Dziennik UE

Dz.U.UE.C.2018.451.10

| Akt nienormatywny
Wersja od: 14 grudnia 2018 r.

Roczna aktualizacja współczynników korygujących mających zastosowanie do wynagrodzeń urzędników, pracowników zatrudnionych na czas określony oraz pracowników kontraktowych Unii Europejskiej pełniących służbę w państwach trzecich ( 1 )

(2018/C 451/05)

(Dz.U.UE C z dnia 14 grudnia 2018 r.)

Miejsce zatrudnieniaParytet gospodarczy lipiec 2018 r.Kurs wymiany lipiec 2018 r. (*)Współczynnik korygujący lipiec 2018 r. (**)
Afganistan (***)
Albania78,54125,89062,4
Algieria86,48136,78363,2
Angola343,4285,198120,4
Argentyna14,9331,378447,6
Armenia427,0561,83076,0
Australia1,5651,5778099,2
Azerbejdżan1,4201,9691172,1
Bangladesz81,5396,949784,1
Barbados2,4242,32901104,1
Białoruś1,7952,3226077,3
Belize1,8102,3152178,2
Benin566,9655,95786,4
Boliwia6,5588,0038581,9
Bośnia i Hercegowina (Banja Luka) (***)
Bośnia i Hercegowina (Sarajewo)1,2611,9558364,5
Botswana8,56311,990471,4
Brazylia3,0854,4822068,8
Burkina Faso623,2655,95795,0
Burundi1 7442 071,0884,2
Kambodża3 5484 780,5074,2
Kamerun515,6655,95778,6
Kanada1,4161,5398092,0
Republika Zielonego Przylądka77,87110,26570,6
Republika Środkowoafrykańska736,4655,957112,3
Czad575,2655,95787,7
Chile652,5740,59488,1
Chiny6,9797,6728091,0
Kolumbia2 1983 391,1264,8
Komory382,6491,96877,8
Kongo (Brazzaville)769,4655,957117,3
Kostaryka479,7656,99473,0
Kuba (*)0,91051,1583078,6
Demokratyczna Republika Konga (Kinszasa)2 7551 898,97145,1
Dżibuti175,1205,85485,1
Republika Dominikańska35,1757,726260,9
Ekwador (*)0,84731,1583073,2
Egipt11,0920,904753,1
Salwador (*)0,80811,1583069,8
Erytrea18,9717,7961106,6
Etiopia21,4932,086367,0
Fidżi1,8122,4515873,9
Była jugosłowiańska republika Macedonii32,6061,495053,0
Gabon734,2655,957111,9
Gambia38,2555,630068,8
Gruzja1,7782,8561062,3
Ghana4,0215,2328576,8
Gwatemala7,3858,6770985,1
Gwinea (Konakry)8 60910 488,482,1
Gwinea Bissau486,1655,95774,1
Gujana181,1244,24074,1
Haiti70,9077,340291,7
Honduras18,8827,759868,0
Hongkong10,169,09060111,8
Islandia179,4124,200144,4
Indie58,0479,683072,8
Indonezja (Banda Aceh) (***)
Indonezja (Dżakarta)11 88216 598,471,6
Iran (***)
Irak (***)
Izrael4,3624,22710103,2
Wybrzeże Kości Słoniowej627,1655,95795,6
Jamajka117,9151,43777,9
Japonia125,2127,63098,1
Jordania0,8170,8212399,5
Kazachstan255,7395,42064,7
Kenia93,01117,86478,9
Kosowo0,69591,0000069,6
Kirgistan56,8578,948672,0
Laos7 7279 794,0078,9
Liban1 7161 746,1498,3
Lesotho9,92216,062161,8
Liberia (*)1,9611,15830169,3
Libia (***)
Madagaskar3 1663 880,4081,6
Malawi492,9847,35558,2
Malezja3,1734,6824067,8
Mali577,7655,95788,1
Mauretania28,7141,625069,0
Mauritius28,8340,587371,0
Meksyk12,8223,292155,0
Mołdawia13,0919,742366,3
Mongolia1 9192 854,7667,2
Czarnogóra0,63881,0000063,9
Maroko7,75011,087169,9
Mozambik54,0169,085078,2
Mjanma1 0141 557,9165,1
Namibia10,9416,062168,1
Nepal118,9127,32093,4
Nowa Kaledonia128,8119,332107,9
Nowa Zelandia1,5821,7135092,3
Nikaragua27,4636,538675,2
Niger499,7655,95776,2
Nigeria282,6356,80479,2
Norwegia12,389,47400130,7
Pakistan72,04142,32950,6
Panama (*)0,86121,1583074,4
Papua-Nowa Gwinea3,3623,8039488,4
Paragwaj4 0546 591,9261,5
Peru3,2493,7922785,7
Filipiny45,6461,960073,7
Rosja69,5073,095195,1
Rwanda813,01 006,9780,7
Samoa2,2212,9827074,5
Arabia Saudyjska3,8054,3436387,6
Senegal654,0655,95799,7
Serbia64,13118,14154,3
Sierra Leone8 3168 948,6492,9
Singapur1,9181,58310121,2
Wyspy Salomona9,9849,04922110,3
Somalia (***)
Republika Południowej Afryki8,94416,062155,7
Korea Południowa1 2161 300,2793,5
Sudan Południowy261,0161,775161,3
Sri Lanka149,6185,93880,5
Sudan26,1433,908077,1
Surinam5,5018,6501863,6
Suazi10,2516,062163,8
Szwajcaria (Berno)1,3981,15560121,0
Szwajcaria (Genewa)1,3981,15560121,0
Syria (***)
Tajwan28,7335,304481,4
Tadżykistan5,19210,582149,1
Tanzania2 0862 648,0878,8
Tajlandia30,4838,363079,5
Timor Wschodni (*)0,96821,1583083,6
Togo514,5655,95778,4
Trynidad i Tobago5,9948,0959074,0
Tunezja2,0093,1215064,4
Turcja2,9445,3305055,2
Turkmenistan3,3984,0540583,8
Uganda2 7114 510,6860,1
Ukraina24,0130,316979,2
Zjednoczone Emiraty Arabskie4,1304,2592097,0
Stany Zjednoczone (Nowy Jork)1,1711,15830101,1
Stany Zjednoczone (Waszyngton)1,0181,1583087,9
Urugwaj32,8136,359090,2
Uzbekistan3 5489 117,7438,9
Vanuatu129,6129,86499,8
Wenezuela (***)
Wietnam15 34026 554,057,8
Zachodni Brzeg - Strefa Gazy4,3624,22710103,2
Jemen (***)
Zambia8,63411,564074,7
Zimbabwe (*)0,98611,1583085,1
(*) 1 EUR = x jednostek waluty krajowej (z wyjątkiem USD dla: Kuby, Salwadoru, Ekwadoru, Liberii, Panamy, Timoru Wschodniego i Zimbabwe).

(**) Bruksela i Luksemburg = 100 %.

(***) Brak danych ze względu na trudności związane z brakiem stabilności w tym kraju lub brak wiarygodnych danych.

1 Sprawozdanie Eurostatu z dnia 31 października 2018 r. w sprawie rocznej aktualizacji wysokości wynagrodzeń i emerytur urzędników UE za rok 2018, zgodnie z art. 64 i art. 65 oraz załącznikiem XI do regulaminu pracowniczego urzędników i innych pracowników Unii Europejskiej, w ramach którego dostosowano, ze skutkiem od dnia 1 lipca 2018 r., wynagrodzenia czynnego personelu i świadczenia emerytalne oraz, ze skutkiem od 1 lipca 2018 r., współczynniki korygujące mające zastosowanie do wynagrodzeń czynnego personelu pracującego w wewnątrz- i pozaunijnych jednostkach, do świadczeń emerytalnych pracowników (zgodnie z państwem zamieszkania), a także do transferu emerytur.

Dalsze informacje dotyczące metodyki są dostępne na stronie internetowej Eurostatu ("Statistics Database" > "Economy and finance" > "Prices" > "Correction coefficients") ("Bazy danych statystycznych" > "Ekonomia i finanse" > "Ceny" > "Współczynniki korygujące").

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.