Sprawa T-328/15 P: Odwołanie wniesione w dniu 24 czerwca 2015 r. przez Geoffroya Alsteensa od wyroku wydanego w dniu 21 kwietnia 2015 r. przez Sąd do spraw Służby Publicznej w sprawie F-87/12 RENV, Alsteens/Komisja.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2015.279.43

Akt nienormatywny
Wersja od: 24 sierpnia 2015 r.

Odwołanie wniesione w dniu 24 czerwca 2015 r. przez Geoffroya Alsteensa od wyroku wydanego w dniu 21 kwietnia 2015 r. przez Sąd do spraw Służby Publicznej w sprawie F-87/12 RENV, Alsteens/Komisja
(Sprawa T-328/15 P)

Język postępowania: francuski

(2015/C 279/53)

(Dz.U.UE C z dnia 24 sierpnia 2015 r.)

Strony

Wnoszący odwołanie: Geoffroy Alsteens (Marcinelle, Belgia) (przedstawiciele: adwokaci S. Orlandi i T. Martin)

Druga strona postępowania: Komisja Europejska

Żądania

Wnoszący odwołanie wnosi do Sądu o:

-
uchylenie wyroku Sądu do spraw Służby Publicznej wydanego w sprawie F-87/12 RENV, Alsteens/Komisja;
-
stwierdzenie nieważności decyzji Komisji z dnia 18 listopada 2011 r. w zakresie, w jakim ograniczono w niej do dnia 31 marca 2012 r. okres przedłużenia umowy o pracę w charakterze członka personelu tymczasowego zawartej z wnoszącym odwołanie;
-
zasądzenie od Komisji kwoty w ustalonej tymczasowo wysokości 1 EUR tytułem odszkodowania za szkody poniesione przez wnoszącego odwołanie, a także obciążenie Komisji kosztami postępowania w czterech instancjach.

Zarzuty i główne argumenty

Na poparcie odwołania wnoszący odwołanie podnosi trzy zarzuty.

1.
Zarzut pierwszy dotyczący naruszenia zasady kontradyktoryjności oraz naruszenia prawa. Wnoszący odwołanie podnosi, że Sąd do spraw Służby Publicznej (zwany dalej "SSP"):
(i)
błędnie odrzucił, jako podlegające odrzuceniu w świetle zasady zgodności, zarzuty oparte na oczywistym błędzie w ocenie oraz naruszeniu zasady dobrej administracji, mimo że Komisja nigdy nie podniosła tego zarzutu niedopuszczalności oraz mimo że strony nigdy nie mogły przedstawić swoich stanowisk w kwestii tej podnoszonej niedopuszczalności;
(ii)
w każdym razie naruszył prawo stwierdzając, że wnoszący odwołanie nie przestrzegał zasady zgodności.
2.
Zarzut drugi dotyczący przeinaczenia argumentów wnoszącego odwołanie, naruszenia obowiązku uzasadnienia oraz naruszenia prawa, ponieważ SSP stwierdził, że nie istnieje konieczność orzekania w przedmiocie wykładni art. 8 warunków zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej oraz że wyrok z dnia 5 października 1995 r. w sprawie Alexopoulou/Komisja (T-17/95, Zb.Orz.SP, EU:T:1995:176) nie jest w ogóle istotny dla rozstrzygnięcia sporu.
3.
Zarzut trzeci dotyczący naruszenia obowiązku uzasadnienia oraz naruszenia prawa, ponieważ SSP stwierdził, że wniosek wnoszącego odwołanie jest niezbędny, aby odstąpić od automatycznego stosowania zasady sześciu lat, nie uwzględniając w ten sposób kwalifikacji zaskarżonej decyzji jako niekorzystnego aktu.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.