Sprawa T-422/10: Skarga wniesiona w dniu 15 września 2010 r. - Emme przeciwko Komisji.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2010.317.35/2

Akt nienormatywny
Wersja od: 20 listopada 2010 r.

Skarga wniesiona w dniu 15 września 2010 r. - Emme przeciwko Komisji

(Sprawa T-422/10)

(2010/C 317/64)

Język postępowania: włoski

(Dz.U.UE C z dnia 20 listopada 2010 r.)

Strony

Strona skarżąca: Emme Holding SpA (Pescara, Włochy) (przedstawiciele: adwokaci G.Visconti, E. Vassallo di Castiglione, M. Siragusa, M. Beretta i P. Ferrari)

Strona pozwana: Komisja Europejska

Żądania strony skarżącej

– Uchylenie lub obniżenie grzywny nałożonej przez Komisję na spółkę Emme Holding decyzją z dnia 30 czerwca 2010 r. (sprawa COMP/38.344 - Stal sprężająca);

– obciążenie Komisji kosztami postępowania.

Zarzuty i główne argumenty

W niniejszej sprawie zaskarżono tę samą decyzję, która jest przedmiotem postępowania w sprawie T-385/10 ArcellorMittal Wire France i in. przeciwko Komisji.

Skarżąca podnosi w szczególności, że:

– obciążenie skarżącej odpowiedzialnością za jednolite i ciągłe naruszenie popełnione przez wszystkie europejskie kartele (Club Europa) oraz wszystkie krajowe/regionalne kartele (Club Italiano, Club España i Accordo Meridionale) jest nieuzasadnione. W rzeczywistości skarżąca nigdy nie uczestniczyła (czynnie ani biernie) w zarzucanym naruszeniu na szczeblu europejskim. Również spółka Trame nie była świadoma tego, że którykolwiek z karteli regionalnych lub krajowych działał w krajach innych niż Włochy.

– w decyzji uwzględniono zarówno przewody splatane z 7 drutów, jak i przewody splatane z 2-3 drutów. Skarżąca twierdzi jednak, że przewody splatane z 2-3 drutów nigdy nie były przedmiotem kartelu w ramach Club Italia. Obrót wygenerowany dzięki temu produktowi nie powinien zatem zostać uwzględniony przy obliczaniu grzywny.

Skarżąca domaga się także obniżenia grzywny na tej podstawie, że jej udział w zarzucanym naruszeniu był marginalny. Twierdzi również, że nie ma możliwości zapłaty tak wysokiej grzywny.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.