Sprawa C-97/05: Wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony postanowieniem Verwaltungsgericht Darmstadt, wydanym dnia 25 stycznia 2005 r., w sprawie Mohamed Gattoussi przeciwko Stadt Rüsselheim.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2005.106.17/2

Akt nienormatywny
Wersja od: 30 kwietnia 2005 r.

Wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony postanowieniem Verwaltungsgericht Darmstadt, wydanym dnia 25 stycznia 2005 r., w sprawie Mohamed Gattoussi przeciwko Stadt Rüsselheim

(Sprawa C-97/05)

(2005/C 106/33)

(Język postępowania: niemiecki)

(Dz.U.UE C z dnia 30 kwietnia 2005 r.)

W dniu 23 stycznia 2005 r. do Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich wpłynął wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony postanowieniem Verwaltungsgericht Darmstadt, wydanym w dniu 25 stycznia 2005 r. w sprawie Mohamed Gattoussi przeciwko Stadt Rüsselheim.

Verwaltungsgericht Darmstadt zwrócił się do Trybunału o udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy art. 64 Układu Eurośródziemnomorskiego ustanawiającego Stowarzyszenie z Tunezją wywołuje skutki w zakresie prawa pobytu?

W przypadku udzielenia odpowiedzi twierdzącej na pytanie pierwsze:

2. Czy z zakazu dyskryminacji zawartego w art. 64 Układu Eurośródziemnomorskiego ustanawiającego Stowarzyszenie z Tunezją można wywieść stanowisko prawne w zakresie prawa pobytu, które sprzeciwia się ograniczeniu czasu trwania prawa pobytu, jeśli obywatel Tunezji posiadający zezwolenie na zatrudnienie na czas nieokreślony faktycznie prowadzi działalność zawodową i w dniu wydania decyzji z zakresu prawa o cudzoziemcach posiada zezwolenie na pobyt tymczasowy?

W przypadku udzielenia odpowiedzi twierdzącej na pytanie drugie:

3. Czy w celu określenia wynikającego z art. 64 Układu Eurośródziemnomorskiego ustanawiającego Stowarzyszenie z Tunezją stanowiska prawnego w zakresie prawa pobytu można się oprzeć na dacie po wydaniu decyzji z zakresu prawa o cudzoziemcach ograniczającej czas trwania prawa pobytu?

W przypadku udzielenia odpowiedzi twierdzącej na pytanie trzecie:

4. Czy w celu skonkretyzowania zastrzeżenia ograniczeń ze względu na ochronę uzasadnionego interesu państwa należy sięgnąć do zasad ustanowionych w tym względzie w odniesieniu do art. 39 ust. 3 WE?

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.