieranie prac ekspertów w dziedzinie społeczeństwa i gospodarki w celu dostarczenia Komisji informacji w odniesieniu do przyszłościowej analizy polityki.

Artykuł  3

Dla osiągnięcia celów określonych w art. 1 i działań ustalonych w art. 2 Komisja używa właściwych i odpowiednich środków, w szczególności:

– przyznawanie kontraktów na wykonywanie zadań związanych z badaniami, studiami poszukiwawczymi, dokładnymi studiami w określonych dziedzinach, środkami o ograniczonym wymiarze służącymi prezentacji łącznie z warsztatami i konferencjami,

– zbieranie, publikowanie i rozprzestrzenianie informacji oraz rozwijanie usług opartych na Internecie,

– przyznawanie wsparcia dla spotkań ekspertów, konferencji i seminariów.

Artykuł  4 3

Program obejmuje okres od dnia 1 stycznia 2003 r. do dnia 31 grudnia 2006 r.

Ramy finansowe dla wdrożenia niniejszego programu ustala się niniejszym na 30.160.000 EUR.

W załączniku podano indykatywny podział wydatków.

Roczne środki są zatwierdzane przez władzę budżetową w granicach perspektywy finansowej.

Artykuł  5

Komisja ponosi odpowiedzialność za wdrażanie programu i jego koordynację z innymi programami wspólnotowymi. Na podstawie niniejszej decyzji Komisja co roku opracowuje program pracy.

Komisja działa w zgodzie z procedurą ustaloną w art. 6 ust. 2:

a) przy przyjęciu programu pracy, łącznie z ogólnym podziałem budżetu;

b) przy przyjęciu środków do oceny programu;

c) przy określeniu kryteriów wezwania do składania dokumentów zgodnie z celami określonymi w art. 1 oraz przy ocenie zgłoszonych w odpowiedzi na to wezwanie projektów, w przypadku gdy szacowana wysokość funduszy Wspólnoty wynosi przynajmniej 250.000 EUR.

Artykuł  6

1. Komisję wspomaga komitet (zwany dalej "Komitetem").

2. W przypadku odniesienia do tego ustępu stosuje się art. 4 i 7 decyzji 1999/468/WE, uwzględniając jej art. 8.

Okres ustanowiony w art. 4 ust. 3 decyzji 1999/468/WE wynosi 3 miesiące.

3.
Komitet przyjmuje swój regulamin wewnętrzny.
Artykuł  7
1.
W celu zapewnienia efektywnego wykorzystania udzielanej przez Wspólnotę pomocy Komisja upewnia się, że podejmowane w zgodzie z niniejszą decyzją działania podlegają uprzedniemu sprawdzeniu, monitorowaniu i późniejszej ocenie.
2.
W trakcie wdrażania działań oraz po ich zakończeniu Komisja ocenia sposób ich przeprowadzenia i oddziaływanie ich wdrożenia, aby móc ocenić, czy zakładane cele zostały osiągnięte.
3.
Komisja regularnie informuje Komitet i grupę kierującą e-Europą o postępie we wdrażaniu programu jako całości.
4.
Na koniec programu Komisja przedkłada Parlamentowi Europejskiemu, Radzie i Europejskiemu Komitetowi Ekonomicznemu-Społecznemu raport oceniający wyniki osiągnięte przy wdrażaniu działań określonych w art. 2.
Artykuł  8
1.
W program mogą uczestniczyć w ramach wzajemnych umów ze Wspólnotą Europejską kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego, kraje ubiegające się o członkostwo i kandydujące oraz kraje stowarzyszone z Europy Środkowej i Wschodniej.
2.
W trakcie wdrażania decyzji wspierana jest współpraca z państwami trzecimi, organizacjami lub instytucjami międzynarodowymi.
Artykuł  9

Niniejsza decyzja wchodzi w życie następnego dnia po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Artykuł  10

Decyzja skierowana jest do Państw Członkowskich.

Sporządzono w Brukseli, dnia 17 listopada 2003 r.
W imieniu Parlamentu EuropejskiegoW imieniu Rady
P. COXG. ALEMANNO
PrzewodniczącyPrzewodniczący

______

(1) Dz.U. C 291 E z 26.11.2002, str. 243.

(2) Dz.U. C 61 z 14.3.2003, str. 184.

(3) Dz.U. C 128 z 29.5.2003, str. 19.

(4) Opinia Parlamentu Europejskiego z dnia 12 lutego 2003 (dotychczas nieopublikowana w Dzienniku Urzędowym), wspólne stanowisko Rady z dnia 26 maja 2003 r. (Dz.U. C 159 E z 8.7.2003, str. 11) oraz stanowisko Parlamentu Europejskiego z dnia 25 września 2003 r. (dotychczas nieopublikowane w Dzienniku Urzędowym). Decyzja Rady z dnia 27 października 2003 r.

(5) Dz.U. C 43 z 16.2.2002, str. 2.

(6) Dz.U. C 48 z 28.2.2003, str. 1.

(7) Dz.U. L 184 z 17.7.1999, str. 23.

(8) Dz.U. C 48 z 28.2.2003, str. 2.

(9) Dz.U. L 143 z 30.4.2004, str. 49.

ZAŁĄCZNIK 4

Wieloletni program monitorowania działań w ramach inicjatywy eEurope, rozpowszechniania dobrych praktyk oraz poprawy bezpieczeństwa sieci i informacji (MODINIS)

Orientacyjny podział wydatków w latach 2003-2005
Odsetek całości budżetu dla danej kategorii i roku
200320042005Razem

2003-2005

Działanie 1 - monitorowanie i porównanie osiągnięć12 %14 %14 % 40 %
Działanie 2 - rozpowszechnianie dobrych praktyk 8 %10 %12 % 30 %
Działanie 3 - analizy i dyskusje strategiczne 2 % 3 % 3 % 8 %
Działanie 4 - poprawa bezpieczeństwa sieci i informacji17 % 5 % 0 % 22 %
Odsetek całości39 %32 %29 %100 %

Orientacyjny podział wydatków w roku 2006

Odsetek całości budżetu dla danej kategorii i roku
2006
Działanie 1 - monitorowanie i porównanie osiągnięć 55 %
Działanie 2 - rozpowszechnianie dobrych praktyk 30 %
Działanie 3 - analizy i dyskusje strategiczne 15 %
Działanie 4 - poprawa bezpieczeństwa sieci i informacji 0 %
Odsetek całości100 %
1 Art. 1a dodany przez art. 1 pkt 1 decyzji nr 2113/2005/WE z dnia 14 grudnia 2005 r. (Dz.U.UE.L.05.344.34) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 grudnia 2005 r.
2 Art. 2a dodany przez art. 1 pkt 2 decyzji nr 2113/2005/WE z dnia 14 grudnia 2005 r. (Dz.U.UE.L.05.344.34) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 grudnia 2005 r.
3 Art. 4:

- zmieniony przez art. 10 decyzji nr 787/2004/WE z dnia 21 kwietnia 2004 r. (Dz.U.UE.L.04.138.12) zmieniającej nin. decyzję z dniem 20 maja 2004 r.

- zmieniony przez art. 1 pkt 3 decyzji nr 2113/2005/WE z dnia 14 grudnia 2005 r. (Dz.U.UE.L.05.344.34) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 grudnia 2005 r.

4 Załącznik zmieniony przez art. 1 pkt 4 decyzji nr 2113/2005/WE z dnia 14 grudnia 2005 r. (Dz.U.UE.L.05.344.34) zmieniającej nin. decyzję z dniem 27 grudnia 2005 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.