Sprawa T-135/17: Scor v. Komisja Europejska.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2019.213.27/2

Akt nienormatywny
Wersja od: 24 czerwca 2019 r.

Wyrok Sądu z dnia 6 maja 2019 r. - Scor/Komisja
(Sprawa T-135/17) 1

(Pomoc państwa - Rynek działalności reasekuracyjnej od r yzyka klęsk żywiołowych - Pomoc w formie nieograniczonej gwarancji państwa udzielonej na rzecz CCR - Decyzja uznająca pomoc za zgodną z rynkiem wewnętrznym po zakończeniu wstępnego etapu badania - Artykuł 107 ust. 3 lit. c) TFUE - Skarga o stwierdzenie nieważności - Legitymacja procesowa - Brak istotnego wpływu na pozycję konkurencyjną - Częściowa niedopuszczalność - Uprawnienia procesowe zainteresowanych stron - Status zainteresowanej strony - Brak poważnych trudności)

Język postępowania: francuski

(2019/C 213/26)

(Dz.U.UE C z dnia 24 czerwca 2019 r.)

Strony

Strona skarżąca: Scor SE (Paryż, Francja) (przedstawiciele: N. Baverez, N. Autet, M. Béas i G. Marson, adwokaci)

Strona pozwana: Komisja Europejska (przedstawiciele: B. Stromsky, A. Bouchagiar i K. Blanck, pełnomocnicy)

Interwenienci popierający stronę pozwaną: Republika Francuska (przedstawiciele: początkowo D. Colas, B. Fodda, E. de Moustier i J. Bousin, następnie D. Colas, B. Fodda, P. Dodeller, R. Coesme i E. de Moustier, pełnomocnicy) i Caisse centrale de réassurance (Paryż, Francja) (przedstawiciele: początkowo J.P. Gunther, A. Giraud i S. Petit, następnie A. Giraud i S. Petit, adwokaci)

Przedmiot

Oparte na art. 263 TFUE żądanie stwierdzenia nieważności decyzji Komisji C(2016) final z dnia 26 września 2016 r. dotyczącej środków SA.37649 i SA.45860 wdrożonych przez Francję, w zakresie w jakim Komisja uznała w niej za zgodną z rynkiem wewnętrznym nieograniczoną gwarancję udzieloną na rzecz CCR na prowadzenie przez nią działalności reasekuracyjnej od ryzyka klęsk żywiołowych.

Sentencja

1)
Skarga zostaje w części odrzucona, a w pozostałym zakresie oddalona.
2)
Scor SE pokrywa własne koszty oraz koszty poniesione przez Komisję Europejską i Caisse centrale de réassurance (CCR), w tym koszty poniesione w związku z wnioskiem o zachowanie poufności.
3)
Republika Francuska pokrywa własne koszty, w tym koszty poniesione w związku z wnioskiem o zachowanie poufności.
1 Dz.U. C 144 z 8.5.2017.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.