Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2016.466.14

| Akt nieoceniany
Wersja od: 14 grudnia 2016 r.

Roczna aktualizacja współczynników korygujących mających zastosowanie do wynagrodzeń urzędników, pracowników zatrudnionych na czas określony oraz pracowników kontraktowych Unii Europejskiej pełniących służbę w państwach trzecich 1

(2016/C 466/09)

(Dz.U.UE C z dnia 14 grudnia 2016 r.)

Miejsce zatrudnieniaParytet gospodarczy lipiec 2016 r.Kurs wymiany lipiec 2016 r. (*)Współczynnik korygujący lipiec 2016 r. (**)
Afganistan (***)
Albania78,67137,83057,1
Algieria83,93123,20268,1
Angola253,3185,361136,7
Argentyna10,4116,557462,9
Armenia419,1529,33079,2
Australia1,5831,49110106,2
Azerbejdżan1,1621,7003268,3
Bangladesz75,1286,945686,4
Barbados2,6472,22988118,7
Białoruś11 44822 271,051,4
Belize1,8362,2124683,0
Benin661,5655,957100,8
Boliwia7,0967,6631992,6
Bośnia i Hercegowina (Banja Luka)1,0611,9558354,2
Bośnia i Hercegowina (Sarajewo)1,261,9558364,4
Botswana6,99112,239957,1
Brazylia3,7713,62160104,1
Burkina Faso626655,95795,4
Burundi1 4921 821,5481,9
Kambodża3 5874 527,5079,2
Kamerun546,5655,95783,3
Kanada1,431,4407099,3
Republika Zielonego Przylądka74,85110,26567,9
Republika Środkowoafrykańska716,7655,957109,3
Czad698,6655,957106,5
Chile459,5754,35360,9
Chiny6,877,3680093,2
Kolumbia2 2233 296,9767,4
Komory337,7491,96868,6
Kongo (Brazzaville)748,1655,957114,0
Kostaryka486,4606,19680,2
Kuba (*)0,95211,1090085,9
Demokratyczna Republika Konga (Kinszasa) (*)1,831,10900165,0
Dżibuti178,1197,09390,4
Republika Dominikańska33,4550,771765,9
Ekwador (*)1,0341,1090093,2
Egipt7,2099,8440073,2
Salwador (*)0,83811,1090075,6
Erytrea23,4617,4768134,2
Etiopia18,0424,822072,7
Fidżi1,8332,2946379,9
Była jugosłowiańska republika Macedonii30,7761,695949,9
Gabon711655,957108,4
Gambia34,8148,950071,1
Gruzja1,5622,5377061,6
Ghana3,3714,3431077,6
Gwatemala8,0818,4730495,4
Gwinea (Konakry)7 6379 925,3776,9
Gwinea Bissau549,1655,95783,7
Gujana169,9236,03072,0
Haiti56,8570,021981,2
Honduras22,4125,247588,8
Hongkong10,638,60410123,5
Islandia185,6138,200134,3
Indie56,874,969375,8
Indonezja (Banda Aceh)10 32714 577,370,8
Indonezja (Dżakarta)11 22014 577,377,0
Iran (***)
Irak (***)
Izrael4,4454,27930103,9
Wybrzeże Kości Słoniowej630,4655,95796,1
Jamajka118,4141,78883,5
Japonia130,9113,850115,0
Jordania0,80310,78628102,1
Kazachstan234,3373,93062,7
Kenia104,7112,50993,1
Kosowo0,695169,5
Kirgistan57,0174,745976,3
Laos9 1898 920,00103,0
Liban1 7101 671,82102,3
Lesoto7,89916,601647,6
Liberia (*)1,481,10900133,5
Libia (***)
Madagaskar3 1553 642,3486,6
Malawi432,1785,03855,0
Malezja3,034,4594067,9
Mali631,4655,95796,3
Mauretania263,1404,28565,1
Mauritius28,7239,503972,7
Meksyk11,7520,733156,7
Mołdawia12,7522,006457,9
Czarnogóra0,6117161,2
Maroko7,79410,843571,9
Mozambik36,6269,200052,9
Mjanma965,71 291,9974,7
Namibia9,5716,601657,6
Nepal113,3120,68093,9
Nowa Kaledonia127,7119,332107,0
Nowa Zelandia1,6251,55650104,4
Nikaragua19,5831,733261,7
Niger543,5655,95782,9
Nigeria241311,27177,4
Norwegia129,30650128,9
Pakistan70,29117,46859,8
Panama (*)0,8581,1090077,4
Papua-Nowa Gwinea3,4623,5094998,6
Paragwaj4 0936 270,6565,3
Peru3,3783,6868791,6
Filipiny42,6752,106081,9
Rosja59,9471,045284,4
Rwanda719,2868,55782,8
Samoa2,5982,8476191,2
Arabia Saudyjska3,654,1587587,8
Senegal660,6655,957100,7
Serbia63,51123,95351,2
Sierra Leone7 8666 889,65114,2
Singapur1,9491,49510130,4
Wyspy Salomona10,398,65053120,1
Somalia (***)
Republika Południowej Afryki8,90616,601653,6
Korea Południowa1 2181 283,1594,9
Sudan Południowy (***)
Sri Lanka127,3161,61578,8
Sudan11,747,13093164,6
Surinam4,2337,8051454,2
Suazi10,1816,601661,3
Szwajcaria (Berno)1,4031,08540129,3
Szwajcaria (Genewa)1,4031,08540129,3
Syria (***)
Tajwan30,3735,820184,8
Tadżykistan4,8018,7262855,0
Tanzania1 4802 415,1561,3
Tajlandia30,6239,028078,5
Timor Wschodni (*)1,0181,1090091,8
Togo530,1655,95780,8
Trynidad i Tobago6,9517,6581590,8
Tunezja1,6622,4524067,8
Turcja2,4853,2157077,3
Turkmenistan2,6193,8815067,5
Uganda2 7193 793,8371,7
Ukraina15,2627,584655,3
Zjednoczone Emiraty Arabskie3,9414,0588097,1
Stany Zjednoczone (Nowy Jork)1,1791,10900106,3
Stany Zjednoczone (Waszyngton)1,0491,1090094,6
Urugwaj30,4234,345788,6
Uzbekistan2 9053 259,0389,1
Vanuatu136,3121,643112,0
Wenezuela (***)
Wietnam14 71924 758,459,5
Zachodni Brzeg - Strefa Gazy5,0714,27930118,5
Jemen (***)
Zambia8,88812,026473,9
Zimbabwe (*)0,96241,1090086,8
(*) 1 EUR = x jednostek waluty krajowej (z wyjątkiem USD dla: Kuby, Salwadoru, Ekwadoru, Liberii, Panamy, Demokratycznej Republiki Konga i Timoru Wschodniego i Zimbabwe).

(**) Bruksela i Luksemburg = 100 %.

(***) Brak danych ze względu na trudności związane z brakiem stabilności w tym kraju lub brak wiarygodnych danych.

1 Sprawozdanie Eurostatu z dnia 14 października 2016 r. w sprawie rocznej aktualizacji wysokości wynagrodzeń i emerytur urzędników UE za rok 2016, zgodnie z art. 64 i art. 65 oraz załącznikiem XI do regulaminu pracowniczego urzędników i innych pracowników Unii Europejskiej, w ramach którego dostosowano, ze skutkiem od dnia 1 lipca 2016 r., wynagrodzenia czynnego personelu i świadczenia emerytalne oraz, ze skutkiem od 1 lipca 2016 r., współczynniki korygujące mające zastosowanie do wynagrodzeń czynnego personelu pracującego w wewnątrz- i pozaunijnych jednostkach, do świadczeń emerytalnych pracowników (zgodnie z państwem zamieszkania), a także do transferu emerytur. (Ares(2016)6003504).

Dalsze informacje dotyczące metodyki są dostępne na stronie internetowej Eurostatu ("Statistics Database" > "Economy and finance" > "Prices" > "Correction coefficients") ("Bazy danych statystycznych" > "Ekonomia i finanse" > "Ceny" > "Współczynniki korygujące").

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.