Rozporządzenie wykonawcze 2023/141 zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiającego... - OpenLEX

Rozporządzenie wykonawcze 2023/141 zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2023.19.94

Akt jednorazowy
Wersja od: 20 stycznia 2023 r.

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2023/141
z dnia 19 stycznia 2023 r.
zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/429 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie przenośnych chorób zwierząt oraz zmieniające i uchylające niektóre akty w dziedzinie zdrowia zwierząt ("Prawo o zdrowiu zwierząt") 1 , w szczególności jego art. 71 ust. 3,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Afrykański pomór świń jest zakaźną chorobą wirusową występującą u świń utrzymywanych i dzikich, która może mieć poważny wpływ na odnośną populację zwierząt i rentowność hodowli, powodując zakłócenia w przemieszczaniu przesyłek tych zwierząt i pozyskanych od nich lub z nich produktów w Unii oraz w wywozie do państw trzecich.

(2) Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2021/605 2  zostało przyjęte w ramach rozporządzenia (UE) 2016/429 i ustanawia na czas określony środki szczególne w zakresie zwalczania chorób w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń, które mają być stosowane przez państwa członkowskie wymienione w załączniku I do tego rozporządzenia (zainteresowane państwa członkowskie) na obszarach objętych ograniczeniami I, II i III wymienionych w tym załączniku.

(3) Obszary wymienione jako obszary objęte ograniczeniami I, II i III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 wyznaczono w oparciu o sytuację epidemiologiczną w zakresie afrykańskiego pomoru świń w Unii. Załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 został ostatnio zmieniony rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2022/2568 3  w następstwie zmian sytuacji epidemiologicznej w odniesieniu do tej choroby na Słowacji. Od czasu przyjęcia tego rozporządzenia wykonawczego sytuacja epidemiologiczna w odniesieniu do tej choroby w niektórych zainteresowanych państwach członkowskich uległa zmianie.

(4) Wszelkie zmiany obszarów objętych ograniczeniami I, II i III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 powinny opierać się na sytuacji epidemiologicznej w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń na obszarach występowania tej choroby oraz ogólnej sytuacji epidemiologicznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń w zainteresowanym państwie członkowskim, poziomie ryzyka dalszego rozprzestrzeniania się tej choroby, a także naukowych zasadach i kryteriach określania podziału geograficznego na obszary ze względu na afrykański pomór świń oraz wytycznych Unii uzgodnionych z państwami członkowskimi w ramach Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz i publicznie dostępnych na stronie internetowej Komisji 4 . Zmiany takie powinny również uwzględniać normy międzynarodowe, takie jak Kodeks zdrowia zwierząt lądowych 5  Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (WOAH), oraz uzasadnienia podziału na obszary przedstawione przez właściwe organy zainteresowanych państw członkowskich.

(5) Od czasu przyjęcia rozporządzenia wykonawczego (UE) 2022/2568 w Polsce wystąpiło kilka ognisk afrykańskiego pomoru świń u dzikich świń. Ponadto sytuacja epidemiologiczna na niektórych obszarach wymienionych jako obszary objęte ograniczeniami III w Polsce i na Słowacji poprawiła się w odniesieniu do świń utrzymywanych oraz dzikich ze względu na stosowanie przez te państwa członkowskie środków zwalczania chorób zgodnie z prawodawstwem Unii.

(6) Dodatkowo w grudniu 2022 r. odnotowano wystąpienie jednego ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzikiej świni w województwie śląskim w Polsce na obszarze obecnie niewymienionym w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605. To nowe ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzikiej świni oznacza wzrost poziomu ryzyka, który należy uwzględnić w tym załączniku. W związku z tym wspomniany obszar Polski, niewy- mieniony obecnie jako obszar objęty ograniczeniami w tym załączniku, na którym wystąpiło niedawne ognisko afrykańskiego pomoru świń, powinien obecnie zostać wymieniony w tym załączniku jako obszar objęty ograniczeniami II, a w celu uwzględnienia tego niedawnego ogniska należy również ponownie określić obecne granice obszaru objętego ograniczeniami I.

(7) Ponadto w grudniu 2022 r. odnotowano wystąpienie jednego ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzikiej świni w województwie opolskim w Polsce na obszarze obecnie wymienionym jako obszar objęty ograniczeniami I w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605. To nowe ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzikiej świni oznacza wzrost poziomu ryzyka, który należy uwzględnić w tym załączniku. W związku z tym wspomniany obszar Polski, wymieniony obecnie jako obszar objęty ograniczeniami I w tym załączniku, na którym wystąpiło niedawne ognisko afrykańskiego pomoru świń, powinien obecnie zostać wymieniony w tym załączniku jako obszar objęty ograniczeniami II, a w celu uwzględnienia tego niedawnego ogniska należy również ponownie określić obecne granice obszaru objętego ograniczeniami I.

(8) Ponadto w styczniu 2023 r. odnotowano wystąpienie jednego ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzikiej świni w województwie warmińsko-mazurskim w Polsce na obszarze obecnie wymienionym jako obszar objęty ograniczeniami I w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605. To nowe ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzikiej świni oznacza wzrost poziomu ryzyka, który należy uwzględnić w tym załączniku. W związku z tym wspomniany obszar Polski, wymieniony obecnie jako obszar objęty ograniczeniami I w tym załączniku, na którym wystąpiło niedawne ognisko afrykańskiego pomoru świń, powinien obecnie zostać wymieniony w tym załączniku jako obszar objęty ograniczeniami II, a w celu uwzględnienia tego niedawnego ogniska należy również ponownie określić obecne granice obszaru objętego ograniczeniami I.

(9) W następstwie tych niedawnych ognisk afrykańskiego pomoru świń u dzikich świń w Polsce oraz biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w Unii, podział na obszary w tym państwie członkowskim został ponownie oceniony i zaktualizowany zgodnie z art. 5, 6 i 7 rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605. Ponadto ponownie oceniono i zaktualizowano również wprowadzone środki zarządzania ryzykiem. Zmiany te należy odzwierciedlić w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605.

(10) Ponadto, biorąc pod uwagę skuteczność środków zwalczania chorób w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych na obszarach objętych ograniczeniami III wymienionych w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605, stosowanych w Polsce zgodnie z rozporządzeniem delegowanym Komisji (UE) 2020/687 6 , a w szczególności środków określonych w art. 22, 25 i 40 tego rozporządzenia, oraz zgodnie ze środkami zmniejszającymi ryzyko w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń określonymi w kodeksie WOAH, niektóre obszary w województwie warmińsko-mazurskim w Polsce, wymienione obecnie jako obszary objęte ograniczeniami III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605, powinny teraz zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami II w tym załączniku z powodu niewystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych na tych obszarach objętych ograniczeniami III przez ostatnie trzy miesiące, podczas gdy choroba ta nadal występuje u świń dzikich. Obszary objęte ograniczeniami III powinny obecnie zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami II, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń.

(11) Biorąc również pod uwagę skuteczność środków zwalczania chorób w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych na obszarach objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 stosowanych w Polsce zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2020/687, a w szczególności środków określonych w art. 22, 25 i 40 tego rozporządzenia, oraz zgodnie ze środkami zmniejszającymi ryzyko w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń określonymi w kodeksie WOAH, niektóre obszary w województwie świętokrzyskim w Polsce wymienione obecnie jako obszary objęte ograniczeniami III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 powinny teraz zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami I w tym załączniku z powodu niewystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych i dzikich na tych obszarach objętych ograniczeniami III przez ostatnie dwanaście miesięcy. Obszary objęte ograniczeniami III powinny obecnie zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami I, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń.

(12) Dodatkowo, biorąc pod uwagę skuteczność środków zwalczania chorób w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych na obszarach objętych ograniczeniami III wymienionych w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605, stosowanych na Słowacji zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2020/687, a w szczególności środków określonych w art. 22, 25 i 40 tego rozporządzenia, oraz zgodnie ze środkami zmniejszającymi ryzyko w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń określonymi w kodeksie WOAH, niektóre obszary w powiatach Bańska Bystrzyca, Preszów, Sabinov, Vranov nad Topľou i Humenné na Słowacji, wymienione obecnie jako obszary objęte ograniczeniami III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605, powinny teraz zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami II w tym załączniku z powodu niewystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych na tych obszarach objętych ograniczeniami III przez ostatnich dwanaście miesięcy, podczas gdy choroba ta nadal występuje u świń dzikich. Obszary objęte ograniczeniami III powinny obecnie zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami II, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń.

(13) Ponadto, biorąc pod uwagę skuteczność środków zwalczania chorób w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych na obszarach objętych ograniczeniami III wymienionych w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605, stosowanych na Słowacji zgodnie z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2020/687, a w szczególności środków określonych w art. 22, 25 i 40 tego rozporządzenia, oraz zgodnie ze środkami zmniejszającymi ryzyko w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń określonymi w kodeksie WOAH, niektóre obszary w powiecie Zwoleń na Słowacji, wymienione obecnie jako obszary objęte ograniczeniami III w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605, powinny teraz zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami II w tym załączniku z powodu niewystąpienia ognisk afrykańskiego pomoru świń u świń utrzymywanych na tych obszarach objętych ograniczeniami III przez ostatnie trzy miesiące, podczas gdy choroba ta nadal występuje u świń dzikich. Obszary objęte ograniczeniami III powinny obecnie zostać wymienione jako obszary objęte ograniczeniami II, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń.

(14) Aby uwzględnić niedawne zmiany sytuacji epidemiologicznej w zakresie afrykańskiego pomoru świń w Unii oraz proak- tywnie zwalczać ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się tej choroby, w Polsce i na Słowacji należy wyznaczyć nowe obszary objęte ograniczeniami o odpowiedniej wielkości oraz wymienić je jako obszary objęte ograniczeniami I i II. Ponieważ sytuacja w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń jest w Unii bardzo dynamiczna, przy wyznaczaniu tych nowych obszarów objętych ograniczeniami wzięto pod uwagę sytuację epidemiologiczną na otaczających je obszarach.

(15) Ze względu na pilny charakter sytuacji epidemiologicznej w Unii w odniesieniu do rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń ważne jest, aby zmiany, które mają zostać wprowadzone niniejszym rozporządzeniem wykonawczym w załączniku I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605, stały się skuteczne tak szybko, jak jest to możliwe.

(16) Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Roślin, Zwierząt, Żywności i Pasz,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 zastępuje się tekstem znajdującym się w załączniku do niniejszego rozporządzenia.

Artykuł  2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 19 stycznia 2023 r.

ZAŁĄCZNIK

ZAŁĄCZNIK I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 otrzymuje brzmienie:

"ZAŁĄCZNIK I

OBSZARY OBJĘTE OGRANICZENIAMI

CZĘŚĆ I

1. Niemcy

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Niemczech:

Bundesland Brandenburg:

– Landkreis Dahme-Spreewald:

– Gemeinde Alt Zauche-Wußwerk,

– Gemeinde Byhleguhre-Byhlen,

– Gemeinde Märkische Heide, mit den Gemarkungen Alt Schadow, Neu Schadow, Pretschen, Plattkow, Witt- mannsdorf, Schuhlen-Wiese, Bückchen, Kuschkow, Gröditsch, Groß Leuthen, Leibchel, Glietz, Groß Leine, Dollgen, Krugau, Dürrenhofe, Biebersdorf und Klein Leine,

– Gemeinde Neu Zauche,

– Gemeinde Schwielochsee mit den Gemarkungen Groß Liebitz, Guhlen, Mochow und Siegadel,

– Gemeinde Spreewaldheide,

– Gemeinde Straupitz,

– Landkreis Märkisch-Oderland:

– Gemeinde Müncheberg mit den Gemarkungen Müncheberg, Eggersdorf bei Müncheberg und Hoppegarten bei Müncheberg,

– Gemeinde Bliesdorf mit den Gemarkungen Kunersdorf - westlich der B167 und Bliesdorf - westlich der B167

– Gemeinde Märkische Höhe mit den Gemarkungen Reichenberg und Batzlow,

– Gemeinde Wriezen mit den Gemarkungen Haselberg, Frankenfelde, Schulzendorf, Lüdersdorf Biesdorf, Raths- dorf - westlich der B 167 und Wriezen - westlich der B167

– Gemeinde Buckow (Märkische Schweiz),

– Gemeinde Strausberg mit den Gemarkungen Hohenstein und Ruhlsdorf,

– Gemeine Garzau-Garzin,

– Gemeinde Waldsieversdorf,

– Gemeinde Rehfelde mit der Gemarkung Werder,

– Gemeinde Reichenow-Mögelin,

– Gemeinde Prötzel mit den Gemarkungen Harnekop, Sternebeck und Prötzel östlich der B 168 und der L35,

– Gemeinde Oberbarnim,

– Gemeinde Bad Freienwalde mit der Gemarkung Sonnenburg,

– Gemeinde Falkenberg mit den Gemarkungen Dannenberg, Falkenberg westlich der L 35, Gersdorf und Kruge,

– Gemeinde Höhenland mit den Gemarkungen Steinbeck, Wollenberg und Wölsickendorf,

– Landkreis Barnim:

– Gemeinde Joachimsthal östlich der L220 (Eberswalder Straße), östlich der L23 (Töpferstraße und Templiner Straße), östlich der L239 (Glambecker Straße) und Schorfheide (JO) östlich der L238,

– Gemeinde Friedrichswalde mit der Gemarkung Glambeck östlich der L 239,

– Gemeinde Althüttendorf,

– Gemeinde Ziethen mit den Gemarkungen Groß Ziethen und Klein Ziethen westlich der B198,

– Gemeinde Chorin mit den Gemarkungen Golzow, Senftenhütte, Buchholz, Schorfheide (Ch), Chorin westlich der L200 und Sandkrug nördlich der L200,

– Gemeinde Britz,

– Gemeinde Schorfheide mit den Gemarkungen Altenhof, Werbellin, Lichterfelde und Finowfurt,

– Gemeinde (Stadt) Eberswalde mit der Gemarkungen Finow und Spechthausen und der Gemarkung Eberswalde südlich der B167 und westlich der L200,

– Gemeinde Breydin,

– Gemeinde Melchow,

– Gemeinde Sydower Fließ mit der Gemarkung Grüntal nördlich der K6006 (Landstraße nach Tuchen), östlich der Schönholzer Straße und östlich Am Postweg,

– Hohenfinow südlich der B167,

– Landkreis Uckermark:

– Gemeinde Passow mit den Gemarkungen Briest, Passow und Schönow,

– Gemeinde Mark Landin mit den Gemarkungen Landin nördlich der B2, Grünow und Schönermark,

– Gemeinde Angermünde mit den Gemarkungen Frauenhagen, Mürow, Angermünde nördlich und nordwestlich der B2, Dobberzin nördlich der B2, Kerkow, Welsow, Bruchhagen, Greiffenberg, Günterberg, Biesenbrow, Görlsdorf, Wolletz und Altkünkendorf,

– Gemeinde Zichow,

– Gemeinde Casekow mit den Gemarkungen Blumberg, Wartin, Luckow-Petershagen und den Gemarkungen Biesendahlshof und Casekow westlich der L272 und nördlich der L27,

– Gemeinde Hohenselchow-Groß Pinnow mit der Gemarkung Hohenselchow nördlich der L27,

– Gemeinde Tantow,

– Gemeinde Mescherin mit der Gemarkung Radekow, der Gemarkung Rosow südlich der K 7311 und der Gemarkung Neurochlitz westlich der B2,

– Gemeinde Gartz (Oder) mit der Gemarkung Geesow westlich der B2 sowie den Gemarkungen Gartz und Hohenreinkendorf nördlich der L27 und der B2 bis zur Kastanienallee, dort links abbiegend dem Schülerweg folgend bis Höhe Bahnhof, von hier in östlicher Richtung den Salveybach kreuzend bis zum Tantower Weg, diesen in nördlicher Richtung bis zu Stettiner Straße, diese weiter folgend bis zur B2, dieser in nördlicher Richtung folgend,

– Gemeinde Pinnow nördlich und westlich der B2,

– Landkreis Oder-Spree:

– Gemeinde Storkow (Mark),

– Gemeinde Spreenhagen mit den Gemarkungen Braunsdorf, Markgrafpieske, Lebbin und Spreenhagen,

– Gemeinde Grünheide (Mark) mit den Gemarkungen Kagel, Kienbaum und Hangelsberg,

– Gemeinde Fürstenwalde westlich der B 168 und nördlich der L 36,

– Gemeinde Rauen,

– Gemeinde Wendisch Rietz bis zur östlichen Uferzone des Scharmützelsees und von der südlichen Spitze des Scharmützelsees südlich der B246,

– Gemeinde Reichenwalde,

– Gemeinde Bad Saarow mit der Gemarkung Petersdorf und der Gemarkung Bad Saarow-Pieskow westlich der östlichen Uferzone des Scharmützelsees und ab nördlicher Spitze westlich der L35,

– Gemeinde Tauche mit der Gemarkung Werder,

– Gemeinde Steinhöfel mit den Gemarkungen Jänickendorf, Schönfelde, Beerfelde, Gölsdorf, Buchholz, Tempelberg und den Gemarkungen Steinhöfel, Hasenfelde und Heinersdorf westlich der L36 und der Gemarkung Neuendorf im Sande nördlich der L36,

– Landkreis Spree-Neiße:

– Gemeinde Turnow-Preilack mit der Gemarkung Turnow,

– Gemeinde Drachhausen,

– Gemeinde Schmogrow-Fehrow,

– Gemeinde Drehnow,

– Gemeinde Teichland mit den Gemarkungen Maust und Neuendorf,

– Gemeinde Guhrow,

– Gemeinde Werben,

– Gemeinde Dissen-Striesow,

– Gemeinde Briesen,

– Gemeinde Kolkwitz mit den Gemarkungen Klein Gaglow, Hähnchen, Kolkwitz, Glinzig und Krieschow nördl. der BAB 15, Gulben, Papitz, Babow, Eichow, Limberg und Milkersdorf,

– Gemeinde Burg (Spreewald)

– Kreisfreie Stadt Cottbus außer den Gemarkungen Kahren, Gallinchen, Groß Gaglow und der Gemarkung Kiekebusch südlich der BAB,

– Landkreis Oberspreewald-Lausitz:

– Gemeinde Lauchhammer,

– Gemeinde Schwarzheide,

– Gemeinde Schipkau,

– Gemeinde Senftenberg mit den Gemarkungen Brieske, Niemtsch, Senftenberg und Reppist,

– die Gemeinde Schwarzbach mit der Gemarkung Biehlen,

– Gemeinde Großräschen mit den Gemarkungen Wormlage, Saalhausen, Barzig, Freienhufen, Großräschen,

– Gemeinde Vetschau/Spreewald mit den Gemarkungen: Naundorf, Fleißdorf, Suschow, Stradow, Göritz, Koßwig, Vetschau, Repten, Tornitz, Missen und Orgosen,

– Gemeinde Calau mit den Gemarkungen: Kalkwitz, Mlode, Saßleben, Reuden, Bolschwitz, Säritz, Calau, Kem- men, Werchow und Gollmitz,

– Gemeinde Luckaitztal,

– Gemeinde Bronkow,

– Gemeinde Altdöbern mit der Gemarkung Altdöbern westlich der Bahnlinie,

– Gemeinde Tettau,

– Landkreis Elbe-Elster:

– Gemeinde Großthiemig,

– Gemeinde Hirschfeld,

– Gemeinde Gröden,

– Gemeinde Schraden,

– Gemeinde Merzdorf,

– Gemeinde Röderland mit der Gemarkung Wainsdorf, Prösen, Stolzenhain a.d. Röder,

– Gemeinde Plessa mit der Gemarkung Plessa,

– Landkreis Prignitz:

– Gemeinde Groß Pankow mit den Gemarkungen Baek, Tangendorf, Tacken, Hohenvier, Strigleben, Steinberg und Gulow,

– Gemeinde Perleberg mit der Gemarkung Schönfeld,

– Gemeinde Karstädt mit den Gemarkungen Postlin, Strehlen, Blüthen, Klockow, Premslin, Glövzin, Waterloo, Karstädt, Dargardt, Garlin und die Gemarkungen Groß Warnow, Klein Warnow, Reckenzin, Streesow und Dall- min westlich der Bahnstrecke Berlin/Spandau-Hamburg/Altona,

– Gemeinde Gülitz-Reetz,

– Gemeinde Putlitz mit den Gemarkungen Lockstädt, Mansfeld und Laaske,

– Gemeinde Triglitz,

– Gemeinde Marienfließ mit der Gemarkung Frehne,

– Gemeinde Kümmernitztal mit der Gemarkungen Buckow, Preddöhl und Grabow,

– Gemeinde Gerdshagen mit der Gemarkung Gerdshagen,

– Gemeinde Meyenburg,

– Gemeinde Pritzwalk mit der Gemarkung Steffenshagen,

Bundesland Sachsen:

– Stadt Dresden:

– Stadtgebiet, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Landkreis Meißen:

– Gemeinde Diera-Zehren, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Glaubitz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Hirschstein,

– Gemeinde Käbschütztal,

– Gemeinde Klipphausen, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Niederau, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Nünchritz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Röderaue, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Gröditz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Lommatzsch,

– Gemeinde Stadt Meißen, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Stadt Nossen,

– Gemeinde Stadt Riesa,

– Gemeinde Stadt Strehla,

– Gemeinde Stauchitz,

– Gemeinde Wülknitz, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

– Gemeinde Zeithain,

– Landkreis Mittelsachsen:

– Gemeinde Großweitzschen mit den Ortsteilen Döschütz, Gadewitz, Niederranschütz, Redemitz,

– Gemeinde Ostrau mit den Ortsteilen Auerschütz, Beutig, Binnewitz, Clanzschwitz, Delmschütz, Döhlen, Jahna, Kattnitz, Kiebitz, Merschütz, Münchhof, Niederlützschera, Noschkowitz, Oberlützschera, Obersteina, Ostrau, Pulsitz, Rittmitz, Schlagwitz, Schmorren, Schrebitz, Sömnitz, Trebanitz, Zschochau,

– Gemeinde Reinsberg,

– Gemeinde Stadt Döbeln mit den Ortsteilen Beicha, Bormitz, Choren, Döbeln, Dreißig, Geleitshäuser, Ger- titzsch, Gödelitz, Großsteinbach, Juchhöh, Kleinmockritz, Leschen, Lüttewitz, Maltitz, Markritz, Meila, Mochau, Nelkanitz, Oberranschütz, Petersberg, Präbschütz, Prüfern, Schallhausen, Schweimnitz, Simselwitz, Theeschütz, Zschackwitz, Zschäschütz,

– Gemeinde Stadt Großschirma mit den Ortsteilen Obergruna, Siebenlehn,

– Gemeinde Stadt Roßwein mit den Ortsteilen Gleisberg, Haßlau, Klinge, Naußlitz, Neuseifersdorf, Niederforst, Ossig, Roßwein, Seifersdorf, Wettersdorf, Wetterwitz,

– Gemeinde Striegistal mit den Ortsteilen Gersdorf, Kummersheim, Marbach,

– Gemeinde Zschaitz-Ottewig,

– Landkreis Nordsachsen:

– Gemeinde Arzberg mit den Ortsteilen Stehla, Tauschwitz,

– Gemeinde Cavertitz mit den Ortsteilen Außig, Cavertitz, Klingenhain, Schirmenitz, Treptitz,

– Gemeinde Liebschützberg mit den Ortsteilen Borna, Bornitz, Clanzschwitz, Ganzig, Kleinragewitz, Laas, Leckwitz, Liebschütz, Sahlassan, Schönnewitz, Terpitz östlich der Querung am Käferberg, Wadewitz, Zaußwitz,

– Gemeinde Naundorf mit den Ortsteilen Casabra, Gastewitz, Haage, Hof, Hohenwussen, Kreina, Nasenberg, Raitzen, Reppen, Salbitz, Stennschütz, Zeicha,

– Gemeinde Stadt Belgern-Schildau mit den Ortsteilen Ammelgoßwitz, Dröschkau, Liebersee östlich der B182, Oelzschau, Seydewitz, Staritz, Wohlau,

– Gemeinde Stadt Mügeln mit den Ortsteilen Mahris, Schweta südlich der K8908, Zschannewitz,

– Gemeinde Stadt Oschatz mit den Ortsteilen Lonnewitz östlich des Sandbaches und nördlich der B6, Oschatz östlich des Schmorkauer Wegs und nördlich der S28, Rechau, Schmorkau, Zöschau,

– Landkreis Sächsische Schweiz-Osterzgebirge:

– Gemeinde Bannewitz,

– Gemeinde Dürrröhrsdorf-Dittersbach,

– Gemeinde Kreischa,

– Gemeinde Lohmen,

– Gemeinde Müglitztal,

– Gemeinde Stadt Dohna,

– Gemeinde Stadt Freital,

– Gemeinde Stadt Heidenau,

– Gemeinde Stadt Hohnstein,

– Gemeinde Stadt Neustadt i. Sa.,

– Gemeinde Stadt Pirna,

– Gemeinde Stadt Rabenau mit den Ortsteilen Lübau, Obernaundorf, Oelsa, Rabenau und Spechtritz,

– Gemeinde Stadt Stolpen,

– Gemeinde Stadt Tharandt mit den Ortsteilen Fördergersdorf, Großopitz, Kurort Hartha, Pohrsdorf und Spechtshausen,

– Gemeinde Stadt Wilsdruff, sofern nicht bereits Teil der Sperrzone II,

Bundesland Mecklenburg-Vorpommern:

– Landkreis Vorpommern Greifswald

– Gemeinde Penkun,

– Gemeinde Nadrensee,

– Gemeinde Krackow,

– Gemeinde Glasow,

– Gemeinde Grambow,

– Landkreis Ludwigslust-Parchim:

– Gemeinde Barkhagen mit den Ortsteilen und Ortslagen: Altenlinden, Kolonie Lalchow, Plauerhagen, Zarchlin, Barkow-Ausbau, Barkow,

– Gemeinde Blievenstorf mit dem Ortsteil: Blievenstorf,

– Gemeinde Brenz mit den Ortsteilen und Ortslagen: Neu Brenz, Alt Brenz,

– Gemeinde Domsühl mit den Ortsteilen und Ortslagen: Severin, Bergrade Hof, Bergrade Dorf, Zieslübbe, Alt Dammerow, Schlieven, Domsühl, Domsühl-Ausbau, Neu Schlieven,

– Gemeinde Gallin-Kuppentin mit den Ortsteilen und Ortslagen: Kuppentin, Kuppentin-Ausbau, Daschow, Zahren, Gallin, Penzlin,

– Gemeinde Ganzlin mit den Ortsteilen und Ortslagen: Dresenow, Dresenower Mühle, Twietfort, Ganzlin, Tön- chow, Wendisch Priborn, Liebhof, Gnevsdorf,

– Gemeinde Granzin mit den Ortsteilen und Ortslagen: Lindenbeck, Greven, Beckendorf, Bahlenrade, Granzin,

– Gemeinde Grabow mit den Ortsteilen und Ortslagen: Fresenbrügge, Grabow, Griemoor, Heidehof, Kaltehof, Winkelmoor,

– Gemeinde Groß Laasch mit den Ortsteilen und Ortslagen: Groß Laasch,

– Gemeinde Kremmin mit den Ortsteilen und Ortslagen: Beckentin, Kremmin,

– Gemeinde Kritzow mit den Ortsteilen und Ortslagen: Schlemmin, Kritzow,

– Gemeinde Lewitzrand mit dem Ortsteil und Ortslage: Matzlow-Garwitz (teilweise), Gemeinde Lübz mit den Ortsteilen und Ortslagen: Bobzin, Broock, Broock Ausbau, Hof Gischow, Lübz, Lutheran, Lutheran Ausbau, Riederfelde, Ruthen, Wessentin, Wessentin Ausbau,

– Gemeinde Neustadt-Glewe mit den Ortsteilen und Ortslagen: Hohes Feld, Kiez, Klein Laasch, Liebs Siedlung, Neustadt-Glewe, Tuckhude, Wabel,

– Gemeinde Obere Warnow mit den Ortsteilen und Ortslagen: Grebbin und Wozinkel, Gemarkung Kossebade teilweise, Gemarkung Herzberg mit dem Waldgebiet Bahlenholz bis an die östliche Gemeindegrenze, Gemarkung Woeten unmittelbar östlich und westlich der L16,

– Gemeinde Parchim mit den Ortsteilen und Ortslagen: Dargelütz, Neuhof, Kiekindemark, Neu Klockow, Möde- ritz, Malchow, Damm, Parchim, Voigtsdorf, Neu Matzlow,

– Gemeinde Passow mit den Ortsteilen und Ortslagen: Unterbrüz, Brüz, Welzin, Neu Brüz, Weisin, Charlotten- hof, Passow,

– Gemeinde Plau am See mit den Ortsteilen und Ortslagen: Reppentin, Gaarz, Silbermühle, Appelburg, Seelust, Plau-Am See, Plötzenhöhe, Klebe, Lalchow, Quetzin, Heidekrug,

– Gemeinde Rom mit den Ortsteilen und Ortslagen: Lancken, Stralendorf, Rom, Darze, Paarsch,

– Gemeinde Spornitz mit den Ortsteilen und Ortslagen: Dütschow, Primark, Steinbeck, Spornitz,

– Gemeinde Werder mit den Ortsteilen und Ortslagen: Neu Benthen, Benthen, Tannenhof, Werder.

2. Estonia

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Estonii:

– Hiiu maakond.

3. Grecja

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Grecji:

– in the regional unit of Drama:

– the community departments of Sidironero and Skaloti and the municipal departments of Livadero and Ksiro- potamo (in Drama municipality),

– the municipal department of Paranesti (in Paranesti municipality),

– the municipal departments of Kokkinogeia, Mikropoli, Panorama, Pyrgoi (in Prosotsani municipality),

– the municipal departments of Kato Nevrokopi, Chrysokefalo, Achladea, Vathytopos, Volakas, Granitis, Dasotos, Eksohi, Katafyto, Lefkogeia, Mikrokleisoura, Mikromilea, Ochyro, Pagoneri, Perithorio, Kato Vrontou and Potamoi (in Kato Nevrokopi municipality),

– in the regional unit of Xanthi:

– the municipal departments of Kimmerion, Stavroupoli, Gerakas, Dafnonas, Komnina, Kariofyto and Neochori (in Xanthi municipality),

– the community departments of Satres, Thermes, Kotyli, and the municipal departments of Myki, Echinos and Oraio and (in Myki municipality),

– the community department of Selero and the municipal department of Sounio (in Avdira municipality),

– in the regional unit of Rodopi:

– the municipal departments of Komotini, Anthochorio, Gratini, Thrylorio, Kalhas, Karydia, Kikidio, Kosmio, Pandrosos, Aigeiros, Kallisti, Meleti, Neo Sidirochori and Mega Doukato (in Komotini municipality),

– the municipal departments of Ipio, Arriana, Darmeni, Archontika, Fillyra, Ano Drosini, Aratos and the Community Departments Kehros and Organi (in Arriana municipality),

– the municipal departments of Iasmos, Sostis, Asomatoi, Polyanthos and Amvrosia and the community department of Amaxades (in Iasmos municipality),

– the municipal department of Amaranta (in Maroneia Sapon municipality),

– in the regional unit of Evros:

– the municipal departments of Kyriaki, Mandra, Mavrokklisi, Mikro Dereio, Protokklisi, Roussa, Goniko, Geriko, Sidirochori, Megalo Derio, Sidiro, Giannouli, Agriani and Petrolofos (in Soufli municipality),

– the municipal departments of Dikaia, Arzos, Elaia, Therapio, Komara, Marasia, Ormenio, Pentalofos, Petrota, Plati, Ptelea, Kyprinos, Zoni, Fulakio, Spilaio, Nea Vyssa, Kavili, Kastanies, Rizia, Sterna, Ampelakia, Valtos, Megali Doxipara, Neochori and Chandras (in Orestiada municipality),

– the municipal departments of Asvestades, Ellinochori, Karoti, Koufovouno, Kiani, Mani, Sitochori, Alepochori, Asproneri, Metaxades, Vrysika, Doksa, Elafoxori, Ladi, Paliouri and Poimeniko (in Didymoteixo municipality),

– in the regional unit of Serres:

– the municipal departments of Kerkini, Livadia, Makrynitsa, Neochori, Platanakia, Petritsi, Akritochori, Vyro- neia, Gonimo, Mandraki, Megalochori, Rodopoli, Ano Poroia, Katw Poroia, Sidirokastro, Vamvakophyto, Pro- mahonas, Kamaroto, Strymonochori, Charopo, Kastanousi and Chortero and the community departments of Achladochori, Agkistro and Kapnophyto (in Sintiki municipality),

– the municipal departments of Serres, Elaionas and Oinoussa and the community departments of Orini and Ano Vrontou (in Serres municipality),

– the municipal departments of Dasochoriou, Irakleia, Valtero, Karperi, Koimisi, Lithotopos, Limnochori, Pod- ismeno and Chrysochorafa (in Irakleia municipality).

4. Łotwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami I na Łotwie:

– Dienvidkurzemes novada, Grobiňas pagasts, Nîcas pagasta daďa uz ziemeďiem no apdzîvotas vietas Bernâti, autoceďa V1232, A11, V1222, Bârtas upes, Otaňíu pagasts, Grobiňas pilsçta,

– Ropaţu novada Stopiňu pagasta daďa, kas atrodas uz rietumiem no autoceďa V36, P4 un P5, Acones ielas, Dauguďu- pes ielas un Dauguďupîtes.

5. Litwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami I na Litwie:

– Kalvarijos savivaldybë,

– Klaipëdos rajono savivaldybë: Agluonënř, Dovilř, Gargţdř, Priekulës, Vëţaičiř, Kretingalës ir Dauparř-Kvietiniř seniűnijos,

– Marijampolës savivaldybë iđskyrus Đumskř ir Sasnavos seniűnijos,

– Palangos miesto savivaldybë,

– Vilkaviđkio rajono savivaldybë: Bartninkř, Graţiđkiř, Keturvalakiř, Pajevonio, Virbalio, Viđtyčio seniűnijos.

6. Węgry

Następujące obszary objęte ograniczeniami I na Węgrzech:

– Békés megye 950950, 950960, 950970, 951950, 952050, 952750, 952850, 952950, 953050, 953150, 953650, 953660, 953750, 953850, 953960, 954250, 954260, 954350, 954450, 954550, 954650, 954750, 954850, 954860, 954950, 955050, 955150, 955250, 955260, 955270, 955350, 955450, 955510, 955650, 955750, 955760, 955850, 955950, 956050, 956060, 956150 és 956160 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Bács-Kiskun megye 600150, 600850, 601550, 601650, 601660, 601750, 601850, 601950, 602050, 603250, 603750 és 603850 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Budapest 1 kódszámú, vadgazdálkodási tevékenységre nem alkalmas területe,

– Csongrád-Csanád megye 800150, 800160, 800250, 802220, 802260, 802310 és 802450 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Fejér megye 400150, 400250, 400351, 400352, 400450, 400550, 401150, 401250, 401350, 402050, 402350, 402360, 402850, 402950, 403050, 403450, 403550, 403650, 403750, 403950, 403960, 403970, 404650, 404750, 404850, 404950, 404960, 405050, 405750, 405850, 405950,

– 406050, 406150, 406550, 406650 és 406750 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Győr-Moson-Sopron megye 100550, 100650, 100950, 101050, 101350, 101450, 101550, 101560 és 102150 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Jász-Nagykun-Szolnok megye 750150, 750160, 750260, 750350, 750450, 750460, 754450, 754550, 754560, 754570, 754650, 754750, 754950, 755050, 755150, 755250, 755350 és 755450 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Komárom-Esztergom megye 250150, 250250, 250450, 250460, 250550, 250650, 250750, 251050, 251150, 251250, 251350, 251360, 251650, 251750, 251850, 252250, kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Pest megye 571550, 572150, 572250, 572350, 572550, 572650, 572750, 572850, 572950, 573150, 573250, 573260, 573350, 573360, 573450, 573850, 573950, 573960, 574050, 574150, 574350, 574360, 574550, 574650, 574750, 574850, 574860, 574950, 575050, 575150, 575250, 575350, 575550, 575650, 575750, 575850, 575950, 576050, 576150, 576250, 576350, 576450, 576650, 576750, 576850, 576950, 577050, 577150, 577350, 577450, 577650, 577850, 577950, 578050, 578150, 578250, 578350, 578360, 578450, 578550, 578560, 578650, 578850, 578950, 579050, 579150, 579250, 579350, 579450, 579460, 579550, 579650, 579750, 580250 és 580450 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe.

7. Polska

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Polsce:

w województwie kujawsko-pomorskim:

– powiat rypiński,

– powiat brodnicki,

– powiat grudziądzki,

– powiat miejski Grudziądz,

– powiat wąbrzeski,

w województwie warmińsko-mazurskim:

– gmina Rozogi w powiecie szczycieńskim,

w województwie podlaskim:

– gminy Wysokie Mazowieckie z miastem Wysokie Mazowieckie, Czyżew i część gminy Kulesze Kościelne położona na południe od linii wyznaczonej przez linię kolejową w powiecie wysokomazowieckim,

– powiat łomżyński,

– powiat kolneński,

– powiat zambrowski,

– powiat miejski Łomża,

w województwie mazowieckim:

– powiat ostrołęcki,

– powiat miejski Ostrołęka,

– gminy Bielsk, Brudzeń Duży, Bulkowo, Drobin, Gąbin, Łąck, Nowy Duninów, Radzanowo, Słupno, Staroźreby i Stara Biała w powiecie płockim,

– powiat miejski Płock,

– powiat ciechanowski,

– gminy Baboszewo, Dzierzążnia, Joniec, Nowe Miasto, Płońsk i miasto Płońsk, Raciąż i miasto Raciąż, Sochocin w powiecie płońskim,

– powiat sierpecki,

– gmina Bieżuń, Lutocin, Siemiątkowo i Żuromin w powiecie żuromińskim,

– część powiatu ostrowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Dzieżgowo, Lipowiec Kościelny, Mława, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wiśniewo w powiecie mławskim,

– powiat przasnyski,

– powiat makowski,

– powiat pułtuski,

– część powiatu wyszkowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu węgrowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu wołomińskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Mokobody i Suchożebry w powiecie siedleckim,

– gminy Dobre, Jakubów, Kałuszyn, Stanisławów w powiecie mińskim,

– gminy Bielany i gmina wiejska Sokołów Podlaski w powiecie sokołowskim,

– powiat gostyniński,

w województwie podkarpackim:

– gmina Krempna w powiecie jasielskim,

– część powiatu ropczycko-sędziszowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Pruchnik, Rokietnica, Roźwienica, w powiecie jarosławskim,

– gminy Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Przemyśl, część gminy Orły położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77, część gminy Żurawica na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77 w powiecie przemyskim,

– powiat miejski Przemyśl,

– gminy Gać, Jawornik Polski, Kańczuga, część gminy Zarzecze położona na południe od linii wyznaczonej przez rzekę Mleczka w powiecie przeworskim,

– powiat łańcucki,

– gminy Trzebownisko, Głogów Małopolski, część gminy Świlcza położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 94 i część gminy Sokołów Małopolski położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 875 w powiecie rzeszowskim,

– gmina Raniżów w powiecie kolbuszowskim,

– część powiatu dębickiego niewymieniona w części II załącznika I,

w województwie świętokrzyskim:

– powiat buski,

– powiat kazimierski,

– powiat skarżyski,

– część powiatu opatowskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– część powiatu sandomierskiego niewymieniona w części II załącznika I,

– powiat staszowski,

– gminy Pawłów, Wąchock, część gminy Brody położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 9 oraz na południowy zachód od linii wyznaczonej przez drogi: nr 0618T biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania w miejscowości Lipie, drogę biegnącą od miejscowości Lipie do wschodniej granicy gminy i część gminy Mirzec położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 744 biegnącą od południowej granicy gminy do miejscowości Tychów Stary a następnie przez drogę nr 0566T biegnącą od miejscowości Tychów Stary w kierunku północnowschodnim do granicy gminy w powiecie starachowickim,

– powiat ostrowiecki,

– gminy Fałków, Ruda Maleniecka, Radoszyce, Smyków, Słupia Konecka, część gminy Końskie położona na zachód od linii kolejowej, część gminy Stąporków położona na południe od linii kolejowej w powiecie koneckim,

– powiat pińczowski,

– powiat miejski Kielce,

– powiat kielecki,

– powiat jędrzejowski,

– powiat włoszczowski,

w województwie łódzkim:

– gminy Łyszkowice, Kocierzew Południowy, Kiernozia, Chąśno, Nieborów, część gminy wiejskiej Łowicz położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 92 biegnącej od granicy miasta Łowicz do zachodniej granicy gminy oraz część gminy wiejskiej Łowicz położona na wschód od granicy miasta Łowicz i na północ od granicy gminy Nieborów w powiecie łowickim,

– gminy Cielądz, Rawa Mazowiecka z miastem Rawa Mazowiecka w powiecie rawskim,

– gminy Bolimów, Głuchów, Godzianów, Lipce Reymontowskie, Maków, Nowy Kawęczyn, Skierniewice, Słupia w powiecie skierniewickim,

– powiat miejski Skierniewice,

– gminy Mniszków, Paradyż, Sławno i Żarnów w powiecie opoczyńskim,

– gminy Czerniewice, Inowłódz, Lubochnia, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki z miastem Tomaszów Mazowiecki, Żelechlinek w powiecie tomaszowskim,

– gmina Przedbórz w powiecie radomszczańskim,

w województwie pomorskim:

– gminy Ostaszewo, miasto Krynica Morska oraz część gminy Nowy Dwór Gdański położona na południowy zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 55 biegnącą od południowej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 7, następnie przez drogę nr 7 i S7 biegnącą do zachodniej granicy gminy w powiecie nowodworskim,

– gminy Lichnowy, Miłoradz, Malbork z miastem Malbork, część gminy Nowy Staw położna na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 55 w powiecie malborskim,

– gminy Mikołajki Pomorskie, Stary Targ i Sztum w powiecie sztumskim,

– powiat gdański,

– Miasto Gdańsk,

– powiat tczewski,

– część powiatu kwidzyńskiego niewymieniona w części II załącznika I,

w województwie lubuskim:

– gmina Lubiszyn w powiecie gorzowskim,

– gmina Dobiegniew w powiecie strzelecko-drezdeneckim,

w województwie dolnośląskim:

– gminy Międzybórz, Syców, Twardogóra, część gminy wiejskiej Oleśnica położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr S8, część gminy Dobroszyce położona na wschód od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od północnej do południowej granicy gminy w powiecie oleśnickim,

– gminy Jordanów Śląski, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, część gminy Żórawina położona na zachód od linii wyznaczonej przez autostradę A4, część gminy Kąty Wrocławskie położona na południe od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie wrocławskim,

– część gminy Domaniów położona na południowy zachód od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie oławskim,

– gmina Wiązów w powiecie strzelińskim,

– część powiatu średzkiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Pielgrzymka, miasto Złotoryja, część gminy wiejskiej Złotoryja położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od północnej granicy gminy w miejscowości Nowa Wieś Złotoryjska do granicy miasta Złotoryja oraz na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 382 biegnącą od granicy miasta Złotoryja do wschodniej granicy gminy w powiecie złotoryjskim,

– gminy Janowice Wielkie, Mysłakowice, Stara Kamienica, Szklarska Poręba w powiecie karkonoskim,

– część powiatu miejskiego Jelenia Góra położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 366,

– gminy Bolków, Mściwojów, Paszowice, miasto Jawor, część gminy Męcinka położona na południe od drogi nr 363 w powiecie jaworskim,

– gminy Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Żarów w powiecie świdnickim,

– gminy Dzierżoniów, Pieszyce, miasto Bielawa, miasto Dzierżoniów w powiecie dzierżoniowskim,

– gminy Głuszyca, Mieroszów w powiecie wałbrzyskim,

– gmina Nowa Ruda i miasto Nowa Ruda w powiecie kłodzkim,

– gminy Kamienna Góra, Marciszów i miasto Kamienna Góra w powiecie kamiennogórskim,

w województwie wielkopolskim:

– gminy Koźmin Wielkopolski, Rozdrażew, miasto Sulmierzyce, część gminy Krotoszyn położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogi: nr 15 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 36, nr 36 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 15 do skrzyżowana z drogą nr 444, nr 444 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 36 do południowej granicy gminy w powiecie krotoszyńskim,

– gminy Brodnica, część gminy Dolsk położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 434 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 437, a następnie na wschód od drogi nr 437 biegnącej od skrzyżowania z drogą nr 434 do południowej granicy gminy, część gminy Śrem położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 310 biegnącą od zachodniej granicy gminy do miejscowości Śrem, następnie na wschód od drogi nr 432 w miejscowości Śrem oraz na wschód od drogi nr 434 biegnącej od skrzyżowania z drogą nr 432 do południowej granicy gminy w powiecie śremskim,

– gminy Borek Wielkopolski, Piaski, Pogorzela, w powiecie gostyńskim,

– gmina Grodzisk Wielkopolski i część gminy Kamieniec położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 308 w powiecie grodziskim,

– gmina Czempiń w powiecie kościańskim,

– gminy Kleszczewo, Kostrzyn, Kórnik, Pobiedziska, Mosina, miasto Puszczykowo w powiecie poznańskim,

– gmina Kiszkowo i część gminy Kłecko położona na zachód od rzeki Mała Wełna w powiecie gnieźnieńskim,

– powiat czarnkowsko-trzcianecki,

– część gminy Wronki położona na północ od linii wyznaczonej przez rzekę Wartę biegnącą od zachodniej granicy gminy do przecięcia z droga nr 182, a następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogi nr 182 oraz 184 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 182 do południowej granicy gminy w powiecie szamotulskim,

– gmina Budzyń w powiecie chodzieskim,

– gminy Mieścisko, Skoki i Wągrowiec z miastem Wągrowiec w powiecie wągrowieckim,

– gmina Dobrzyca w powiecie pleszewskim,

– gminy Odolanów, Przygodzice, Raszków, Sośnie, część gminy wiejskiej Ostrów Wielkopolski położona na zachód od miasta Ostrów Wielkopolski w powiecie ostrowskim,

– gmina Kobyla Góra w powiecie ostrzeszowskim,

– gminy Baranów, Bralin, Perzów, Rychtal, Trzcinica, Łęka Opatowska w powiecie kępińskim,

w województwie opolskim:

– gminy Wołczyn, Kluczbork, Byczyna w powiecie kluczborskim,

– gminy Praszka, Gorzów Śląski część gminy Rudniki położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 42 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 43 i na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 43 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 42 w powiecie oleskim,

– gmina Grodków w powiecie brzeskim,

– gminy Komprachcice, Łubniany, Murów, Niemodlin, Tułowice w powiecie opolskim,

– powiat miejski Opole,

w województwie zachodniopomorskim:

– gminy Nowogródek Pomorski, Barlinek, Myślibórz, część gminy Dębno położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 126 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 23 w miejscowości Dębno, następnie na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 23 do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w miejscowości Cychry, następnie na północ od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Ogrodową i dalej na północ od linii wyznaczonej przez ul. Ogrodową, której przedłużenie biegnie do wschodniej granicy gminy w powiecie myśliborskim,

– gmina Stare Czarnowo w powiecie gryfińskim,

– gmina Bielice, Kozielice, Pyrzyce w powiecie pyrzyckim,

– gminy Bierzwnik, Krzęcin, Pełczyce w powiecie choszczeńskim,

– część powiatu miejskiego Szczecin położona na zachód od linii wyznaczonej przez rzekę Odra Zachodnia biegnącą od północnej granicy gminy do przecięcia z drogą nr 10, następnie na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 10 biegnącą od przecięcia z linią wyznaczoną przez rzekę Odra Zachodnia do wschodniej granicy gminy,

– gminy Dobra (Szczecińska), Police w powiecie polickim,

w województwie małopolskim:

– powiat brzeski,

– powiat gorlicki,

– powiat proszowicki,

– część powiatu nowosądeckiego niewymieniona w części II załącznika I,

– gminy Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna w powiecie nowotarskim,

– powiat miejski Nowy Sącz,

– powiat tarnowski,

– powiat miejski Tarnów,

– powiat dąbrowski,

– gminy Klucze, Bolesław, Bukowno w powiecie olkuskim,

w województwie śląskim:

– gmina Sławków w powiecie będzińskim,

– powiat miejski Jaworzno,

– powiat miejski Mysłowice,

– powiat miejski Katowice,

– powiat miejski Siemianowice Śląskie,

– powiat miejski Chorzów,

– powiat miejski Piekary Śląskie,

– powiat miejski Bytom,

– gminy Kalety, Ożarowice, Świerklaniec, Miasteczko Śląskie, Radzionków w powiecie tarnogórskim,

– gmina Woźniki w powiecie lublinieckim,

– gminy Myszków i Koziegłowy w powiecie myszkowskim,

– gminy Ogrodzieniec, Zawiercie, Włodowice w powiecie zawierciańskim.

8. Słowacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami I na Słowacji:

– in the district of Nové Zámky, Sikenička, Pavlová, Bíňa, Kamenín, Kamenný Most, Malá nad Hronom, Belá, Ľubá, Šarkan, Gbelce, Bruty, Mužla, Obid, Štúrovo, Nána, Kamenica nad Hronom, Chľaba, Leľa, Bajtava, Salka, Malé Kosihy,

– in the district of Veľký Krtíš, the municipalities of Ipeľské Predmostie, Veľká nad Ipľom, Hrušov, Kleňany, Sečianky,

– in the district of Levice, the municipalities of Keť, Čata, Pohronský Ruskov, Hronovce, Želiezovce, Zalaba, Malé Ludince, Šalov, Sikenica, Pastovce, Bielovce, Ipeľský Sokolec, Lontov, Kubáňovo, Sazdice, Demandice, Dolné Seme- rovce, Vyškovce nad Ipľom, Preseľany nad Ipľom, Hrkovce, Tupá, Horné Semerovce, Hokovce, Slatina, Horné Turovce, Veľké Turovce, Šahy, Tešmak, Plášťovce, Ipeľské Uľany, Bátovce, Pečenice, Jabloňovce, Bohunice, Pukanec, Uhliská, Kalná nad Hronom, Nový Tekov, Malé Kozmálovce, Veľké Kozmálovce, Tlmače, Rybník, Hronské Kosihy, Čajkov, Nová Dedina, Devičany,

– in the district of Krupina, the municipalities of Dudince, Terany, Hontianske Moravce, Sudince, Súdovce, Lišov,

– the whole district of Ružomberok,

– in the region of Turčianske Teplice, municipalties of Turček, Horná Štubňa, Čremošné, Háj, Rakša, Mošovce,

– in the district of Martin, municipalties of Blatnica, Folkušová, Necpaly,

– in the district of Dolný Kubín, the municipalities of Kraľovany, Žaškov, Jasenová, Vyšný Kubín, Oravská Poruba, Leštiny, Osádka, Malatiná, Chlebnice, Krivá,

– in the district of Tvrdošín, the municipalities of Oravský Biely Potok, Habovka, Zuberec,

– in the district of Prievidza, the municipalities of Handlová, Cígeľ, Podhradie, Lehota pod Vtáčnikom, Kamenec pod Vtáčnikom, Bystričany, Čereňany, Oslany, Horná Ves, Radobica,

– in the district of Partizánske, the municipalities of Veľké Uherce, Pažiť, Kolačno, Veľký Klíž, Ješkova Ves, Klátová Nová Ves,

– in the district of Topoľčany, the municipalities of Krnča, Prázdnovce, Solčany, Nitrianska Streda, Čeľadince, Kovarce, Súlovce,

– in the district of Zlaté Moravce, the municipalities of Zlatno, Mankovce, Velčice, Kostoľany pod Tríbečom, Ladice, Sľažany, Neverice, Beladice, Choča, Vieska nad Žitavou, Slepčany, Červený Hrádok, Nevidzany, Malé Vozokany,

– the whole district of Žiar nad Hronom, except municipalities included in zone II.

9. Włochy

Następujące obszary objęte ograniczeniami I we Włoszech:

Piedmont Region:

– in the province of Alessandria, the municipalities Alessandria, of Casalnoceto, Oviglio, Tortona, Viguzzolo, Fruga- rolo, Bergamasco, Castellar Guidobono, Berzano Di Tortona, Cerreto Grue, Carbonara Scrivia, Casasco, Carentino, Frascaro, Paderna, Montegioco, Spineto Scrivia, Villaromagnano, Pozzolo Formigaro, Momperone, Merana, Mon- leale, Terzo, Borgoratto Alessandrino, Casal Cermelli, Montemarzino, Bistagno, Castellazzo Bormida, Bosco Marengo, Castelspina, Volpeglino, Alice Bel Colle, Gamalero, Volpedo, Pozzol Groppo, Sarezzano,

– in the province of Asti, the municipalities of Olmo Gentile, Nizza Monferrato, Incisa Scapaccino, Roccaverano, Castel Boglione, Mombaruzzo, Maranzana, Castel Rocchero, Rocchetta Palafea, Castelletto Molina, Castelnuovo Belbo, Montabone, Quaranti, Fontanile, Calamandrana, Bruno, Sessame, Monastero Bormida, Bubbio, Cassinasco, Serole, Loazzolo, Cessole, Vesime, San Giorgio Scarampi,

– in the province of Cuneo, the municipalities of Bergolo, Pezzolo Valle Uzzone, Cortemilia, Levice, Castelletto Uzzone, Perletto,

Liguria Region:

– in the province of Genova, the Municipalities of Rovegno, Rapallo, Portofino, Cicagna, Avegno, Montebruno, Santa Margherita Ligure, Favale Di Malvaro, Recco, Camogli, Moconesi, Tribogna, Fascia, Uscio, Gorreto, Fontanigorda, Neirone, Rondanina, Lorsica, Propata,

– in the province of Savona, the municipalities of Cairo Montenotte, Quiliano, Dego, Altare, Piana Crixia, Giusvalla, Albissola Marina, Savona,

Emilia-Romagna Region:

– in the province of Piacenza, the municipalities of Ottone, Zerba,

Lombardia Region:

– in the province of Pavia, the municipalities of Rocca Susella, Montesegale, Menconico, Val Di Nizza, Bagnaria, Santa Margherita Di Staffora, Ponte Nizza, Brallo Di Pregola, Varzi, Godiasco, Cecima,

Lazio Region:

– in the province of Rome,

North: the municipalities of Riano, Castelnuovo di Porto, Capena, Fiano Romano, Morlupo, Sacrofano, Magliano Romano, Formello, Campagnano di Roma, Anguillara,

West: the municipality of Fiumicino,

South: the municipality of Rome between the boundaries of the municipality of Fiumicino (West), the limits of Zone 3 (North), the Tiber river up to the intersection with the Grande Raccordo Anulare GRA Highway, the Grande Raccordo Anulare GRA Highway up to the intersection with A24 Highway, A24 Highway up to the intersection with Viale del Tecnopolo, viale del Tecnopolo up to the intersection with the boundaries of the municipality of Guidonia Montecelio,

East: the municipalities of Guidonia Montecelio, Montelibretti, Palombara Sabina, Monterotondo, Mentana, Sant'Angelo Romano, Fonte Nuova.

Sardinia Region

– in South Sardinia Province the Municipalities of Ballao, Barumini, Escalaplano, Escolca Isola Amministrativa, Genuri, Gergei, Gesico, Guamaggiore, Las Plassas, Mandas, Orroli, Pauli Arbarei, Selegas, Setzu, Siddi, Siurgus Donigala, Suelli, Tuili, Turri, Ussaramanna, Villanovafranca, Villaputzu,

– in Nuoro Province the Municipalities of Arzana Isola Amministrativa, Birori, Borore, Bortigali a ovest della Strada Statale 131, Dualchi, Gairo Isola Amministrativa, Galtelli, Irgoli, Jerzu Isola Amministrativa, Lanusei Isola Amministrativa, Loceri Isola Amministrativa, Loculi, Macomer at ovest della Strada Statale 131, Noragugume, Onifai, Orosei, Ortueri, Osini Isola Amministrativa, Perdasdefogu, Posada, Sindia Isola Amministrativa, Siniscola, Tertenia Isola Amministrativa,

– in Oristano Province the Municipalities of Aidomaggiore, Albagiara, Ardauli, Assolo, Asuni, Baradili, Baressa, Bidoně, Boroneddu, Busachi, Ghilarza, Gonnosnň, Mogorella, Neoneli, Nureci, Ruinas, Samugheo, Sedilo, Senis, Sini, Soddi, Sorradile Isola Amministrativa, Tadasuni, Ulŕ Tirso, Usellus, Villa Sant'antonio,

– in Sassari Province the Municipalities of Ardara, Berchidda, Bonnanaro, Bonorva a ovest della Strada Statale 131, Borutta, Cheremule, Cossoine, Giave, Loiri Porto San Paolo, Monti, Mores a nord della Strada Statale 128bis - Strada Provinciale 63, Olbia a sud della Strada Statale 127, Oschiri a nord della E 840, Ozieri a nord della Strada Provinciale 63 - Strada Provinciale 1 - Strada Statale 199, Semestene, Telti, Torralba, Tula.

10. Republika Czeska

Następujące obszary objęte ograniczeniami I w Republice Czeskiej:

Region of Liberec:

– Dolní Chrastava, Horní Chrastava, Chrastava I, Nová Ves u Chrastavy, Mlýnice, Albrechtice u Frýdlantu, Kristiánov, Heřmanice u Frýdlantu, Dětřichov u Frýdlantu, Mníšek u Liberce, Oldřichov na Hranicích, Machnín, Svárov u Liberce, Desná I, Krásná Studánka, Stráž nad Nisou, Fojtka, Radčice u Krásné Studánky, Kateřinky u Liberce, Staré Pavlovice, Nové Pavlovice, Růžodol I, Františkov u Liberce, Liberec, Ruprechtice, Rudolfov, Horní Růžodol, Rochlice u Liberce, Starý Harcov, Vratislavice nad Nisou, Kunratice u Liberce, Proseč nad Nisou, Lukášov, Rýnovice, Jablonec nad Nisou, Jablonecké Paseky, Jindřichov nad Nisou, Mšeno nad Nisou, Lučany nad Nisou, Smržovka, Tanvald, Jiřetín pod Bukovou, Dolní Maxov, Antonínov, Horní Maxov, Karlov u Josefova Dolu, Loučná nad Nisou, Hraničná nad Nisou, Janov nad Nisou, Bedřichov u Jablonce nad Nisou, Josefův Důl u Jablonce nad Nisou, Albrechtice v Jizerských horách, Desná III, Polubný, Harrachov, Jizerka, Hejnice, Bílý Potok pod Smrkem. in the district of Liberec, the municipalities of Hrádek nad Nisou, Oldřichov v Hájích, Grabštejn, Václavice u Hrádku nad Nisou, Horní Vítkov, Dolní Vítkov, Bílý Kostel nad Nisou,

CZĘŚĆ II

1. Bułgaria

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Bułgarii:

– the whole region of Haskovo,

– the whole region of Yambol,

– the whole region of Stara Zagora,

– the whole region of Pernik,

– the whole region of Kyustendil,

– the whole region of Plovdiv, excluding the areas in Part III,

– the whole region of Pazardzhik, excluding the areas in Part III,

– the whole region of Smolyan,

– the whole region of Dobrich,

– the whole region of Sofia city,

– the whole region of Sofia Province,

– the whole region of Blagoevgrad excluding the areas in Part III,

– the whole region of Razgrad,

– the whole region of Kardzhali,

– the whole region of Burgas,

– the whole region of Varna excluding the areas in Part III,

– the whole region of Silistra,

– the whole region of Ruse,

– the whole region of Veliko Tarnovo,

– the whole region of Pleven,

– the whole region of Targovishte,

– the whole region of Shumen,

– the whole region of Sliven,

– the whole region of Vidin,

– the whole region of Gabrovo,

– the whole region of Lovech,

– the whole region of Montana,

– the whole region of Vratza.

2. Niemcy

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Niemczech:

Bundesland Brandenburg:

– Landkreis Oder-Spree:

– Gemeinde Grunow-Dammendorf,

– Gemeinde Mixdorf

– Gemeinde Schlaubetal,

– Gemeinde Neuzelle,

– Gemeinde Neißemünde,

– Gemeinde Lawitz,

– Gemeinde Eisenhüttenstadt,

– Gemeinde Vogelsang,

– Gemeinde Ziltendorf,

– Gemeinde Wiesenau,

– Gemeinde Friedland,

– Gemeinde Siehdichum,

– Gemeinde Müllrose,

– Gemeinde Briesen,

– Gemeinde Jacobsdorf

– Gemeinde Groß Lindow,

– Gemeinde Brieskow-Finkenheerd,

– Gemeinde Ragow-Merz,

– Gemeinde Beeskow,

– Gemeinde Rietz-Neuendorf,

– Gemeinde Tauche mit den Gemarkungen Stremmen, Ranzig, Trebatsch, Sabrodt, Sawall, Mitweide, Lindenberg, Falkenberg (T), Görsdorf (B), Wulfersdorf, Giesensdorf, Briescht, Kossenblatt und Tauche,

– Gemeinde Langewahl,

– Gemeinde Berkenbrück,

– Gemeinde Steinhöfel mit den Gemarkungen Arensdorf und Demitz und den Gemarkungen Steinhöfel, Hasenfelde und Heinersdorf östlich der L 36 und der Gemarkung Neuendorf im Sande südlich der L36,

– Gemeinde Fürstenwalde östlich der B 168 und südlich der L36,

– Gemeinde Diensdorf-Radlow,

– Gemeinde Wendisch Rietz östlich des Scharmützelsees und nördlich der B 246,

– Gemeinde Bad Saarow mit der Gemarkung Neu Golm und der Gemarkung Bad Saarow-Pieskow östlich des Scharmützelsees und ab nördlicher Spitze östlich der L35,

– Landkreis Dahme-Spreewald:

– Gemeinde Jamlitz,

– Gemeinde Lieberose,

– Gemeinde Schwielochsee mit den Gemarkungen Goyatz, Jessern, Lamsfeld, Ressen, Speichrow und Zaue,

– Landkreis Spree-Neiße:

– Gemeinde Schenkendöbern,

– Gemeinde Guben,

– Gemeinde Jänschwalde,

– Gemeinde Tauer,

– Gemeinde Peitz,

– Gemeinde Kolkwitz mit den Gemarkungen Klein Gaglow, Hähnchen, Kolkwitz, Glinzig und Krieschow südlich der BAB 15,

– Gemeinde Turnow-Preilack mit der Gemarkung Preilack,

– Gemeinde Teichland mit der Gemarkung Bärenbrück,

– Gemeinde Heinersbrück,

– Gemeinde Forst,

– Gemeinde Groß Schacksdorf-Simmersdorf,

– Gemeinde Neiße-Malxetal,

– Gemeinde Jämlitz-Klein Düben,

– Gemeinde Tschernitz,

– Gemeinde Döbern,

– Gemeinde Felixsee,

– Gemeinde Wiesengrund,

– Gemeinde Spremberg,

– Gemeinde Welzow,

– Gemeinde Neuhausen/Spree,

– Gemeinde Drebkau,

– Kreisfreie Stadt Cottbus mit den Gemarkungen Kahren, Gallinchen, Groß Gaglow und der Gemarkung Kiekebusch südlich der BAB 15,

– Landkreis Märkisch-Oderland:

– Gemeinde Bleyen-Genschmar,

– Gemeinde Neuhardenberg

– Gemeinde Golzow,

– Gemeinde Küstriner Vorland,

– Gemeinde Alt Tucheband,

– Gemeinde Reitwein,

– Gemeinde Podelzig,

– Gemeinde Gusow-Platkow,

– Gemeinde Seelow,

– Gemeinde Vierlinden,

– Gemeinde Lindendorf,

– Gemeinde Fichtenhöhe,

– Gemeinde Lietzen,

– Gemeinde Falkenhagen (Mark),

– Gemeinde Zeschdorf,

– Gemeinde Treplin,

– Gemeinde Lebus,

– Gemeinde Müncheberg mit den Gemarkungen Jahnsfelde, Trebnitz, Obersdorf, Münchehofe und Hermersdorf,

– Gemeinde Märkische Höhe mit der Gemarkung Ringenwalde,

– Gemeinde Bliesdorf mit der Gemarkung Metzdorf und Gemeinde Bliesdorf - östlich der B167 bis östlicher Teil, begrenzt aus Richtung Gemarkungsgrenze Neutrebbin südlich der Bahnlinie bis Straße "Sophienhof" dieser westlich folgend bis "Ruesterchegraben" weiter entlang Feldweg an den Windrädern Richtung "Herrnhof", weiter entlang "Letschiner Hauptgraben" nord-östlich bis Gemarkungsgrenze Alttrebbin und Kunersdorf - östlich der B167,

– Gemeinde Bad Freienwalde mit den Gemarkungen Altglietzen, Altranft, Bad Freienwalde, Bralitz, Hohenwut- zen, Schiffmühle, Hohensaaten und Neuenhagen,

– Gemeinde Falkenberg mit der Gemarkung Falkenberg östlich der L35,

– Gemeinde Oderaue,

– Gemeinde Wriezen mit den Gemarkungen Altwriezen, Jäckelsbruch, Neugaul, Beauregard, Eichwerder, Raths- dorf - östlich der B167 und Wriezen - östlich der B167,

– Gemeinde Neulewin,

– Gemeinde Neutrebbin,

– Gemeinde Letschin,

– Gemeinde Zechin,

– Landkreis Barnim:

– Gemeinde Lunow-Stolzenhagen,

– Gemeinde Parsteinsee,

– Gemeinde Oderberg,

– Gemeinde Liepe,

– Gemeinde Hohenfinow (nördlich der B167),

– Gemeinde Niederfinow,

– Gemeinde (Stadt) Eberswalde mit den Gemarkungen Eberswalde nördlich der B167 und östlich der L200, Sommerfelde und Tornow nördlich der B167,

– Gemeinde Chorin mit den Gemarkungen Brodowin, Chorin östlich der L200, Serwest, Neuehütte, Sandkrug östlich der L200,

– Gemeinde Ziethen mit der Gemarkung Klein Ziethen östlich der Serwester Dorfstraße und östlich der B198,

– Landkreis Uckermark:

– Gemeinde Angermünde mit den Gemarkungen Crussow, Stolpe, Gellmersdorf, Neukünkendorf, Bölkendorf, Herzsprung, Schmargendorf und den Gemarkungen Angermünde südlich und südöstlich der B2 und Dobbe- rzin südlich der B2,

– Gemeinde Schwedt mit den Gemarkungen Criewen, Zützen, Schwedt, Stendell, Kummerow, Kunow, Vierraden, Blumenhagen, Oderbruchwiesen, Enkelsee, Gatow, Hohenfelde, Schöneberg, Flemsdorf und der Gemarkung Felchow östlich der B2,

– Gemeinde Pinnow südlich und östlich der B2,

– Gemeinde Berkholz-Meyenburg,

– Gemeinde Mark Landin mit der Gemarkung Landin südlich der B2,

– Gemeinde Casekow mit der Gemarkung Woltersdorf und den Gemarkungen Biesendahlshof und Casekow östlich der L272 und südlich der L27,

– Gemeinde Hohenselchow-Groß Pinnow mit der Gemarkung Groß Pinnow und der Gemarkung Hohenselchow südlich der L27,

– Gemeinde Gartz (Oder) mit der Gemarkung Friedrichsthal und den Gemarkungen Gartz und Hohenreinken- dorf südlich der L27 und der B2 bis Kastanienallee, dort links abbiegend dem Schülerweg folgend bis Höhe Bahnhof, von hier in östlicher Richtung den Salveybach kreuzend bis zum Tantower Weg, diesen in nördlicher Richtung bis zu Stettiner Straße, diese weiter folgend bis zur B2, dieser in nördlicher Richtung folgend,

– Gemeinde Mescherin mit der Gemarkung Mescherin, der Gemarkung Neurochlitz östlich der B2 und der Gemarkung Rosow nördlich der K 7311,

– Gemeinde Passow mit der Gemarkung Jamikow,

– Kreisfreie Stadt Frankfurt (Oder),

– Landkreis Prignitz:

– Gemeinde Karstädt mit den Gemarkungen Neuhof und Kribbe und den Gemarkungen Groß Warnow, Klein Warnow, Reckenzin, Streesow und Dallmin östlich der Bahnstrecke Berlin/Spandau-Hamburg/Altona,

– Gemeinde Berge,

– Gemeinde Pirow mit den Gemarkungen Hülsebeck, Pirow, Bresch und Burow,

– Gemeinde Putlitz mit den Gemarkungen Sagast, Nettelbeck, Porep, Lütkendorf, Putlitz, Weitgendorf und Tel- schow,

– Gemeinde Marienfließ mit den Gemarkungen Jännersdorf, Stepenitz und Krempendorf,

– Landkreis Oberspreewald-Lausitz:

– Gemeinde Vetschau mit den Gemarkungen Wüstenhain und Laasow,

– Gemeinde Altdöbern mit den Gemarkungen Reddern, Ranzow, Pritzen, Altdöbern östlich der Bahnstrecke Altdöbern -Großräschen,

– Gemeinde Großräschen mit den Gemarkungen Woschkow, Dörrwalde, Allmosen,

– Gemeinde Neu-Seeland,

– Gemeinde Neupetershain,

– Gemeinde Senftenberg mit der Gemarkungen Peickwitz, Sedlitz, Kleinkoschen, Großkoschen und Hosena,

– Gemeinde Hohenbocka,

– Gemeinde Grünewald,

– Gemeinde Hermsdorf,

– Gemeinde Kroppen,

– Gemeinde Ortrand,

– Gemeinde Großkmehlen,

– Gemeinde Lindenau,

– Gemeinde Frauendorf,

– Gemeinde Ruhland,

– Gemeinde Guteborn

– Gemeinde Schwarzbach mit der Gemarkung Schwarzbach,

Bundesland Sachsen:

– Landkreis Bautzen,

– Stadt Dresden:

– Stadtgebiet nördlich der BAB4 bis zum Verlauf westlich der Elbe, dann nördlich der B6,

– Landkreis Görlitz,

– Landkreis Meißen:

– Gemeinde Diera-Zehren östlich der Elbe,

– Gemeinde Ebersbach,

– Gemeinde Glaubitz östlich des Grödel-Elsterwerdaer-Floßkanals,

– Gemeinde Klipphausen östlich der S177,

– Gemeinde Lampertswalde,

– Gemeinde Moritzburg,

– Gemeinde Niederau östlich der B101,

– Gemeinde Nünchritz östlich der Elbe und südlich des Grödel-Elsterwerdaer-Floßkanals,

– Gemeinde Priestewitz,

– Gemeinde Röderaue östlich des Grödel-Elsterwerdaer-Floßkanals,

– Gemeinde Schönfeld,

– Gemeinde Stadt Coswig,

– Gemeinde Stadt Gröditz östlich des Grödel-Elsterwerdaer-Floßkanals,

– Gemeinde Stadt Großenhain,

– Gemeinde Stadt Meißen östlich des Straßenverlaufs der S177 bis zur B6, dann B6 bis zur B101, ab der B101 Elbtalbrücke Richtung Norden östlich der Elbe,

– Gemeinde Stadt Radebeul,

– Gemeinde Stadt Radeburg,

– Gemeinde Thiendorf,

– Gemeinde Weinböhla,

– Gemeinde Wülknitz östlich des Grödel-Elsterwerdaer-Floßkanals,

– Landkreis Sächsische Schweiz-Osterzgebirge:

– Gemeinde Stadt Wilsdruff nördlich der BAB4 zwischen den Abfahren Wilsdruff und Dreieck Dresden-West,

Bundesland Mecklenburg-Vorpommern:

– Landkreis Ludwigslust-Parchim:

– Gemeinde Balow mit dem Ortsteil: Balow,

– Gemeinde Brunow mit den Ortsteilen und Ortslagen: Bauerkuhl, Brunow (bei Ludwigslust), Klüß, Löcknitz (bei Parchim),

– Gemeinde Dambeck mit dem Ortsteil und der Ortslage: Dambeck (bei Ludwigslust),

– Gemeinde Ganzlin mit den Ortsteilen und Ortslagen: Barackendorf, Hof Retzow, Klein Damerow, Retzow, Wangelin,

– Gemeinde Gehlsbach mit den Ortsteilen und Ortslagen: Ausbau Darß, Darß, Hof Karbow, Karbow, Karbow- Ausbau, Quaßlin, Quaßlin Hof, Quaßliner Mühle, Vietlübbe, Wahlstorf

– Gemeinde Groß Godems mit den Ortsteilen und Ortslagen: Groß Godems, Klein Godems,

– Gemeinde Karrenzin mit den Ortsteilen und Ortslagen: Herzfeld, Karrenzin, Karrenzin-Ausbau, Neu Herzfeld, Repzin, Wulfsahl,

– Gemeinde Kreien mit den Ortsteilen und Ortslagen: Ausbau Kreien, Hof Kreien, Kolonie Kreien, Kreien, Wilsen,

– Gemeinde Kritzow mit dem Ortsteil und der Ortslage: Benzin,

– Gemeinde Lübz mit den Ortsteilen und Ortslagen: Burow, Gischow, Meyerberg,

– Gemeinde Möllenbeck mit den Ortsteilen und Ortslagen: Carlshof, Horst, Menzendorf, Möllenbeck,

– Gemeinde Muchow mit dem Ortsteil und Ortslage: Muchow,

– Gemeinde Parchim mit dem Ortsteil und Ortslage: Slate,

– Gemeinde Prislich mit den Ortsteilen und Ortslagen: Marienhof, Neese, Prislich, Werle,

– Gemeinde Rom mit dem Ortsteil und Ortslage: Klein Niendorf,

– Gemeinde Ruhner Berge mit den Ortsteilen und Ortslagen: Dorf Poltnitz, Drenkow, Griebow, Jarchow, Leppin, Malow, Malower Mühle, Marnitz, Mentin, Mooster, Poitendorf, Poltnitz, Suckow, Tessenow, Zachow,

– Gemeinde Siggelkow mit den Ortsteilen und Ortslagen: Groß Pankow, Klein Pankow, Neuburg, Redlin, Siggelkow,

– Gemeinde Stolpe mit den Ortsteilen und Ortslagen: Barkow, Granzin, Stolpe Ausbau, Stolpe,

– Gemeinde Ziegendorf mit den Ortsteilen und Ortslagen: Drefahl, Meierstorf, Neu Drefahl, Pampin, Platschow, Stresendorf, Ziegendorf,

– Gemeinde Zierzow mit den Ortsteilen und Ortslagen: Kolbow, Zierzow.

3. Estonia

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Estonii:

– Eesti Vabariik (välja arvatud Hiiu maakond).

4. Łotwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami II na Łotwie:

– Aizkraukles novads,

– Alűksnes novads,

– Augšdaugavas novads,

– Âdažu novads,

– Balvu novads,

– Bauskas novads,

– Cçsu novads,

– Dienvidkurzemes novada Aizputes, Cîravas, Laţas, Durbes, Dunalkas, Tadaiíu, Vecpils, Bârtas, Sakas, Bunkas, Prie- kules, Gramzdas, Kalçtu, Virgas, Dunikas, Vaiňodes, Gaviezes, Rucavas, Vçrgales, Medzes pagasts, Nîcas pagasta daďa uz dienvidiem no apdzîvotas vietas Bernâti, autoceďa V1232, A11, V1222, Bârtas upes, Embűtes pagasta daďa uz dienvidiem no autoceďa P116, P106, autoceďa no apdzîvotas vietas Dinsdurbe, Kalvenes pagasta daďa uz rietumiem no ceďa pie Vârtâjas upes lîdz autoceďam A9, uz dienvidiem no autoceďa A9, uz rietumiem no autoceďa V1200, Kazdangas pagasta daďa uz rietumiem no ceďa V1200, P115, P117, V1296, Aizputes, Durbes, Pâvilostas, Priekules pilsçta,

– Dobeles novads,

– Gulbenes novads,

– Jelgavas novads,

– Jçkabpils novads,

– Krâslavas novads,

– Kuldîgas novada Alsungas, Gudenieku, Kurmâles, Rendas, Kabiles, Vârmes, Pelču, Snçpeles, Turlavas, Çdoles, Îvan- des, Rumbas, Padures pagasts, Laidu pagasta daďa uz ziemeďiem no autoceďa V1296, Kuldîgas pilsçta,

– Íekavas novads,

– Limbažu novads,

– Lîvânu novads,

– Ludzas novads,

– Madonas novads,

– Mârupes novads,

– Ogres novads,

– Olaines novads,

– Preiďu novads,

– Rçzeknes novads,

– Ropaţu novada Garkalnes, Ropaţu pagasts, Stopiňu pagasta daďa, kas atrodas uz austrumiem no autoceďa V36, P4 un P5, Acones ielas, Dauguďupes ielas un Dauguďupîtes, Vangaţu pilsçta,

– Salaspils novads,

– Saldus novads,

– Saulkrastu novads,

– Siguldas novads,

– Smiltenes novads,

– Talsu novads,

– Tukuma novads,

– Valkas novads,

– Valmieras novads,

– Varakďânu novads,

– Ventspils novads,

– Daugavpils valstspilsçtas pađvaldîba,

– Jelgavas valstspilsçtas pađvaldîba,

– Jűrmalas valstspilsçtas pađvaldîba,

– Rçzeknes valstspilsçtas pađvaldîba.

5. Litwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami II na Litwie:

– Alytaus miesto savivaldybë,

– Alytaus rajono savivaldybë,

– Anykđčiř rajono savivaldybë,

– Akmenës rajono savivaldybë,

– Birđtono savivaldybë,

– Birţř miesto savivaldybë,

– Birţř rajono savivaldybë,

– Druskininkř savivaldybë,

– Elektrënř savivaldybë,

– Ignalinos rajono savivaldybë,

– Jonavos rajono savivaldybë,

– Joniđkio rajono savivaldybë,

– Jurbarko rajono savivaldybë: Erţvilko, Juodaičiř, Seredţiaus, Smalininkř ir Vieđvilës seniűnijos,

– Kaiđiadoriř rajono savivaldybë,

– Kauno miesto savivaldybë,

– Kauno rajono savivaldybë,

– Kazlř rűdos savivaldybë: Kazlř Rűdos seniűnija, iđskyrus vakarinë dalis iki kelio 2602 ir 183, Plutiđkiř seniűnija,

– Kelmës rajono savivaldybë: Kelmës, Kraţiř, Lioliř, Tytuvënř, Tytuvënř apylinkiř, Pakraţančio ir Vaiguvos seniűnijos,

– Këdainiř rajono savivaldybë,

– Klaipëdos rajono savivaldybë: Judrënř, Endriejavo ir Veivirţënř seniűnijos,

– Kupiđkio rajono savivaldybë,

– Kretingos rajono savivaldybë,

– Lazdijř rajono savivaldybë,

– Maţeikiř rajono savivaldybë,

– Molëtř rajono savivaldybë: Alantos, Balninkř, Čiulënř, Inturkës, Joniđkio, Luokesos, Mindűnř, Suginčiř ir Videniđkiř seniűnijos,

– Pagëgiř savivaldybë,

– Pakruojo rajono savivaldybë,

– Panevëţio rajono savivaldybë,

– Panevëţio miesto savivaldybë,

– Pasvalio rajono savivaldybë,

– Radviliđkio rajono savivaldybë,

– Rietavo savivaldybë,

– Prienř rajono savivaldybë,

– Plungës rajono savivaldybë,

– Raseiniř rajono savivaldybë,

– Rokiđkio rajono savivaldybë,

– Skuodo rajono savivaldybë,

– Đakiř rajono savivaldybë: Kriűkř, Lekëčiř ir Lukđiř seniűnijos,

– Đalčininkř rajono savivaldybë,

– Điauliř miesto savivaldybë,

– Điauliř rajono savivaldybë: Ginkűnř, Gruzdţiř, Kairiř, Kuţiř, Međkuičiř, Raudënř, Đakynos ir Điauliř kaimiđkosios seniűnijos,

– Đilutës rajono savivaldybë,

– Đirvintř rajono savivaldybë: Čiobiđkio, Gelvonř, Jauniűnř, Kernavës, Musninkř ir Đirvintř seniűnijos,

– Đilalës rajono savivaldybë,

– Đvenčioniř rajono savivaldybë,

– Tauragës rajono savivaldybë,

– Telđiř rajono savivaldybë,

– Trakř rajono savivaldybë,

– Ukmergës rajono savivaldybë: Deltuvos, Lyduokiř, Pabaisko, Pivonijos, Siesikř, Đeđuoliř, Taujënř, Ukmergës miesto, Vepriř, Vidiđkiř ir Ţemaitkiemo seniűnijos,

– Utenos rajono savivaldybë,

– Varënos rajono savivaldybë,

– Vilniaus miesto savivaldybë,

– Vilniaus rajono savivaldybë: Aviţieniř, Bezdoniř, Buivydţiř, Dűkđtř, Juodđiliř, Kalveliř, Lavoriđkiř, Maiđiagalos, Marijampolio, Medininkř, Mickűnř, Nemenčinës, Nemenčinës miesto, Nemëţio, Pagiriř, Rieđës, Rudaminos, Rukainiř, Sudervës, Suţioniř, Đatrininkř ir Zujűnř seniűnijos,

– Visagino savivaldybë,

– Zarasř rajono savivaldybë.

6. Węgry

Następujące obszary objęte ograniczeniami II na Węgrzech:

– Békés megye 950150, 950250, 950350, 950450, 950550, 950650, 950660, 950750, 950850, 950860, 951050, 951150, 951250, 951260, 951350, 951450, 951460, 951550, 951650, 951750, 952150, 952250, 952350, 952450, 952550, 952650, 953250, 953260, 953270, 953350, 953450, 953550, 953560, 953950, 954050, 954060, 954150, 956250, 956350, 956450, 956550, 956650 és 956750 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Borsod-Abaúj-Zemplén megye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe,

– Fejér megye 403150, 403160, 403250, 403260, 403350, 404250, 404550, 404560, 404570, 405450, 405550, 405650, 406450 és 407050 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Hajdú-Bihar megye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe,

– Heves megye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe,

– Jász-Nagykun-Szolnok megye 750250, 750550, 750650, 750750, 750850, 750970, 750980, 751050, 751150, 751160, 751250, 751260, 751350, 751360, 751450, 751460, 751470, 751550, 751650, 751750, 751850, 751950, 752150, 752250, 752350, 752450, 752460, 752550, 752560, 752650, 752750, 752850, 752950, 753060, 753070, 753150, 753250, 753310, 753450, 753550, 753650, 753660, 753750, 753850, 753950, 753960, 754050, 754150, 754250, 754360, 754370, 754850, 755550, 755650 és 755750 kódszámú vadgaz

dálkodási egységeinek teljes területe,

– Komárom-Esztergom megye: 250350, 250850, 250950, 251450, 251550, 251950, 252050, 252150, 252350, 252450, 252460, 252550, 252650, 252750, 252850, 252860, 252950, 252960, 253050, 253150, 253250, 253350, 253450 és 253550 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Nógrád megye valamennyi vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Pest megye 570150, 570250, 570350, 570450, 570550, 570650, 570750, 570850, 570950, 571050, 571150, 571250, 571350, 571650, 571750, 571760, 571850, 571950, 572050, 573550, 573650, 574250, 577250, 580050 és 580150 kódszámú vadgazdálkodási egységeinek teljes területe,

– Szabolcs-Szatmár-Bereg megye valamennyi vadgazdálkodási egységének teljes területe.

7. Polska

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Polsce:

w województwie warmińsko-mazurskim:

– gminy Kalinowo, Stare Juchy, Prostki oraz gmina wiejska Ełk w powiecie ełckim,

– powiat elbląski,

– powiat miejski Elbląg,

– powiat gołdapski,

– powiat piski,

– powiat bartoszycki,

– powiat olecki,

– powiat giżycki,

– powiat braniewski,

– powiat kętrzyński,

– powiat lidzbarski,

– gminy Dźwierzuty Jedwabno, Pasym, Świętajno, Wielbark, Szczytno i miasto Szczytno w powiecie szczycieńskim,

– powiat mrągowski,

– powiat węgorzewski,

– powiat olsztyński,

– powiat miejski Olsztyn,

– powiat nidzicki,

– część powiatu ostródzkiego niewymieniona w części III załącznika I,

– część powiatu nowomiejskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– część powiatu iławskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– część powiatu działdowskiego niewymieniona w części III załącznika I,

w województwie podlaskim:

– powiat bielski,

– powiat grajewski,

– powiat moniecki,

– powiat sejneński,

– powiat siemiatycki,

– powiat hajnowski,

– gminy Ciechanowiec, Klukowo, Szepietowo, Kobylin-Borzymy, Nowe Piekuty, Sokoły i część gminy Kulesze Kościelne położona na północ od linii wyznaczonej przez linię kolejową w powiecie wysokomazowieckim,

– powiat białostocki,

– powiat suwalski,

– powiat miejski Suwałki,

– powiat augustowski,

– powiat sokólski,

– powiat miejski Białystok,

w województwie mazowieckim:

– gminy Domanice, Korczew, Kotuń, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn w powiecie siedleckim,

– powiat miejski Siedlce,

– gminy Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Repki, Sabnie, Sterdyń w powiecie sokołowskim,

– powiat łosicki,

– powiat sochaczewski,

– powiat zwoleński,

– powiat kozienicki,

– powiat lipski,

– powiat radomski

– powiat miejski Radom,

– powiat szydłowiecki,

– gminy Lubowidz i Kuczbork Osada w powiecie żuromińskim,

– gmina Wieczfnia Kościelna w powicie mławskim,

– gminy Bodzanów, Słubice, Wyszogród i Mała Wieś w powiecie płockim,

– powiat nowodworski,

– gminy Czerwińsk nad Wisłą, Naruszewo, Załuski w powiecie płońskim,

– gminy: miasto Kobyłka, miasto Marki, miasto Ząbki, miasto Zielonka, część gminy Tłuszcz ograniczona liniami kolejowymi: na północ od linii kolejowej biegnącej od wschodniej granicy gminy do miasta Tłuszcz oraz na wschód od linii kolejowej biegnącej od północnej granicy gminy do miasta Tłuszcz, część gminy Jadów położona na północ od linii kolejowej biegnącej od wschodniej do zachodniej granicy gminy w powiecie wołomińskim,

– powiat garwoliński,

– gminy Boguty - Pianki, Brok, Zaręby Kościelne, Nur, Małkinia Górna, część gminy Wąsewo położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 60, część gminy wiejskiej Ostrów Mazowiecka położona na południe od miasta Ostrów Mazowiecka i na południe od linii wyznaczonej przez drogę 60 biegnącą od zachodniej granicy miasta Ostrów Mazowiecka do zachodniej granicy gminy w powiecie ostrowskim,

– część gminy Sadowne położona na północny- zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową, część gminy Łochów położona na północny - zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową w powiecie węgrowskim,

– gminy Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Wyszków, część gminy Zabrodzie położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr S8 w powiecie wyszkowskim,

– gminy Cegłów, Dębe Wielkie, Halinów, Latowicz, Mińsk Mazowiecki i miasto Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Siennica, miasto Sulejówek w powiecie mińskim,

– powiat otwocki,

– powiat warszawski zachodni,

– powiat legionowski,

– powiat piaseczyński,

– powiat pruszkowski,

– powiat grójecki,

– powiat grodziski,

– powiat żyrardowski,

– powiat białobrzeski,

– powiat przysuski,

– powiat miejski Warszawa,

w województwie lubelskim:

– powiat bialski,

– powiat miejski Biała Podlaska,

– powiat janowski,

– powiat puławski,

– powiat rycki,

– powiat łukowski,

– powiat lubelski,

– powiat miejski Lublin,

– powiat lubartowski,

– powiat łęczyński,

– powiat świdnicki,

– powiat biłgorajski,

– powiat hrubieszowski,

– powiat krasnostawski,

– powiat chełmski,

– powiat miejski Chełm,

– powiat tomaszowski,

– powiat kraśnicki,

– powiat opolski,

– powiat parczewski,

– powiat włodawski,

– powiat radzyński,

– powiat miejski Zamość,

– powiat zamojski,

w województwie podkarpackim:

– powiat stalowowolski,

– powiat lubaczowski,

– gminy Medyka, Stubno, część gminy Orły położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77, część gminy Żurawica na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 77 w powiecie przemyskim,

– część powiatu jarosławskiego niewymieniona w części I załącznika I,

– gmina Kamień w powiecie rzeszowskim,

– gminy Cmolas, Dzikowiec, Kolbuszowa, Majdan Królewski i Niwiska powiecie kolbuszowskim,

– powiat leżajski,

– powiat niżański,

– powiat tarnobrzeski,

– gminy Adamówka, Sieniawa, Tryńcza, Przeworsk z miastem Przeworsk, Zarzecze w powiecie przeworskim,

– gmina Ostrów, część gminy Sędziszów Małopolski położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4,

– część gminy Czarna położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4, część gminy Żyraków położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4, część gminy wiejskiej Dębica położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4 w powiecie dębickim,

– powiat mielecki,

w województwie małopolskim:

– gminy Nawojowa, Piwniczna Zdrój, Rytro, Stary Sącz, część gminy Łącko położona na południe od linii wyznaczonej przez rzekę Dunajec w powiecie nowosądeckim,

– gmina Szczawnica w powiecie nowotarskim,

w województwie pomorskim:

– gminy Dzierzgoń i Stary Dzierzgoń w powiecie sztumskim,

– gmina Stare Pole, część gminy Nowy Staw położna na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 55 w powiecie malborskim,

– gminy Stegny, Sztutowo i część gminy Nowy Dwór Gdański położona na północny wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 55 biegnącą od południowej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 7, następnie przez drogę nr 7 i S7 biegnącą do zachodniej granicy gminy w powiecie nowodworskim,

– gmina Prabuty w powiecie kwidzyńskim,

w województwie świętokrzyskim:

– gmina Tarłów i część gminy Ożarów położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 74 biegnącą od miejscowości Honorów do zachodniej granicy gminy w powiecie opatowskim,

– część gminy Brody położona wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 9 i na północny wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 0618T biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania w miejscowości Lipie oraz przez drogę biegnącą od miejscowości Lipie do wschodniej granicy gminy i część gminy Mirzec położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 744 biegnącą od południowej granicy gminy do miejscowości Tychów Stary a następnie przez drogę nr 0566T biegnącą od miejscowości Tychów Stary w kierunku północno- wschodnim do granicy gminy w powiecie starachowickim,

– gmina Gowarczów, część gminy Końskie położona na wschód od linii kolejowej, część gminy Stąporków położona na północ od linii kolejowej w powiecie koneckim,

– gminy Dwikozy i Zawichost w powiecie sandomierskim,

w województwie lubuskim:

– gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Kostrzyn nad Odrą, Santok, Witnica w powiecie gorzowskim,

– powiat miejski Gorzów Wielkopolski,

– gminy Drezdenko, Strzelce Krajeńskie, Stare Kurowo, Zwierzyn w powiecie strzelecko - drezdeneckim,

– powiat żarski,

– powiat słubicki,

– gminy Brzeźnica, Iłowa, Gozdnica, Małomice Wymiarki, Żagań i miasto Żagań w powiecie żagańskim,

– powiat krośnieński,

– powiat zielonogórski

– powiat miejski Zielona Góra,

– powiat nowosolski,

– powiat sulęciński,

– powiat międzyrzecki,

– powiat świebodziński,

– powiat wschowski,

w województwie dolnośląskim:

– powiat zgorzelecki,

– część powiatu polkowickiego niewymieniona w częsci III załącznika I,

– część powiatu wołowskiego niewymieniona w części III załącznika I,

– gmina Jeżów Sudecki w powiecie karkonoskim,

– gminy Rudna, Ścinawa, miasto Lubin i część gminy Lubin niewymieniona w części III załącznika I w powiecie lubińskim,

– gmina Malczyce, Miękinia, Środa Śląska, część gminy Kostomłoty położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4, część gminy Udanin położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr A4 w powiecie średz- kim,

– gmina Wądroże Wielkie, część gminy Męcinka położona na północ od drogi nr 363 w powiecie jaworskim,

– gminy Kunice, Legnickie Pole, Prochowice, Ruja w powiecie legnickim,

– gminy Wisznia Mała, Trzebnica, Zawonia, część gminy Oborniki Śląskie położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 340 w powiecie trzebnickim,

– powiat lubański,

– powiat miejski Wrocław,

– gminy Czernica, Długołęka, Siechnice, część gminy Żórawina położona na wschód od linii wyznaczonej przez autostradę A4, część gminy Kąty Wrocławskie położona na północ od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie wrocławskim,

– gminy Jelcz-Laskowice, Oława z miastem Oława i część gminy Domaniów położona na północny wschód od linii wyznaczonej przez autostradę A4 w powiecie oławskim,

– gmina Bierutów, Dziadowa Kłoda, miasto Oleśnica, część gminy wiejskiej Oleśnica położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr S8, część gminy Dobroszyce położona na zachód od linii wyznaczonej przez linię kolejową biegnącą od północnej do południowej granicy gminy w powiecie oleśnickim,

– powiat bolesławiecki,

– powiat milicki,

– powiat górowski,

– powiat głogowski,

– gmina Świerzawa, Wojcieszów, część gminy Zagrodno położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Jadwisin - Modlikowice Zagrodno oraz na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 382 biegnącą od miejscowości Zagrodno do południowej granicy gminy w powiecie złotoryjskim,

– powiat lwówecki,

– gminy Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim, miasto Boguszów-Gorce, miasto Jedlina-Zdrój, miasto Szczawno- Zdrój w powiecie wałbrzyskim,

– powiat miejski Wałbrzych,

– gmina Świdnica, miasto Świdnica, miasto Świebodzice w powiecie świdnickim,

w województwie wielkopolskim:

– gminy Siedlec, Wolsztyn, część gminy Przemęt położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Borek - Kluczewo - Sączkowo - Przemęt - Błotnica - Starkowo - Boszkowo - Letnisko w powiecie wolsztyńskim,

– gmina Wielichowo, Rakoniewice, Granowo, część gminy Kamieniec położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 308 w powiecie grodziskim,

– powiat międzychodzki,

– powiat nowotomyski,

– powiat obornicki,

– część gminy Połajewo na położona na południe od drogi łączącej miejscowości Chraplewo, Tarnówko-Boruszyn, Krosin, Jakubowo, Połajewo - ul. Ryczywolska do północnowschodniej granicy gminy w powiecie czarnkowsko- trzcianeckim,

– powiat miejski Poznań,

– gminy Buk, Czerwonak, Dopiewo, Komorniki, Rokietnica, Stęszew, Swarzędz, Suchy Las, Tarnowo Podgórne, Murowana Goślina w powiecie poznańskim,

– powiat rawicki,

– część powiatu szamotulskiego niewymieniona w części I załącznika I,

– część powiatu gostyńskiego niewymieniona w części I i III załącznika I,

– gminy Kobylin, Zduny, część gminy Krotoszyn położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogi: nr 15 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 36, nr 36 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 15 do skrzyżowana z drogą nr 444, nr 444 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 36 do południowej granicy gminy w powiecie krotoszyńskim,

– gmina Wijewo w powiecie leszczyńskim,

w województwie łódzkim:

– gminy Białaczów, Drzewica, Opoczno i Poświętne w powiecie opoczyńskim,

– gminy Biała Rawska, Regnów i Sadkowice w powiecie rawskim,

– gmina Kowiesy w powiecie skierniewickim,

w województwie zachodniopomorskim:

– gmina Boleszkowice i część gminy Dębno położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 126 biegnącą od zachodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 23 w miejscowości Dębno, następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 23 do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w miejscowości Cychry, następnie na południe od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Ogrodową i dalej na południe od linii wyznaczonej przez ul. Ogrodową, której przedłużenie biegnie do wschodniej granicy gminy w powiecie myśliborskim,

– gminy Cedynia, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, część gminy Chojna położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogi nr 31 biegnącą od północnej granicy gminy i 124 biegnącą od południowej granicy gminy w powiecie gryfińskim,

– gmina Kołbaskowo w powiecie polickim,

w województwie opolskim:

– gminy Brzeg, Lubsza, Lewin Brzeski, Olszanka, Skarbimierz w powiecie brzeskim,

– gminy Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Popielów w powiecie opolskim,

– powiat namysłowski,

w województwie śląskim:

– powiat miejski Sosnowiec,

– powiat miejski Dąbrowa Górnicza,

– gminy Bobrowniki, Mierzęcice, Psary, Siewierz, miasto Będzin, miasto Czeladź, miasto Wojkowice w powiecie będzińskim,

– gminy Łazy i Poręba w powiecie zawierciańskim.

8. Słowacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami II na Słowacji:

– the whole district of Gelnica,

– the whole district of Poprad

– the whole district of Spišská Nová Ves,

– the whole district of Levoča,

– the whole district of Kežmarok,

– in the whole district of Michalovce except municipalities included in zone III,

– the whole district of Košice-okolie,

– the whole district of Rožnava,

– the whole city of Košice,

– in the district of Sobrance: Remetské Hámre, Vyšná Rybnica, Hlivištia, Ruská Bystrá, Podhoroď, Choňkovce, Ruský Hrabovec, Inovce, Beňatina, Koňuš,

– the whole district of Vranov nad Topľou,

– the whole district of Humenné except municipalities included in zone III,

– the whole district of Snina,

– the whole district of Prešov,

– the whole district of Sabinov,

– the whole district of Svidník, except municipalities included in zone III,

– the whole district of Stropkov, except municipalities included in zone III,

– the whole district of Bardejov,

– the whole district of Stará Ľubovňa,

– the whole district of Revúca,

– the whole district of Rimavská Sobota,

– in the district of Veľký Krtíš, the whole municipalities not included in part I,

– the whole district of Lučenec,

– the whole district of Poltár,

– the whole district of Zvolen,

– the whole district of Detva,

– the whole district of Krupina, except municipalities included in zone I,

– the whole district of Banska Stiavnica,

– the whole district of Žarnovica,

– in the district of Žiar nad Hronom the municipalities of Hronská Dúbrava, Trnavá Hora,

– the whole district of Banska Bystica,

– the whole district of Brezno,

– the whole district of Liptovsky Mikuláš,

– the whole district of Trebišov',

– in the district of Zlaté Moravce, the whole municipalities not included in part I,

– in the district of Levice the municipality of Kozárovce.

9. Włochy

Następujące obszary objęte ograniczeniami II we Włoszech:

Piedmont Region:

– in the Province of Alessandria, the municipalities of Cavatore, Castelnuovo Bormida, Cabella Ligure, Carrega Ligure, Francavilla Bisio, Carpeneto, Costa Vescovato, Grognardo, Orsara Bormida, Pasturana, Melazzo, Mornese, Ovada, Predosa, Lerma, Fraconalto, Rivalta Bormida, Fresonara, Malvicino, Ponzone, San Cristoforo, Sezzadio, Rocca Grimalda, Garbagna, Tassarolo, Mongiardino Ligure, Morsasco, Montaldo Bormida, Prasco, Montaldeo, Bel- forte Monferrato, Albera Ligure, Bosio, Cantalupo Ligure, Castelletto D'orba, Cartosio, Acqui Terme, Arquata Scri- via, Parodi Ligure, Ricaldone, Gavi, Cremolino, Brignano-Frascata, Novi Ligure, Molare, Cassinelle, Morbello, Avolasca, Carezzano, Basaluzzo, Dernice, Trisobbio, Strevi, Sant'Agata Fossili, Pareto, Visone, Voltaggio, Tagliolo Monferrato, Casaleggio Boiro, Capriata D'orba, Castellania, Carrosio, Cassine, Vignole Borbera, Serravalle Scrivia, Silvano D'orba, Villalvernia, Roccaforte Ligure, Rocchetta Ligure, Sardigliano, Stazzano, Borghetto Di Borbera, Grondona, Cassano Spinola, Montacuto, Gremiasco, San Sebastiano Curone, Fabbrica Curone, Spigno Monferrato, Montechiaro d'Acqui, Castelletto d'Erro, Ponti, Denice, Pozzolo Formigaro,

– in the province of Asti, the municipality of Mombaldone,

Liguria Region:

– in the province of Genova, the municipalities of Bogliasco, Arenzano, Ceranesi, Ronco Scrivia, Mele, Isola Del Cantone, Lumarzo, Genova, Masone, Serra Riccň, Campo Ligure, Mignanego, Busalla, Bargagli, Savignone, Torriglia, Rossiglione, Sant'Olcese, Valbrevenna, Sori, Tiglieto, Campomorone, Cogoleto, Pieve Ligure, Davagna, Casella, Montoggio, Crocefieschi, Vobbia,

– in the province of Savona, the municipalities of Albisola Superiore, Celle Ligure, Stella, Pontinvrea, Varazze, Urbe, Sassello, Mioglia,

Lazio Region:

– the Area of the Municipality of Rome within the administrative boundaries of the Local Heatlh Unit "ASL RM1",

Sardinia Region:

– In South Sardinia Province the Municipalities of Escolca, Esterzili, Genoni, Gesturi, Isili, Nuragus, Nurallao, Nurri, Sadali, Serri, Seui, Seulo, Villanova Tulo,

– In Nuoro Province the Municipalities of Atzara, Austis, Bari Sardo, Bitti, Bolotana, Bortigali a ovest della Strada Statale 131, Cardedu, Dorgali, Elini, Fonni, Gadoni, Gairo, Girasole, Ilbono, Jerzu, Lanusei, Lei, Loceri, Lodč, Lodine, Lotzorai, Lula, Macomer a ovest della Strada Statale 131, Meana Sardo, Nuoro, Oliena, Onani, Orune, Osidda, Osini, Ovodda, Silanus, Sorgono, Teti, Tiana, Torpč, Tortolě, Ulassai, Ussassai,

– In Oristano Province the Municipalities of Laconi, Nughedu Santa Vittoria, Sorradile,

– In Sassari Province the Municipalities of Alŕ dei Sardi, Anela, Benetutti, Bono, Bonorva East of SS 131, Bottidda, Buddusň, Budoni, Bultei, Burgos, Esporlatu, Illorai, Ittireddu, Mores a sud della Strada Statale 128bis - Strada Provinciale 63, Nughedu di San Nicolň, Nule, Olbia Isola Amministrativa (Berchiddeddu), Oschiri a sud della E 840, Ozieri a sud della Strada Provinciale 63 - Strada Provinciale 1 - Strada Statale 199, Padru, Pattada, San Teodoro.

10. Republika Czeska

Następujące obszary objęte ograniczeniami II w Republice Czeskiej:

Region of Liberec:

– in the district of Liberec, the municipalities of Arnoltice u Bulovky, Hajniště pod Smrkem, Nové Město pod Smrkem, Dětřichovec, Bulovka, Horní Řasnice, Dolní Pertoltice, Krásný Les u Frýdlantu, Jindřichovice pod Smrkem, Horní Pertoltice, Dolní Řasnice, Raspenava, Dolní Oldřiš, Ludvíkov pod Smrkem, Lázně Libverda, Háj u Habartic, Habartice u Frýdlantu, Kunratice u Frýdlantu, Víska u Frýdlantu, Poustka u Frýdlantu, Višňová u Frýdlantu, Předlánce, Černousy, Boleslav, Ves, Andělka, Frýdlant, Srbská.

CZĘŚĆ III

1. Bułgaria

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Bułgarii:

– in Blagoevgrad region:

– the whole municipality of Sandanski

– the whole municipality of Strumyani

– the whole municipality of Petrich,

– the Pazardzhik region:

– the whole municipality of Pazardzhik,

– the whole municipality of Panagyurishte,

– the whole municipality of Lesichevo,

– the whole municipality of Septemvri,

– the whole municipality of Strelcha,

– in Plovdiv region

– the whole municipality of Hisar,

– the whole municipality of Suedinenie,

– the whole municipality of Maritsa

– the whole municipality of Rodopi,

– the whole municipality of Plovdiv,

– in Varna region:

– the whole municipality of Byala,

– the whole municipality of Dolni Chiflik.

2. Włochy

Następujące obszary objęte ograniczeniami III we Włoszech:

Sardinia Region:

– in Nuoro Province the Municipalities of Aritzo, Arzana, Baunei, Belvi, Desulo, Gavoi, Mamoiada, Ollolai, Olzai, Oniferi, Orani, Orgosolo, Orotelli, Ottana, Sarule, Talana, Tonara, Triei, Urzulei, Villagrande Strisaili.

3. Łotwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami III na Łotwie:

– Dienvidkurzemes novada Embűtes pagasta daďa uz ziemeďiem autoceďa P116, P106, autoceďa no apdzîvotas vietas Dinsdurbe, Kalvenes pagasta daďa uz austrumiem no ceďa pie Vârtâjas upes lîdz autoceďam A9, uz ziemeďiem no autoceďa A9, uz austrumiem no autoceďa V1200, Kazdangas pagasta daďa uz austrumiem no ceďa V1200, P115, P117, V1296,

– Kuldîgas novada Rudbârţu, Nîkrâces, Raňíu, Skrundas pagasts, Laidu pagasta daďa uz dienvidiem no autoceďa V1296, Skrundas pilsçta.

4. Litwa

Następujące obszary objęte ograniczeniami III na Litwie:

– Jurbarko rajono savivaldybë: Jurbarko miesto seniűnija, Girdţiř, Jurbarkř Raudonës, Skirsnemunës, Veliuonos ir Đimkaičiř seniűnijos,

– Molëtř rajono savivaldybë: Dubingiř ir Giedraičiř seniűnijos,

– Marijampolës savivaldybë: Sasnavos ir Đunskř seniűnijos,

– Đakiř rajono savivaldybë: Barzdř, Gelgaudiđkio, Griđkabűdţio, Kiduliř, Kudirkos Naumiesčio, Sintautř, Slavikř, Sudargo, Đakiř, Plokđčiř ir Ţvirgţdaičiř seniűnijos.

– Kazlř rűdos savivaldybë: Antanavos, Jankř ir Kazlř Rűdos seniűnijos: vakarinë dalis iki kelio 2602 ir 183,

– Kelmës rajono savivaldybë: Kelmës apylinkiř, Kukečiř, Đaukënř ir Uţvenčio seniűnijos,

– Vilkaviđkio rajono savivaldybë: Giţř, Kybartř, Klausučiř, Pilviđkiř, Đeimenos ir Vilkaviđkio miesto seniűnijos.

– Đirvintř rajono savivaldybë: Alioniř ir Zibalř seniűnijos,

– Điauliř rajono savivaldybë: Bubiř, Kurđënř kaimiđkoji ir Kurđënř miesto seniűnijos,

– Ukmergës rajono savivaldybë: Ţelvos seniűnija,

– Vilniaus rajono savivaldybë: Paberţës seniűnija.

5. Polska

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Polsce:

w województwie zachodniopomorskim:

– gminy Banie, Trzcińsko-Zdrój, Widuchowa, część gminy Chojna położona na wschód linii wyznaczonej przez drogi nr 31 biegnącą od północnej granicy gminy i 124 biegnącą od południowej granicy gminy w powiecie gry- fińskim,

w województwie warmińsko-mazurskim:

– gmina Rybno, część gminy Działdowo położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 538, część gminy Płośnica położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Burkat - Skurpie - Rutko- wice - Płośnica - Turza Mała - Koty, część gminy Lidzbark położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 544 biegnącą od wschodniej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 541 oraz na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 541 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 544 w powiecie działdowskim,

– część gminy Grodziczno położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 541 w powiecie nowomiej- skim,

– część gminy Lubawa położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 537 biegnącą od wschodniej graniczy gminy do skrzyżowana z drogą nr 541, a następnie na wschód od liini wyznaczonej przez drogę nr 541 biegnącą od skrzyżowania z drogą nr 537 do południowej granicy gminy w powiecie iławskim,

– gmina Dąbrówno, część gminy Grunwald położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 537 biegnącej od zachodniej granicy gminy do miejscowości Stębark, a następnie na zachód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od miejscowości Stębark do południowej granicy gminy i łączącej miejscowości Stębark - Łodwigowo w powiecie ostródzkim,

w województwie lubuskim:

– gminy Niegosławice, Szprotawa w powiecie żagańskim,

w województwie wielkopolskim:

– gminy Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Włoszakowice w powiecie leszczyńskim,

– powiat miejski Leszno,

– gminy Kościan i miasto Kościan, Krzywiń, Śmigiel w powiecie kościańskim,

– część gminy Dolsk położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 434 biegnącą od północnej granicy gminy do skrzyżowania z drogą nr 437, a następnie na zachód od drogi nr 437 biegnącej od skrzyżowania z drogą nr 434 do południowej granicy gminy, część gminy Śrem położona na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 310 biegnącą od zachodniej granicy gminy do miejscowości Śrem, następnie na zachód od drogi nr 432 w miejscowości Śrem oraz na zachód od drogi nr 434 biegnącej od skrzyżowania z drogą nr 432 do południowej granicy gminy w powiecie śremskim,

– część gminy Gostyń położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 12 w powiecie gostyńskim,

– część gminy Przemęt położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Borek - Kluczewo - Sączkowo - Przemęt - Błotnica - Starkowo - Boszkowo - Letnisko w powiecie wolsztyńskim,

w województwie dolnośląskim:

– część gminy Lubin położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 335 biegnącą od zachodniej granicy gminy do granicy miasta Lubin oraz na zachód od linii wyznaczonej przez drogę nr 333 biegnącą od granicy miasta Lubin do południowej granicy gminy w powiecie lubińskim

– gminy Prusice, Żmigród, część gminy Oborniki Śląskie położona na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 340 w powiecie trzebnickim,

– część gminy Zagrodno położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Jadwisin - Modlikowice - Zagrodno oraz na wschód od linii wyznaczonej przez drogę nr 382 biegnącą od miejscowości Zagrodno do południowej granicy gminy, część gminy wiejskiej Złotoryja położona na wschód od linii wyznaczonej przez drogę biegnącą od północnej granicy gminy w miejscowości Nowa Wieś Złotoryjska do granicy miasta Złotoryja oraz na północ od linii wyznaczonej przez drogę nr 382 biegnącą od granicy miasta Złotoryja do wschodniej granicy gminy w powiecie złotoryjskim,

– część gminy Chocianów położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 335 biegnącą od wschodniej granicy gminy do miejscowości Żabice, a następnie na południe od linii wyznaczonej przez drogę łączącą miejscowości Żabice - Trzebnice - Chocianowiec - Chocianów - Pasternik biegnącą do zachodniej granicy gminy w powiecie polkowickim,

– gminy Chojnów i miasto Chojnów, Krotoszyce, Miłkowice w powiecie legnickim,

– powiat miejski Legnica,

– część gminy Wołów położona na wschód od linii wyznaczonej przez lnię kolejową biegnącą od północnej do południowej granicy gminy, część gminy Wińsko położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 36 biegnącą od północnej do zachodniej granicy gminy, część gminy Brzeg Dolny położona na wschód od linii wyznaczonej przez linię kolejową od północnej do południowej granicy gminy w powiecie wołowskim.

6. Rumunia

Następujące obszary objęte ograniczeniami III w Rumunii:

– Zona orasului Bucuresti,

– Judetul Constanta,

– Judetul Satu Mare,

– Judetul Tulcea,

– Judetul Bacau,

– Judetul Bihor,

– Judetul Bistrita Nasaud,

– Judetul Braila,

– Judetul Buzau,

– Judetul Calarasi,

– Judetul Dambovita,

– Judetul Galati,

– Judetul Giurgiu,

– Judetul Ialomita,

– Judetul Ilfov,

– Judetul Prahova,

– Judetul Salaj,

– Judetul Suceava

– Judetul Vaslui,

– Judetul Vrancea,

– Judetul Teleorman,

– Judetul Mehedinti,

– Judetul Gorj,

– Judetul Arges,

– Judetul Olt,

– Judetul Dolj,

– Judetul Arad,

– Judetul Timis,

– Judetul Covasna,

– Judetul Brasov,

– Judetul Botosani,

– Judetul Valcea,

– Judetul Iasi,

– Judetul Hunedoara,

– Judetul Alba,

– Judetul Sibiu,

– Judetul Caras-Severin,

– Judetul Neamt,

– Judetul Harghita,

– Judetul Mures,

– Judetul Cluj,

– Judetul Maramure§.

7. Słowacja

Następujące obszary objęte ograniczeniami III na Słowacji:

– In the district of Humenné: Závada, Nižná Sitnica, Vyšná Sitnica, Rohožník, Prituľany, Ruská Poruba, Ruská Kajňa,

– In the district of Michalovce: Strážske, Staré, Oreské, Zbudza, Voľa, Nacina Ves, Pusté Čemerné, Lesné, Rakovec nad Ondavou, Petrovce nad Laborcom, Trnava pri Laborci, Vinné, Kaluža, Klokočov, Kusín, Jovsa, Poruba pod Vihorlatom, Hojné, Lúčky,Závadka, Hažín, Zalužice, Michalovce, Krásnovce, Šamudovce, Vŕbnica, Žbince, Lastomír, Zemplínska Široká, Čečehov, Jastrabie pri Michalovciach, Iňačovce, Senné, Palín, Sliepkovce, Hatalov, Budkovce, Stre- tava, Stretávka, Pavlovce nad Uhom, Vysoká nad Uhom, Bajany,

– the whole district of Medzilaborce,

– In the district of Stropkov: Havaj, Malá Poľana, Bystrá, Mikové, Varechovce, Vladiča, Staškovce, Makovce, Veľkrop, Solník, Korunková, Bukovce, Krišľovce, Jakušovce, Kolbovce,

– In the district of Svidník: Pstruša,

– The whole district of Sobrance except municipalities included in zone II."

1 Dz.U. L 84 z 31.3.2016, s. 1.
2 Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2021/605 z dnia 7 kwietnia 2021 r. ustanawiające szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń (Dz.U. L 129 z 15.4.2021, s. 1).
3 Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2022/2568 z dnia 21 grudnia 2022 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego (UE) 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń (Dz.U. L 330 z 23.12.2022, s. 147).
4 Dokument roboczy SANTE/7112/2015/Rev. 3 "Zasady i kryteria określania podziału geograficznego na obszary ze względu na afrykański pomór świń". https://ec.europa.eu/food/animals/animal-diseases/control-measures/asf_en
5 Kodeks zdrowia zwierząt lądowych OIE, 29. wydanie, 2021. Tom I i II ISBN 978-92-95115-40-8; https://www.woah.org/en/what-we- do/standards/codes-and-manuals/terrestrial-code-online-access/.
6 Rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2020/687 z dnia 17 grudnia 2019 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/429 w odniesieniu do przepisów dotyczących zapobiegania niektórym chorobom umieszczonym w wykazie oraz ich zwalczania (Dz.U. L 174 z 3.6.2020, s. 64).

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.