Sprawa T-307/15: Skarga wniesiona w dniu 5 czerwca 2015 r. - 1&1 Telecom/Komisja.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2015.270.35

Akt nieoceniany
Wersja od: 17 sierpnia 2015 r.

Skarga wniesiona w dniu 5 czerwca 2015 r. - 1&1 Telecom/Komisja
(Sprawa T-307/15)

Język postępowania: angielski

(2015/C 270/44)

(Dz.U.UE C z dnia 17 sierpnia 2015 r.)

Strony

Strona skarżąca: 1&1 Telecom GmbH (Montabaur, Niemcy) (przedstawiciele: adwokaci J. Murach, J. Schmidt i R. Klotz oraz P. Alexiadis, Solicitor)

Strona pozwana: Komisja Europejska

Żądania

Strona skarżąca wnosi do Sądu o:

-
stwierdzenie nieważności decyzji Komisji Europejskiej C(2014) 4443 wydanej w dniu 2 lipca 2014 r. w sprawie nr COMP/M.7018 - Telefónica Deutschland/E-Plus (zwanej dalej "zaskarżoną decyzją") uznającej za zgodną ze wspólnym rynkiem oraz z funkcjonowaniem porozumienia o EOG koncentrację Telefónica Deutschland Holding AG z EPlus Mobilfunk GmbH & Co. KG pod warunkiem spełnienia przez Telefónicę zobowiązań określonych w załącznikach do tej decyzji oraz
-
obciążenie Komisji jej własnymi kosztami oraz kosztami poniesionymi przez skarżącą.

Zarzuty i główne argumenty

Na poparcie skargi strona skarżąca podnosi trzy zarzuty.

1.
Zarzut pierwszy dotyczący tego, że przy ustalaniu, czy koncentracja stanowi źródło znaczącego utrudnienia skutecznej konkurencji (zwanego dalej "SIEC"), Komisja naruszyła istotne wymogi proceduralne ze względu na brak uzasadnienia w tym ciążący na niej obowiązek staranności i popełniła oczywisty błąd w stosowaniu przepisów UE w dziedzinie kontroli koncentracji w stosunku do:
-
nieprzeprowadzenia analizy wertykalnych skutków koncentracji;
-
niewystarczającego uzasadnienia na poparcie twierdzenia, w myśl którego nie wymaga rozstrzygnięcia kwestia, czy koncentracja stanowi źródło SIEC na rynku hurtowym dostępu i rozpoczynania połączeń w Niemczech; oraz
-
niewystarczającego uzasadnienia w odniesieniu do wniosków dotyczących skutków horyzontalnych na rynku hurtowym dostępu i rozpoczynania połączeń oraz na rynku usług detalicznych telefonii ruchomej w Niemczech.
2.
Zarzut drugi dotyczący poważnego naruszenia prawa przez Komisję i popełnienia przez nią oczywistych błędów w ocenie w zakresie, w jakim Komisja:
-
zaakceptowała zaproponowane przez Telefónicę ostatecznie zobowiązania;
-
stwierdziła, że te ostateczne zobowiązania w pełni zaradzą SIEC; oraz
-
zatwierdziła koncentrację pod warunkiem wykonania przez Telefónicę ostatecznych zobowiązań.
3.
Zarzut trzeci dotyczący nadużycia władzy przez Komisję poprzez wzięcie pod uwagę względów politycznych bez związku z konkurencją zamiast realizacji celów traktatów i rozporządzenia UE w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw 1 w zakresie konkurencji.
1 Rozporządzenie Rady (WE) nr 139/2004 z dnia 20 stycznia 2004 r. w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw (rozporządzenie WE w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw) (Dz.U. L 24, s. 1).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.