Rozporządzenie 218/2009 w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na północno-wschodnim Atlantyku danych statystycznych dotyczących połowów nominalnych (przekształcenie)

Dzienniki UE

Dz.U.UE.L.2009.87.70

Akt obowiązujący
Wersja od: 10 stycznia 2014 r.

ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 218/2009
z dnia 11 marca 2009 r.
w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na północno-wschodnim Atlantyku danych statystycznych dotyczących połowów nominalnych (przekształcenie)
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

PARLAMENT EUROPEJSKI I RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 285 ust. 1,

uwzględniając wniosek Komisji,

uwzględniając opinię Komitetu ds. Programu Statystycznego,

stanowiąc zgodnie z procedurą określoną w art. 251 Traktatu 1 ,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) Rozporządzenie Rady (EWG) nr 3880/91 z dnia 17 grudnia 1991 r. w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na północno-wschodnim Atlantyku danych statystycznych dotyczących połowów nominalnych 2 zostało kilkakrotnie znacząco zmienione 3 . Ponieważ mają być do niego wprowadzone kolejne zmiany, należy je przeredagować w celu zapewnienia jasności.

(2) Zarządzanie zasobami połowowymi Wspólnoty wymaga dokładnych i terminowo przekazywanych danych statystycznych dotyczących połowów prowadzonych przez statki rybackie państw członkowskich na północno-wschodnim Atlantyku.

(3) Konwencja o przyszłej wielostronnej współpracy w zakresie rybołówstwa na północno-wschodnim Atlantyku, przyjęta decyzją Rady 81/608/EWG 4 i ustanawiająca Komisję Rybołówstwa Północno-Wschodniego Atlantyku, wymaga od Wspólnoty przekazywania Komisji wszelkich dostępnych danych statystycznych, których dostarczenia Komisja może żądać.

(4) Zalecenia otrzymane od Międzynarodowej Rady Badań Morza zgodnie z umową o współpracy między tą organizacją a Wspólnotą 5 zostaną rozszerzone poprzez dostępność danych statystycznych dotyczących działalności floty rybackiej Wspólnoty.

(5) Konwencja w sprawie ochrony łososia w północnym Oceanie Atlantyckim, przyjęta decyzją Rady 82/886/EWG 6 i ustanawiająca Organizację Ochrony Łososia Atlantyckiego (NASCO), wymaga od Wspólnoty przekazywania tej organizacji wszelkich dostępnych danych statystycznych, których dostarczenia organizacja może żądać.

(6) Niektóre państwa członkowskie wystąpiły z wnioskiem o przekazanie danych w innej formie lub przy pomocy innych nośników niż te określone w załączniku IV (odpowiednik kwestionariuszy Statlant).

(7) Istnieje potrzeba szerszych definicji i opisów używanych w odniesieniu do danych statystycznych dotyczących rybołówstwa oraz zarządzania rybołówstwem na północno-wschodnim Atlantyku.

(8) Środki konieczne w celu wykonania niniejszego rozporządzenia powinny zostać przyjęte zgodnie z decyzją Rady 1999/468/WE z dnia 28 czerwca 1999 r. ustanawiającą warunki wykonywania uprawnień wykonawczych przyznanych Komisji 7 .

(9) W szczególności należy przyznać Komisji uprawnienie do dostosowywania wykazów gatunków i statystycznych regionów połowowych, opisów tych regionów połowowych i dopuszczalny stopień gromadzenia danych. Ponieważ środki te mają zasięg ogólny i mają na celu zmianę elementów innych niż istotne niniejszego rozporządzenia, środki te muszą zostać przyjęte zgodnie z procedurą regulacyjną połączoną z kontrolą, przewidzianą w art. 5a decyzji 1999/468/WE,

PRZYJMUJĄ NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

Każde państwo członkowskie przekazuje Komisji dane dotyczące rocznych połowów nominalnych prowadzonych na północno-wschodnim Atlantyku przez zarejestrowane w państwach członkowskich statki lub statki pływające pod banderą tych państw, prowadzące połowy na północno-wschodnim Atlantyku.

Dane dotyczące połowów nominalnych zawierają informacje o wszystkich produktach rybołówstwa wyładowanych lub przeładowanych na morzu niezależnie od tego, w jakiej formie, ale wyłączone są z nich ilości, które po ich schwytaniu zostały zrzucone do morza, skonsumowane na pokładzie lub zużyte na pokładzie jako przynęta. Wyłączone są również produkty pochodzące z akwakultury. Dane są zapisywane w formie ekwiwalentu żywej wagi wyładunków lub przeładunków, z dokładnością do jednej najbliższej tony.

Artykuł  2
1.
Dane, jakie należy przekazywać, to nominalne połowy każdego z gatunków wymienionych w załączniku I w każdym ze statystycznych regionów połowowych wymienionych w załączniku II i zdefiniowanych w załączniku III.
2.
Dane dotyczące każdego roku kalendarzowego przekazuje się w ciągu sześciu miesięcy od zakończenia roku. Nie jest wymagane przekazywanie danych dotyczących kombinacji gatunków/regionów połowowych, w stosunku do których nie odnotowano żadnych połowów w ciągu rocznego okresu przekazania. Dane o gatunkach mających mniejsze znaczenie w państwie członkowskim nie muszą być przekazywane osobno dla każdego gatunku, lecz mogą zostać ujęte w zbiorczą pozycję, pod warunkiem że produkty te nie przekraczają swoją wagą 10 % ogólnego połowu w danym państwie członkowskim w danym miesiącu.
3. 8
Komisja jest uprawniona do przyjęcia aktów delegowanych zgodnie z art. 5 w celu zmiany załączników I, II i III w odniesieniu do wykazów gatunków i statystycznych obszarów połowowych, opisów tych obszarów połowowych i dopuszczalnego stopnia gromadzenia danych.

Te akty delegowane przyjmuje się wyłącznie, gdy jest to konieczne, w celu uwzględnienia zmian gospodarczych i postępu technicznego; nie zmieniają one opcjonalnego charakteru wymaganych informacji i nie nakładają znaczących dodatkowych obciążeń na państwa członkowskie ani na respondentów.

Komisja należycie uzasadnia działania statystyczne przewidziane w tych aktach delegowanych, opierając się w stosownych przypadkach na opinii odpowiednich ekspertów na temat analizy opłacalności, w tym oceny obciążenia respondentów i kosztów związanych z tworzeniem statystyk, o której mowa w art. 14 ust. 3 lit. c) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 223/2009 9 .

Artykuł  3

Z wyjątkiem sytuacji, gdy przepisy przyjęte w ramach wspólnej polityki rybołówstwa stanowią inaczej, państwo członkowskie może stosować techniki pobierania próbek w celu określenia danych dotyczących połowów w odniesieniu do tych części floty rybackiej, dla których uzyskanie pełnych danych związane byłoby ze stosowaniem nadmiaru procedur administracyjnych. Szczegóły procedur pobierania próbek, wraz ze szczegółami dotyczącymi proporcji danych ogólnych, uzyskiwanych przy zastosowaniu takich technik, muszą być zawarte w sprawozdaniu państwa członkowskiego przekazywanym zgodnie z art. 6 ust. 1.

Artykuł  4

Państwa członkowskie wypełniają swoje zobowiązania wobec Komisji, zgodnie z przepisami art. 1 i 2, przekazując dane na nośnikach magnetycznych o formacie podanym w załączniku IV.

Państwa członkowskie mogą przekazywać dane w formacie określonym w załączniku V.

Na podstawie uprzedniej zgody Komisji państwa członkowskie mogą przekazywać dane w innej formie lub przy zastosowaniu innych nośników.

Artykuł  5 10
1.
Powierzenie Komisji uprawnień do przyjęcia aktów delegowanych podlega warunkom określonym w niniejszym artykule.
2.
Uprawnienia do przyjęcia aktów delegowanych, o których mowa w art. 2 ust. 3, powierza się Komisji na okres pięciu lat od dnia 10 stycznia 2014 r. Komisja sporządza sprawozdanie dotyczące przekazania uprawnień nie później niż dziewięć miesięcy przed końcem okresu pięciu lat. Przekazanie uprawnień zostaje automatycznie przedłużone na takie same okresy, chyba że Parlament Europejski lub Rada sprzeciwią się takiemu przedłużeniu nie później niż trzy miesiące przed końcem każdego okresu.
3.
Przekazanie uprawnień, o którym mowa w art. 2 ust. 3, może zostać w dowolnym momencie odwołane przez Parlament Europejski lub przez Radę. Decyzja o odwołaniu kończy przekazanie określonych w niej uprawnień. Decyzja o odwołaniu staje się skuteczna od następnego dnia po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub w określonym w tej decyzji późniejszym terminie. Nie wpływa ona na ważność jakichkolwiek już obowiązujących aktów delegowanych.
4.
Niezwłocznie po przyjęciu aktu delegowanego Komisja przekazuje go równocześnie Parlamentowi Europejskiemu i Radzie.
5.
Akt delegowany przyjęty na podstawie art. 2 ust. 3 wchodzi w życie tylko wówczas, gdy ani Parlament Europejski ani Rada nie wyraziły sprzeciwu w terminie dwóch miesięcy od przekazania tego aktu Parlamentowi Europejskiemu i Radzie lub gdy, przed upływem tego terminu, zarówno Parlament Europejski, jak i Rada poinformowały Komisję, że nie wniosą sprzeciwu. Termin ten przedłuża się o dwa miesiące z inicjatywy Parlamentu Europejskiego lub Rady.
Artykuł  6
1.
Do dnia 1 stycznia 1993 r. państwa członkowskie przekazują Komisji szczegółowe sprawozdanie opisujące sposób, w jaki uzyskiwane są dane dotyczące połowów, oraz określające stopień, w jakim te dane są reprezentatywne i wiarygodne. Komisja, we współpracy z państwami członkowskimi, przygotowuje podsumowanie tych sprawozdań.
2.
Państwa członkowskie informują Komisję o wszelkich zmianach dotyczących dostarczanych informacji zgodnie ust. 1, w ciągu trzech miesięcy od ich wprowadzenia.
3. 11
Komisja analizuje sprawozdania metodologiczne, dostępność i wiarygodność danych oraz inne właściwe kwestie związane ze stosowaniem niniejszego rozporządzenia raz do roku przy udziale państw członkowskich.
Artykuł  7
1.
Niniejszym uchyla się rozporządzenie (EWG) nr 3880/91.
2.
Odesłania do uchylonego rozporządzenia traktuje się jak odesłania do niniejszego rozporządzenia i odczytuje zgodnie z tabelą korelacji w załączniku VII.
Artykuł  8

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Strasburgu dnia 11 marca 2009 r.

W imieniu Parlamentu EuropejskiegoW imieniu Rady
H.-G. PÖTTERINGA.VONDRA
PrzewodniczącyPrzewodniczący

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

 Wykaz gatunków zgłaszanych do statystyki połowów handlowych dla północno-wschodniego Atlantyku

Państwa członkowskie muszą zgłaszać nominalne połowy gatunków oznaczonych gwiazdką(*). Zgłaszanie nominalnych połowów w odniesieniu do pozostałych gatunków jest fakultatywne w odniesieniu do identyfikacji poszczególnych gatunków. Jednakże gdy nie są przekazywane dane dotyczące poszczególnych gatunków, do sprawozdania włącza się dane w zbiorczych kategoriach. Państwa członkowskie mogą przekazać dane dotyczących gatunków nieuwzględnionych w wykazie, pod warunkiem że gatunki te są jasno zdefiniowane.

Uwaga: "n.e.i." jest skrótem od "gdzie indziej nieokreślone".

grafika

ZAŁĄCZNIK  II

 Statystyczne regiony połowowe na północno-wschodnim Atlantyku, w odniesieniu do których mają być przekazywane dane

ICES rejon Ia

ICES rejon

Ib ICES podobszar IIa 1

ICES podobszar IIa 2

ICES podobszar IIb 1

ICES podobszar IIb 2

ICES rejon IIIa

ICES rejon IIIb, c

ICES rejon IVa

ICES rejon IVb

ICES rejon IVc

ICES podobszar Va 1

ICES podobszar Va 2

ICES podobszar Vb 1a

ICES podobszar Vb 1b

ICES podobszar Vb 2

ICES rejon VIa

ICES podobszar VIb 1

ICES podobszar VIb 2

ICES rejon VIIa

ICES rejon VIIb

ICES podobszar VIIc 1

ICES podobszar VIIc 2

ICES rejon VIId

ICES rejon VIIe

ICES rejon VIIf

ICES rejon VIIg

ICES rejon VIIh

ICES podobszar VIIj 1

ICES podobszar VIIj 2

ICES podobszar VIIk 1

ICES podobszar VIIk 2

ICES rejon VIIIa

ICES rejon VIIIb

ICES rejon VIIIc

ICES podobszar VIIId 1

ICES podobszar VIIId 2

ICES podobszar VIIIe 1

ICES podobszar VIIIe 2

ICES rejon IXa

ICES podobszar IXb 1

ICES podobszar IXb 2

ICES podobszar Xa 1

ICES podobszar Xa 2

ICES rejon Xb

ICES podobszar XIIa 1

ICES podobszar XIIa 2

ICES podobszar XIIa 3

ICES podobszar XIIa 4

ICES rejon XIIb

ICES rejon XIIc

ICES rejon XIVa

ICES podobszar XIVb 1

ICES podobszar XIVb 2

BAL 22

BAL 23

BAL 24

BAL 25

BAL 26

BAL 27

BAL 28-1

BAL 28-2

BAL 29

BAL 30

BAL 31

BAL 32

Uwagi

1. Statystyczne regiony połowowe, których nazwa zawiera skrót ICES, zostały zidentyfikowane i określone przez Międzynarodową Radę Badań Morza.

2. Statystyczne regiony połowowe, których nazwa zawiera skrót BAL, zostały zidentyfikowane i określone przez Międzynarodową Komisję Rybołówstwa Bałtyckiego.

3. Dane powinny być przekazywane w sposób możliwie najbardziej szczegółowy. Sformułowanie "nieznany" i zbiorcze regiony powinny być stosowane tylko wówczas, gdy szczegółowe informacje nie są dostępne. Jeśli przekazuje się szczegółowe informacje, nie należy posługiwać się już kategoriami zbiorczymi.

Statystyczne regiony połowowe północno-wschodniego Atlantyku

grafika

grafika

grafika

ZAŁĄCZNIK  III

 Opis podobszarów i rejonów ICES stosowany do celów danych statystycznych dotyczących rybołówstwa oraz regulacji dotyczących północno-wschodniego Atlantyku Statystyczny obszar ICES (północno-wschodni Atlantyk)

Wszystkie wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Arktycznego wraz z ich wodami zależnymi ograniczone linią biegnącą od geograficznego bieguna północnego wzdłuż południka na 40o00' długości geograficznej zachodniej do północnego wybrzeża Grenlandii; potem w kierunku wschodnim i południowym wzdłuż wybrzeża Grenlandii do punktu na 44o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 59o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 42o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 36o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do punktu na 5o36' długości geograficznej zachodniej u wybrzeży Hiszpanii (przesmyk Punta Marroqui); potem w kierunku północno-zachodnim i północnym wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Hiszpanii, wybrzeża Portugalii, północno-zachodniego i północnego wybrzeża Hiszpanii, wybrzeża Francji, Belgii, Niderlandów i wybrzeża Niemiec, do zachodniego końca ich granicy z Danią; potem wzdłuż zachodniego wybrzeża Jutlandii do kanału Thyborøn; potem w kierunku południowym i wschodnim wzdłuż południowego wybrzeża kanału Limfjord do przylądka Egensekloster; potem w kierunku południowym wzdłuż wschodniego wybrzeża Jutlandii do wschodniego zakończenia granicy Danii z Niemcami; potem wzdłuż wybrzeża Niemiec, Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Finlandii, Szwecji i Norwegii oraz północnego wybrzeża Rosji do Khaborova; potem przez zachodnie wejście do cieśniny Jugorski Szar; potem w kierunku zachodnim i północnym wzdłuż wybrzeża wyspy Wajgacz; potem przez zachodnie wejście do cieśniny Karskie Wrota; potem w kierunku zachodnim i północnym wzdłuż wybrzeża południowej wyspy Nowej Ziemi; potem przez zachodnie wejście do cieśniny Matoczkin Szar; potem wzdłuż zachodniego wybrzeża północnej wyspy Nowej Ziemi do punktu na 68o30' długości geograficznej wschodniej; potem na północ aż do geograficznego bieguna północnego.

Obszar ten stanowi również statystyczny obszar 27 (statystyczny obszar północno-wschodniego Atlantyku) według Międzynarodowej Standardowej Klasyfikacji Statystycznej Obszarów Połowowych FAO.

Statystyczny podobszar ICES I

Wody ograniczone linią biegnącą od geograficznego bieguna północnego wzdłuż południka na 30o00' długości geograficznej wschodniej do 72o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 26o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do wybrzeża Norwegii; potem w kierunku wschodnim wzdłuż wybrzeża Norwegii i Rosji do Khaborova, potem przez zachodnie wejście do cieśniny Jugorski Szar; potem w kierunku zachodnim i północnym wzdłuż wybrzeża wyspy Wajgacz; potem przez zachodnie wejście do cieśniny Karskie Wrota; potem w kierunku zachodnim i północnym wzdłuż wybrzeża południowej wyspy Nowej Ziemi; potem przez zachodnie wejście cieśniny Matoczkin Szar; potem wzdłuż zachodniego wybrzeża północnej wyspy Nowej Ziemi do punktu na 68o30' długości geograficznej wschodniej; potem na północ aż do geograficznego bieguna północnego.

Statystyczny rejon ICES Ia

Ta część podobszaru I jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
73,98 N33,70 E
74,18 N34,55 E
74,36 N35,28 E
74,71 N36,38 E
75,14 N37,57 E
75,45 N38,31 E
75,84 N39,05 E
76,26 N39,61 E
76,61 N41,24 E
76,96 N42,81 E
76,90 N43,06 E
76,75 N44,48 E
75,99 N43,51 E
75,39 N43,18 E
74,82 N41,73 E
73,98 N41,56 E
73,17 N40,66 E
72,20 N40,51 E
72,26 N39,76 E
72,62 N38,96 E
73,04 N37,74 E
73,37 N36,61 E
73,56 N35,70 E
73,98 N33,70 E

Statystyczny rejon ICES Ib

Ta część podobszaru I położona poza rejonem Ia.

Statystyczny podobszar ICES II

Wody ograniczone linią biegnącą od geograficznego bieguna północnego wzdłuż południka na 30o00' długości geograficznej wschodniej do 72o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 26o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do wybrzeża Norwegii; potem w kierunku zachodnim i południowo-zachodnim wzdłuż wybrzeża Norwegii do 62o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 63o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ aż do geograficznego bieguna północnego.

Statystyczny rejon ICES IIa

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wybrzeżu Norwegii w punkcie na 62o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 63o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 72o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 30o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do 72o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 26o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do wybrzeża Norwegii; potem w kierunku zachodnim i południowo-zachodnim wzdłuż wybrzeża Norwegii do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES IIa 1

Ta część rejonu IIa, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
73,50 N00,20 W
73,50 N07,21 E
73,45 N07,28 E
73,14 N07,83 E
72,76 N08,65 E
72,49 N09,33 E
72,31 N09,83 E
72,18 N10,29 E
71,98 N09,94 E
71,91 N09,70 E
71,64 N08,75 E
71,36 N07,93 E
71,13 N07,42 E
70,79 N06,73 E
70,17 N05,64 E
69,79 N05,01 E
69,56 N04,74 E
69,32 N04,32 E
69,10 N04,00 E
68,86 N03,73 E
68,69 N03,57 E
68,46 N03,40 E
68,23 N03,27 E
67,98 N03,19 E
67,77 N03,16 E
67,57 N03,15 E
67,37 N03,18 E
67,18 N03,24 E
67,01 N03,31 E
66,84 N03,42 E
66,43 N03,27 E
66,39 N03,18 E
66,23 N02,79 E
65,95 N02,24 E
65,64 N01,79 E
65,38 N01,44 E
65,32 N01,26 E
65,08 N00,72 E
64,72 N00,04 E
64,43 N00,49 W
64,84 N01,31 W
64,92 N01,56 W
65,13 N02,17 W
65,22 N02,54 W
65,39 N03,19 W
65,47 N03,73 W
65,55 N04,19 W
65,59 N04,56 W
65,69 N05,58 W
65,96 N05,60 W
66,22 N05,67 W
66,47 N05,78 W
67,09 N06,25 W
67,61 N06,62 W
67,77 N05,33 W
67,96 N04,19 W
68,10 N03,42 W
68,33 N02,39 W
68,55 N01,56 W
68,86 N00,61 W
69,14 N00,08 E
69,44 N00,68 E
69,76 N01,18 E
69,97 N01,46 E
70,21 N01,72 E
70,43 N01,94 E
70,63 N02,09 E
70,89 N02,25 E
71,14 N02,35 E
71,35 N02,39 E
71,61 N02,38 E
71,83 N02,31 E
72,01 N02,22 E
72,24 N02,06 E
72,43 N01,89 E
72,60 N01,68 E
72,75 N01,48 E
72,99 N01,08 E
73,31 N00,34 E
73,50 N00,20 W

– Statystyczny podrejon ICES IIa 2

Ta część rejonu IIa, która nie mieści się w podrejonie IIa 1.

Statystyczny rejon ICES IIb

Wody ograniczone linią biegnącą od geograficznego bieguna północnego wzdłuż południka na 30o00' długości geograficznej wschodniej do 73o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do geograficznego bieguna północnego.

– Statystyczny podrejon ICES IIb 1

Ta część rejonu IIb, która jest ograniczona następującymi współrzędnymi:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
73,50 N07,21 E
73,50 N00,20 W
73,60 N00,48 W
73,94 N01,88 W
74,09 N02,70 W
74,21 N05,00 W
74,50 N04,38 W
75,00 N04,29 W
75,30 N04,19 W
76,05 N04,30 W
76,18 N04,09 W
76,57 N02,52 W
76,67 N02,10 W
76,56 N01,60 W
76,00 N00,80 E
75,87 N01,12 E
75,64 N01,71 E
75,21 N03,06 E
74,96 N04,07 E
74,86 N04,55 E
74,69 N05,19 E
74,34 N06,39 E
74,13 N06,51 E
73,89 N06,74 E
73,60 N07,06 E
73,50 N07,21 E

– Statystyczny podrejon ICES IIb 2

Ta część rejonu IIb, która nie mieści się w podrejonie IIb 1.

Statystyczny podobszar ICES III

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wybrzeżu Norwegii w punkcie na 7o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do 57o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 8o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do 57o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Danii; potem wzdłuż północno-zachodniego i wschodniego wybrzeża Jutlandii do Hals; potem przez wschodnie wejście do kanału Limfjord do przylądka Egensekloster; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeża Jutlandii do wschodniego zakończenia granicy Danii i Niemiec; potem wzdłuż wybrzeży Niemiec i Polski, Rosji, Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Finlandii, Szwecji i Norwegii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES IIIa

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wybrzeżu Norwegii w punkcie na 7o00' długości geograficznej wschodniej; potem biegnącą na południe do 57o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 8o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do 57o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Danii; potem wzdłuż północno-zachodniego i wschodniego wybrzeża Jutlandii do Hals; potem przez wschodnie wejście do kanału Limfjord do przylądka Egensekloster; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeża Jutlandii do Hasenøre; potem przez Wielki Bełt do przylądka Gniben; potem wzdłuż północnego wybrzeża Zelandii do przylądka Gilbjerg; potem przez północne wejścia do cieśniny Øresund do przylądka Kullen na wybrzeżu Szwecji; potem w kierunku wschodnim i północnym wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji i południowego wybrzeża Norwegii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES IIIb oraz c

Wody ograniczone linią biegnącą od Hasenøre na wschodnim wybrzeżu Jutlandii do przylądka Gniben na zachodnim wybrzeżu Zelandii do przylądka Gilbjerg; potem przez północne wejście do cieśniny Øresund do przylądka Kullen na wybrzeżu Szwecji; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeża Szwecji do latarni morskiej w Falsterbo; potem przez południowe wejście do cieśniny Øresund do latarni morskiej w Stevns; potem wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Zelandii; potem przez wschodnie wejście do cieśniny Storstrøm; potem wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy Falster do Gedser; potem do przylądka Darsser Ort na wybrzeżu Niemiec, potem w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż wybrzeży Niemiec i wzdłuż wschodniego wybrzeża Jutlandii do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 22 (BAL 22)

Wody ograniczone linią biegnącą od Hasenøre (56o09' szerokości geograficznej północnej i 10o44' długości geograficznej wschodniej) u wschodniego wybrzeża Jutlandii do przylądka Gniben (56o01' szerokości geograficznej północnej i 11o18' długości geograficznej wschodniej) na zachodnim wybrzeżu Zelandii; potem wzdłuż zachodniego i południowego wybrzeża Zelandii do punktu na 12o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do wyspy Falster; potem wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy Falster do przylądka Gedser Odd (54o34' szerokości geograficznej północnej i 11o58' długości geograficznej wschodniej); potem na wschód do 12o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do wybrzeży Niemiec; potem w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż wybrzeży Niemiec i wschodniego wybrzeża Jutlandii do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 23 (BAL 23)

Wody ograniczone linią biegnącą od Gilbjerg (56o08' szerokości geograficznej północnej i 12o18' długości geograficznej wschodniej) na północnym wybrzeżu Zelandii do przylądka Kullen (56o18' szerokości geograficznej północnej i 12o28' długości geograficznej wschodniej) na wybrzeżu Szwecji; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeża Szwecji do latarni morskiej Falsterbo (55o23' szerokości geograficznej północnej i 12o50' długości geograficznej wschodniej); potem przez południowe wejście do Sund do latarni morskiej w Stevns (55o19' szerokości geograficznej północnej i 12o29' długości geograficznej wschodniej) na wybrzeżu Zelandii; potem w kierunku północnym wzdłuż wschodniego wybrzeża Zelandii do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 24 (BAL 24)

Wody ograniczone linią biegnącą od latarni morskiej w Stevns (55o19' szerokości geograficznej północnej i 12o29' długości geograficznej wschodniej) na wschodnim wybrzeżu Zelandii przez południowe wejście do Sund do latarni morskiej w Falsterbo (55o23' szerokości geograficznej północnej i 12o50' długości geograficznej wschodniej) na wybrzeżu Szwecji; potem wzdłuż południowego wybrzeża Szwecji do latarni morskiej w Sandhammaren (55o24' szerokości geograficznej północnej i 14o12' długości geograficznej wschodniej); potem do latarni morskiej w Hammerodde (55o18' szerokości geograficznej północnej i 14o47' długości geograficznej wschodniej) na północnym wybrzeżu wyspy Bornholm; potem wzdłuż zachodniego i południowego wybrzeża wyspy Bornholm do punktu na 15o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do wybrzeży Polski; potem w kierunku zachodnim wzdłuż wybrzeży Polski i Niemiec do punktu na 12o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do punktu 54o34' szerokości geograficznej północnej i 12o00' długości geograficznej wschodniej; potem na zachód do Gedser Odde (54o34' szerokości geograficznej północnej i 11o58' długości geograficznej wschodniej); potem wzdłuż wschodniego i północnego wybrzeża wyspy Falster do punktu na 12o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do południowego wybrzeża Zelandii; potem w kierunku zachodnim i północnym wzdłuż zachodniego wybrzeża Zelandii do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 25 (BAL 25)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wschodnim wybrzeżu Szwecji w punkcie na 56o30' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na wschód do zachodniego wybrzeża wyspy Öland; potem, mijając wyspę Öland od strony południowej, do punktu na 56o30' szerokości geograficznej północnej na wybrzeżu wschodnim, potem na wschód do 18o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do wybrzeża Polski; potem w kierunku zachodnim wzdłuż wybrzeża Polski do punktu na 15o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do wyspy Bornholm; potem wzdłuż południowego i zachodniego wybrzeża wyspy Bornholm do latarni morskiej Hammerodde (55o18' szerokości geograficznej północnej i 14o47' długości geograficznej wschodniej); potem do latarni morskiej w Sandhammaren (55o24' szerokości geograficznej północnej i 14o12' długości geograficznej wschodniej) u południowego wybrzeża Szwecji; potem w kierunku północnym wzdłuż wschodniego wybrzeża Szwecji do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 26 (BAL 26)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 56o30' szerokości geograficznej północnej i 18o00' długości geograficznej wschodniej; potem biegnącą na wschód do zachodniego wybrzeża Łotwy; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeża Łotwy, Litwy, Rosji i Polski do punktu na 18o00' długości geograficznej wschodniej na wybrzeżu Polski; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 27 (BAL 27)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wschodnim wybrzeżu Szwecji w punkcie na 59o41' szerokości geograficznej północnej i 19o00' długości geograficznej wschodniej; potem biegnącą na południe do północnego wybrzeża wyspy Gotland; potem w kierunku południowym wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy Gotland do punktu na 57o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 18o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do 56o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do wschodniego wybrzeża wyspy Öland; potem, mijając od strony południowej wyspę Öland, do punktu na 56o30' szerokości geograficznej północnej na jej zachodnim wybrzeżu; potem na zachód do wybrzeży Szwecji; potem w kierunku północnym wzdłuż wschodniego wybrzeża Szwecji do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 28 (BAL 28)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 58o30' szerokości geograficznej północnej i 19o00' długości geograficznej wschodniej; potem biegnącą na wschód do zachodniego wybrzeża wyspy Saaremaa; potem, mijając wyspę Saaremaa od strony północnej, do punktu na 58o30' szerokości geograficznej północnej na jej wschodnim wybrzeżu; potem na wschód do wybrzeża Estonii; potem w kierunku południowym wzdłuż zachodniego wybrzeża Estonii i Łotwy do punktu na 56o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 18o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do 57o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do zachodniego wybrzeża wyspy Gotland; potem w kierunku północnym do punktu na 19o00' długości geograficznej wschodniej na północnym wybrzeżu wyspy Gotland; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 28-1 (BAL 28,1)

Wody ograniczone na zachodzie linią biegnącą od latarni morskiej w Ovisi (57o 34.1234' szerokości geograficznej północnej i 21o 42.9574' długości geograficznej wschodniej) na zachodnim wybrzeżu Łotwy do Południowej Skały Przylądka Loode (57o 57.4760' szerokości geograficznej północnej i 21o 58.2789' długości geograficznej wschodniej) na wyspie Saaremaa, potem na południe do najbardziej na południe wysuniętego punktu na półwyspie Soave, potem w kierunku północno-wschodnim wzdłuż wschodniego wybrzeża wyspy Saaremaa, a od północy linią biegnącą od punktu na 58o 30.0' szerokości geograficznej północnej i 23o 13.2' długości geograficznej wschodniej do punktu na 58o30' szerokości geograficznej północnej i 23o 41.1' długości geograficznej wschodniej.

– Statystyczny podrejon ICES 28-2 (BAL 28,2)

Ta część podrejonu 28, która położona jest poza podrejonem 28-1.

– Statystyczny podrejon ICES 29 (BAL 29)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wschodnim wybrzeżu Szwecji w punkcie na 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na wschód do wybrzeża Finlandii; potem w kierunku południowym wzdłuż zachodniego i południowego wybrzeża Finlandii do punktu na południowym wybrzeżu na 23o00' długości geograficznej wschodniej; potem na południe do 59o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Estonii; potem w kierunku południowym wzdłuż zachodniego wybrzeża Estonii do punktu na 58o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do wschodniego wybrzeża wyspy Sarremaa; potem, mijając wyspę Sarremaa od strony północnej, do punktu na 58o30' szerokości geograficznej północnej przy jej zachodnim wybrzeżu; potem na zachód do 19o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do punktu na wschodnim wybrzeżu Szwecji na 59o41' szerokości geograficznej północnej; potem w kierunku północnym wzdłuż wschodniego wybrzeża Szwecji do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 30 (BAL 30)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 63o30' szerokości geograficznej północnej przy wschodnim wybrzeżu Szwecji; potem biegnącą na wschód do wybrzeża Finlandii; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeża Finlandii do punktu na 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do wybrzeża Szwecji; potem w kierunku północnym wzdłuż wschodniego wybrzeża Szwecji do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 31 (BAL 31)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wschodnim wybrzeżu Szwecji w punkcie na 63o30' szerokości geograficznej północnej; potem, omijając północny brzeg Zatoki Botnickiej, do punktu na zachodnim wybrzeżu Finlandii na 63o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES 32 (BAL 32)

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na południowym wybrzeżu Finlandii w punkcie na 23o00' długości geograficznej wschodniej; potem, omijając wschodni brzeg Zatoki Fińskiej, do punktu u zachodniego wybrzeża Estonii na 59o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 23o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny podobszar ICES IV

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na wybrzeżu Norwegii w punkcie na 62o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do wybrzeża Szkocji; potem w kierunku wschodnim i południowym wzdłuż wybrzeża Szkocji i Anglii do punktu na 51o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Francji; potem w kierunku północno-wschodnim wzdłuż wybrzeża Francji, Belgii, Niderlandów i Niemiec do zachodniego zakończenia granicy z Danią; potem wzdłuż zachodniego wybrzeża Jutlandii do kanału Thyborøn; potem w kierunku południowym i wschodnim wzdłuż południowego wybrzeża kanału Limfjord do przylądka Egensekloster; potem przez wschodnie wejście do kanału Limfjord do Hals; potem w kierunku zachodnim wzdłuż północnego brzegu kanału Limfjord do wysuniętego najbardziej na południe przylądka Agger Tange; potem w kierunku północnym wzdłuż zachodniego wybrzeża Jutlandii do punktu na 57o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 8o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do 57o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 7o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do wybrzeża Norwegii; potem w kierunku północno-zachodnim wzdłuż wybrzeża Norwegii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES IVa

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie u wybrzeża Norwegii na 62o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 3o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do wybrzeża Szkocji; potem w kierunku wschodnim i południowym wzdłuż wybrzeża Szkocji do punktu na 57o30' szerokości geograficznej północnej; potem w kierunku wschodnim do punktu na 7o00' długości geograficznej wschodniej; potem w kierunku północnym do wybrzeża Norwegii; potem w kierunku północno-zachodnim wzdłuż wybrzeża Norwegii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES IVb

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie u zachodniego wybrzeża Danii na 57o00 szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 8o00' długości geograficznej wschodniej; potem na północ do 57o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do wybrzeża Szkocji; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeża Szkocji i Anglii do punktu na 53o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Niemiec; potem w kierunku północno-wschodnim wzdłuż wybrzeża Jutlandii do kanału Thyborøn; potem w kierunku południowym i wschodnim wzdłuż południowego brzegu kanału Limfjord do przylądka Egensekloster; potem przez wschodnie wejście do kanału Limfjord do Hals; potem w kierunku zachodnim wzdłuż północnego brzegu kanału Limfjord do wysuniętego najdalej na południe punktu na przylądku Agger Tange; potem w kierunku północnym wzdłuż zachodniego wybrzeża Jutlandii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES IVc

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie u zachodniego wybrzeża Niemiec na 53o30' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do wybrzeża Anglii; potem w kierunku południowym do punktu na 51o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Francji; potem w kierunku północno-wschodnim wzdłuż wybrzeży Francji, Belgii, Niderlandów i Niemiec do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny podobszar ICES V

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 68o00' szerokości geograficznej północnej i 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 27o00 długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 62o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 15o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 63o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES Va

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 68o00' szerokości geograficznej północnej i 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 27o00 długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 62o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 15o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 63o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES Va 1

Obszar mieszczący się w prostokącie określonym następującymi współrzędnymi:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
63,00 N24,00 W
62,00 N24,00 W
62,00 N27,00 W
63,00 N27,00 W
63,00 N24,00 W

– Statystyczny podrejon ICES Va 2

Ta część rejonu Va, która nie mieści się w podrejonie Va 1.

Statystyczny rejon ICES Vb

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 63o00' szerokości geograficznej północnej i 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 15o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES Vb 1

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 63o00' szerokości geograficznej północnej i 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 15o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 10o00 długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 61o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 8o00' długości geograficznej zachodniej; potem wzdłuż loksodromy do punktu na 61o15' szerokości geograficznej północnej i na 7o30' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 8o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES Vb 1a

Ta część podrejonu Vb 1, która ograniczona jest linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
60,49 N15,00 W
60,71 N13,99 W
60,15 N13,29 W
60,00 N13,50 W
60,00 N15,00 W
60,49 N15,00 W

– Statystyczny podrejon ICES Vb 1 b

Ta część podrejonu Vb 1, która nie mieści się w podrejonie Vb 1 a.

– Statystyczny podrejon ICES Vb 2

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 60o00' szerokości geograficznej północnej i 10o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na północ do 61o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 8o00' długości geograficznej zachodniej; potem wzdłuż loksodromy do punktu na 61o15' szerokości geograficznej północnej i 7o30' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 8o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny podobszar ICES VI

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na północnym wybrzeżu Szkocji w punkcie na 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na północ do 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 54o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Irlandii; potem w kierunku północnym i wschodnim wzdłuż wybrzeży Irlandii i Irlandii Północnej do punktu u wschodniego wybrzeża Irlandii Północnej na 55o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Szkocji; potem w kierunku północnym wzdłuż zachodniego wybrzeża Szkocji do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIa

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na północnym wybrzeżu Szkocji w punkcie na 4o00' długości geograficznej zachodniej, potem biegnącą na północ do 60o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 54o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Irlandii; potem w kierunku północnym i wschodnim wzdłuż wybrzeży Irlandii i Irlandii Północnej do punktu u wschodniego wybrzeża Irlandii Północnej na 55o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeży Szkocji; potem w kierunku północnym wzdłuż zachodniego wybrzeża Szkocji do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIb

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 60o00' szerokości geograficznej północnej i 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 54o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES VIb 1

Ta część rejonu VIb, która ograniczona jest linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
54,50 N18,00 W
60,00 N18,00 W
60,00 N13,50 W
60,15 N13,29 W
59,65 N13,99 W
59,01 N14,57 W
58,51 N14,79 W
57,87 N14,88 W
57,01 N14,63 W
56,57 N14,34 W
56,50 N14,44 W
56,44 N14,54 W
56,37 N14,62 W
56,31 N14,72 W
56,24 N14,80 W
56,17 N14,89 W
56,09 N14,97 W
56,02 N15,04 W
55,95 N15,11 W
55,88 N15,19 W
55,80 N15,27 W
55,73 N15,34 W
55,65 N15,41 W
55,57 N15,47 W
55,50 N15,54 W
55,42 N15,60 W
55,34 N15,65 W
55,26 N15,70 W
55,18 N15,75 W
55,09 N15,79 W
55,01 N15,83 W
54,93 N15,87 W
54,84 N15,90 W
54,76 N15,92 W
54,68 N15,95 W
54,59 N15,97 W
54,51 N15,99 W
54,50 N15,99 W
54,50 N18,00 W

– Statystyczny podrejon ICES VIb 2

Ta część rejonu VIb, która nie mieści się w podrejonie VIb 1.

Statystyczny podobszar ICES VII

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Irlandii w punkcie na 54o30' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 48o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Francji; potem w kierunku północnym i północno-wschodnim wzdłuż wybrzeża Francji do 51o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do południowo-wschodniego wybrzeża Anglii; potem w kierunku zachodnim i północnym wzdłuż wybrzeży Anglii, Walii i Szkocji do punktu u zachodniego wybrzeża Szkocji na 55o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do wybrzeża Irlandii Północnej; potem w kierunku północnym i zachodnim wzdłuż wybrzeży Irlandii Północnej i Irlandii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIa

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Szkocji w punkcie na 55o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do wybrzeży Irlandii Północnej; potem w kierunku południowym wzdłuż wybrzeży Irlandii Północnej i Irlandii do punktu u południowo-wschodniego wybrzeża Irlandii na 52o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeży Walii; potem w kierunku północno-wschodnim i północnym wzdłuż wybrzeży Walii, Anglii i Szkocji do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIb

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Irlandii w punkcie na 54o30' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 52o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Irlandii; potem w kierunku północnym wzdłuż zachodniego wybrzeża Irlandii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIc

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 54o30' szerokości geograficznej północnej i 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 52o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES VIIc 1

Ta część rejonu VIIc ograniczona następującymi współrzędnymi:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
54,50 N15,99 W
54,42 N15,99 W
54,34 N16,00 W
54,25 N16,01 W
54,17 N16,01 W
54,08 N16,01 W
53,99 N16,00 W
53,91 N15,99 W
53,82 N15,97 W
53,74 N15,96 W
53,66 N15,94 W
53,57 N15,91 W
53,49 N15,90 W
53,42 N15,89 W
53,34 N15,88 W
53,26 N15,86 W
53,18 N15,84 W
53,10 N15,88 W
53,02 N15,92 W
52,94 N15,95 W
52,86 N15,98 W
52,77 N16,00 W
52,69 N16,02 W
52,61 N16,04 W
52,52 N16,06 W
52,50 N16,06 W
52,50 N18,00 W
54,50 N18,00 W
54,50 N15,99 W

– Statystyczny podrejon ICES VIIc 2

Ta część rejonu VIIc, która nie mieści się w podrejonie VIIc 1.

Statystyczny rejon ICES VIId

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Francji w punkcie na 51o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do wybrzeża Anglii; potem w kierunku zachodnim wzdłuż południowego wybrzeża Anglii do 2o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do wybrzeża Francji przy Cap de la Hague (Przylądku Haskim); potem w kierunku północno-wschodnim wzdłuż wybrzeża Francji do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIe

Wody ograniczone linią rozpoczynającą na południowym wybrzeżu Anglii w punkcie na 2o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą w kierunku południowym i zachodnim wzdłuż wybrzeża Anglii do punktu u południowo-zachodniego wybrzeża na 50o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 7o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 49o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 48o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Francji; potem w kierunku północnym i północno-wschodnim wzdłuż wybrzeża Francji do Cap de la Hague; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIf

Wody ograniczone linią rozpoczynającą na południowym wybrzeżu Walii w punkcie na 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na południe do 51o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 6o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 50o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 7o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 50o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeży Anglii; potem wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Anglii i południowego wybrzeża Walii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIg

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Walii w punkcie na 52o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do południowo-wschodniego wybrzeża Irlandii; potem w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż wybrzeża Irlandii do punktu na 9o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 50o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 7o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 50o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 6o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 51o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do południowego wybrzeża Walii; potem w kierunku północno-zachodnim wzdłuż wybrzeża Walii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIh

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 50o00' szerokości geograficznej północnej i 7o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 9o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 48o00 szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 49o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 7o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIj

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Irlandii w punkcie na 52o30' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 48o00 szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 9o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do południowego wybrzeża Irlandii; potem w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Irlandii do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES VIIj 1

Ta część rejonu VIIj, która ograniczona jest linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
48,43 N12,00 W
48,42 N11,99 W
48,39 N11,87 W
48,36 N11,75 W
48,33 N11,64 W
48,30 N11,52 W
48,27 N11,39 W
48,25 N11,27 W
48,23 N11,14 W
48,21 N11,02 W
48,19 N10,89 W
48,17 N10,77 W
48,03 N10,68 W
48,00 N10,64 W
48,00 N12,00 W
48,43 N12,00 W

– Statystyczny podrejon ICES VIIj 2

Ta część rejonu VIIj, która nie mieści się w podrejonie VIIj 1.

Statystyczny rejon ICES VIIk

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 52o30' szerokości geograficznej północnej i 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 48o00 szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 12o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES VIIk 1

Ta część rejonu VIIk ograniczona liniami łączącymi następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
48,00 N18,00 W
52,50 N18,00 W
52,50 N16,06 W
52,44 N16,07 W
52,36 N16,08 W
52,27 N16,09 W
52,19 N16,09 W
52,11 N16,09 W
52,02 N16,08 W
51,94 N16,07 W
51,85 N16,07 W
51,77 N16,05 W
51,68 N16,04 W
51,60 N16,02 W
51,52 N15,99 W
51,43 N15,96 W
51,34 N15,93 W
51,27 N15,90 W
51,18 N15,86 W
51,10 N15,82 W
51,02 N15,77 W
50,94 N15,73 W
50,86 N15,68 W
50,78 N15,63 W
50,70 N15,57 W
50,62 N15,52 W
50,54 N15,47 W
50,47 N15,42 W
50,39 N15,36 W
50,32 N15,30 W
50,24 N15,24 W
50,17 N15,17 W
50,10 N15,11 W
50,03 N15,04 W
49,96 N14,97 W
49,89 N14,89 W
49,82 N14,82 W
49,75 N14,74 W
49,69 N14,65 W
49,62 N14,57 W
49,56 N14,48 W
49,50 N14,39 W
49,44 N14,30 W
49,38 N14,22 W
49,32 N14,13 W
49,27 N14,04 W
49,21 N13,95 W
49,15 N13,86 W
49,10 N13,77 W
49,05 N13,67 W
49,00 N13,57 W
48,95 N13,47 W
48,90 N13,37 W
48,86 N13,27 W
48,81 N13,17 W
48,77 N13,07 W
48,73 N12,96 W
48,69 N12,85 W
48,65 N12,74 W
48,62 N12,64 W
48,58 N12,54 W
48,55 N12,43 W
48,52 N12,32 W
48,49 N12,22 W
48,46 N12,11 W
48,43 N12,00 W
48,00 N18,00 W

– Statystyczny podrejon ICES VIIk 2

Ta część rejonu VIIk, która nie nie mieści się w podrejonie VIIk 1.

Statystyczny podobszar ICES VIII

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Francji w punkcie na 48o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 43o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do zachodnim wybrzeża Hiszpanii; potem w kierunku północnym wzdłuż wybrzeża Hiszpanii i Francji do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIIa

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Francji w punkcie na 48o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 8o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 47o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 6o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 47o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 46o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do wybrzeża Francji; potem w kierunku północno-zachodnim wzdłuż wybrzeża Francji do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIIb

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na zachodnim wybrzeżu Francji w punkcie na 46o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 45o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 3o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 44o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 2o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do północnego wybrzeża Hiszpanii; potem wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii i zachodniego wybrzeża Francji do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIIc

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na północnym wybrzeżu Hiszpanii w punkcie na 2o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na północ do 44o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 43o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do zachodniego wybrzeża Hiszpanii; potem w kierunku północnym i wschodnim wzdłuż wybrzeża Hiszpanii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES VIIId

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 48o00' szerokości geograficznej północnej i 8o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 44o30' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 3o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 45o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 4o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 46o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 5o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 47o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 6o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 47o30' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 8o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES VIIId 1

Ta część rejonu VIIId ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
48,00 N11,00 W
48,00 N10,64 W
47,77 N10,37 W
47,45 N09,89 W
46,88 N09,62 W
46,34 N10,95 W
46,32 N11,00 W
48,00 N11,00 W

– Statystyczny podrejon ICES VIIId 2

Ta część rejonu VIIId położona poza podrejonem VIIId 1.

Statystyczny rejon ICES VIIIe

Wody ograniczone linią biegnącą rozpoczynającą się od punktu na 48o00' szerokości geograficznej północnej i 11o00 długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 43o00 szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 11o00 długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES VIIIe 1

Ta część rejonu VIIIe ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
43,00 N18,00 W
48,00 N18,00 W
48,00 N11,00 W
46,32 N11,00 W
44,72 N13,31 W
44,07 N13,49 W
43,00 N13,80 W

– Statystyczny podrejon ICES VIIIe 2

Ta część rejonu VIIIe, która nie mieści się w podrejonie VIIIe 1.

Statystyczny podobszar ICES IX

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na północno-zachodnim wybrzeżu Hiszpanii w punkcie na 43o00 szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 36o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do punktu na południowym wybrzeżu Hiszpanii (przesmyk Punta Marroqui) na 5o36' długości geograficznej zachodniej; potem w kierunku północno-zachodnim wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Hiszpanii, wybrzeża Portugalii i północno-zachodniego wybrzeża Hiszpanii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES IXa

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się od północno-zachodniego wybrzeża Hiszpanii w punkcie na 43o00' szerokości geograficznej północnej; potem biegnącą na zachód do 11o00 długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 36o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do punktu na południowym wybrzeżu Hiszpanii (przesmyk Punta Marroqui) na 5o36' długości geograficznej zachodniej; potem w kierunku północno-zachodnim wzdłuż południowo-zachodniego wybrzeża Hiszpanii, wybrzeża Portugalii i północno-zachodniego wybrzeża Hiszpanii do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES IXb

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 43o00 szerokości geograficznej północnej i 11o00 długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 36o00 szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 11o00 długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES IXb 1

Ta część rejonu IXb ograniczona liniami łączącymi następujące punkty:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
43,00 N18,00 W
43,00 N13,80 W
42,88 N13,84 W
42,04 N13,64 W
41,38 N13,27 W
41,13 N13,27 W
40,06 N13,49 W
38,75 N13,78 W
38,17 N13,69 W
36,03 N12,73 W
36,04 N15,30 W
36,02 N17,90 W
36,00 N18,00 W
43,00 N18,00 W

– Statystyczny podrejon ICES IXb 2

Ta część rejonu IXb, która nie mieści się w podrejonie IXb 1.

Statystyczny podobszar ICES X

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 48o00' szerokości geograficznej północnej i 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 42o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 36o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES Xa

Ta część podobszaru X, która leży na południe od 43o00' szerokości geograficznej północnej.

– Statystyczy podrejon ICES Xa 1

Ta część rejonu Xa ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
36,00 N18,00 W
36,00 N22,25 W
37,58 N20,62 W
39,16 N21,32 W
40,97 N23,91 W
41,35 N24,65 W
41,91 N25,79 W
42,34 N28,45 W
42,05 N29,95 W
41,02 N35,11 W
40,04 N35,26 W
38,74 N35,48 W
36,03 N31,76 W
36,00 N32,03 W
36,00 N42,00 W
43,00 N42,00 W
43,00 N18,00 W
36,00 N18,00 W

– Statystyczny podrejon ICES Xa 2

Ta część rejonu Xa nie objęta podrejonem Xa 1.

Statystyczny rejon ICES Xb

Ta część podobszaru X, która leży na północ od 43o00' szerokości geograficznej północnej.

Statystyczny podobszar ICES XII

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się w punkcie na 62o00' szerokości geograficznej północnej i 15o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na zachód do 27o00 długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 59o00' szerokości geograficznej północnej; potem na zachód do 42o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 48o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 18o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 60o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 15o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu rozpoczęcia.

Statystyczny rejon ICES XIIa

Ta część podobszaru XII, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
62,00 N15,00 W
62,00 N27,00 W
59,00 N27,00 W
59,00 N42,00 W
52,50 N42,00 W
52,50 N18,00 W
54,50 N18,00 W
54,50 N24,00 W
60,00 N24,00 W
60,00 N18,00 W
60,00 N15,00 W
62,00 N15,00 W

– Statystyczny podrejon ICES XIIa 1

Ta część rejonu XIIa, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
52,50 N42,00 W
56,55 N42,00 W
56,64 N41,50 W
56,75 N41,00 W
56,88 N40,50 W
57,03 N40,00 W
57,20 N39,50 W
57,37 N39,00 W
57,62 N38,50 W
57,78 N38,25 W
57,97 N38,00 W
58,26 N37,50 W
58,50 N37,20 W
58,63 N37,00 W
59,00 N36,77 W
59,00 N27,00 W
60,85 N27,00 W
60,69 N26,46 W
60,45 N25,09 W
60,37 N23,96 W
60,22 N23,27 W
60,02 N21,76 W
60,00 N20,55 W
60,05 N18,65 W
60,08 N18,00 W
60,00 N18,00 W
60,00 N24,00 W
54,50 N24,00 W
54,50 N18,00 W
52,50 N18,00 W
52,50 N42,00 W

– Statystyczny podrejon ICES XIIa 2

Ta część rejonu XIIa, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
60,00 N20,55 W
60,00 N15,00 W
60,49 N15,00 W
60,44 N15,22 W
60,11 N17,32 W
60,05 N18,65 W
60,00 N20,55 W

– Statystyczny podrejon ICES XIIa 3

Ta część rejonu XIIa, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
59,00 N42,00 W
56,55 N42,00 W
56,64 N41,50 W
56,75 N41,00 W
56,88 N40,50 W
57,03 N40,00 W
57,20 N39,50 W
57,37 N39,00 W
57,62 N38,50 W
57,78 N38,25 W
57,97 N38,00 W
58,26 N37,50 W
58,63 N37,00 W
59,00 N36,77 W
59,00 N42,00 W

– Statystyczny podrejon ICES XIIa 4

Ta część rejonu XIIa, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
62,00 N27,00 W
60,85 N27,00 W
60,69 N26,46 W
60,45 N25,09 W
60,37 N23,96 W
60,22 N23,27 W
60,02 N21,76 W
60,00 N20,55 W
60,05 N18,65 W
60,11 N17,32 W
60,44 N15,22 W
60,49 N15,00 W
62,00 N15,00 W
62,00 N27,00 W

Statystyczny rejon ICES XIIb

Ta część podobszaru XII, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
60,00 N18,00 W
54,50 N18,00 W
54,50 N24,00 W
60,00 N24,00 W
60,00 N18,00 W

Statystyczny rejon ICES XIIc

Ta część podobszaru XII, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
52,50 N42,00 W
48,00 N42,00 W
48,00 N18,00 W
52,50 N18,00 W
52,50 N42,00 W

Statystyczny podobszar ICES XIV

Wody ograniczone linią biegnącą od geograficznego bieguna północnego wzdłuż południka 40o00 długości geograficznej zachodniej do północnego wybrzeża Grenlandii; potem w kierunku wschodnim i południowym wzdłuż wybrzeża Grenlandii do punktu na 44o00' długości geograficznej zachodniej; potem na południe do 59o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 27o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do 68o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ aż do geograficznego bieguna północnego.

Statystyczny rejon ICES XIVa

Wody ograniczone linią biegnącą od geograficznego bieguna północnego wzdłuż południka 40o00 długości geograficznej zachodniej do północnego wybrzeża Grenlandii; potem w kierunku wschodnim i południowym wzdłuż wybrzeża Grenlandii do punktu przy przylądku Savary na 68o30' szerokości geograficznej północnej; potem na południe wzdłuż południka 27o00 długości geograficznej zachodniej do 68o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 11o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ aż do geograficznego bieguna północnego.

Statystyczny rejon ICES XIVb

Wody ograniczone linią rozpoczynającą się na południowym wybrzeżu Grenlandii w punkcie na 44o00' długości geograficznej zachodniej; potem biegnącą na południe do 59o00' szerokości geograficznej północnej; potem na wschód do 27o00' długości geograficznej zachodniej; potem na północ do punktu przy przylądku Savary na 68o30' szerokości geograficznej północnej; potem w kierunku południowo-zachodnim wzdłuż wybrzeża Grenlandii do punktu rozpoczęcia.

– Statystyczny podrejon ICES XIVb 1

Ta część rejonu XIVb, która jest ograniczona linią łączącą następujące współrzędne:

Szerokość geograficznaDługość geograficzna
59,00 N27,00 W
59,00 N36,77 W
59,35 N36,50 W
59,50 N36,35 W
59,75 N36,16 W
60,00 N35,96 W
60,25 N35,76 W
60,55 N35,50 W
60,75 N35,37 W
61,00 N35,15 W
61,25 N34,97 W
61,50 N34,65 W
61,60 N34,50 W
61,75 N34,31 W
61,98 N34,00 W
62,25 N33,70 W
62,45 N33,53 W
62,50 N33,27 W
62,56 N33,00 W
62,69 N32,50 W
62,75 N32,30 W
62,87 N32,00 W
63,03 N31,50 W
63,25 N31,00 W
63,31 N30,86 W
63,00 N30,61 W
62,23 N29,87 W
61,79 N29,25 W
61,44 N28,61 W
61,06 N27,69 W
60,85 N27,00 W
59,00 N27,00 W

– Statystyczny podrejon ICES XIVb 2

Ta część rejonu XIVb, która nie jest objęta podrejonem XIVb 1.

ZAŁĄCZNIK  IV

 Format dla przedkładania danych dotyczących połowów na północno-wschodnim Atlantyku

Nośniki magnetyczne

Taśmy komputerowe: dziewięciościeżkowa o gęstości zapisu 1.600 lub 6.250 BPI i EBCDIC kodowania ASCII, najlepiej nieetykietowane. Jeżeli etykietowane, to z podaniem kodu końca dokumentu.

Dyskietki: sformatowane w MS-DOS, 3,5"; 720 K lub 1,4 MB albo 5,25"; 360 K lub 1,2 MB. Format kodowania

PozycjePrzedmiotUwagi
1-4Kraj (trzyliterowy kod ISO)np. FRA = Francja
5-6Roknp. 90 = 1990
7-8Główny obszar połowu FAO21 = Północno-wschodni Atlantyk
9-15Rejonnp. IVa = rejon IV ICES
16-18GatunekTrzyliterowy identyfikator
19-26PołówTony metryczne

Uwagi:

a) Wszystkie pola numeryczne powinny być wyrównane do prawej strony, poprzedzone wolnym miejscem. Wszystkie pola alfanumeryczne powinny być wyrównane do lewej strony z następującymi po nich wolnych miejscach.

b) Połów rejestruje się w ekwiwalencie żywej wagi wyładunku z dokładnością do jednej najbliższej tony metrycznej.

c) Ilości (pozycje 19-26) poniżej połowy jednostki należy zapisywać jako "-1".

d) Ilości nieznane (pozycje 19-26) należy zapisywać jako "-2".

ZAŁĄCZNIK  V

  12 FORMAT DLA PRZEDKŁADANIA DANYCH DOTYCZĄCYCH POŁOWÓW DLA PÓŁNOCNO-WSCHODNIEGO ATLANTYKU NA NOŚNIKACH MAGNETYCZNYCH

A. Format kodowania

Dane należy przekazywać w zapisie o zróżnicowanej długości z dwukropkiem (:) pomiędzy polami zapisu. Poniżej wymienione pola powinny zostać włączone do każdego zapisu:

PoleUwagi
KrajTrzyliterowy kod ISO (np. FRA - Francja)
Roknp. 2001 lub 01
Główny obszar połowu FAO27 = Pólnocno-Wschodni Atlantyk
Rejonnp. IVa = podobszar IVa CES.
GatunekTrzy literowy identyfikator
PołówTony

a) Polów rejestruje się w ekwiwalencie żywej wagi wyładunku z dokładnością do jednej najbliższej tony metrycznej.

b) Ilości poniżej polowy jednostki należy zapisywać jako "-1".

c) Kodv państw:

Austria AUT

Belgia BEL

Bułgaria BGR

Cypr CYP

Republika Czeska CZE

Niemcy DEU

Dania DNK

Hiszpania ESP

Estonia EST

Finlandia FIN

Francja FRA

Zjednoczone Królestwo GBR

Anglia i Walia GBRA

Szkocja GBRB

Irlandia Północna GBRC

Grecja GRC

Chorwacja HRV

Węgry HUN

Irlandia IRL

Islandia ISL

Włochy ITA

Litwa LTU

Luksemburg LUX

Łotwa LVA

Malta MLT

Niderlandy NLD

Norwegia NOR

Polska POL

Portugalia PRT

Rumunia ROU

Słowacja SVK

Słowenia SVN

Szwecja SWE

Turcja TUR

B. Metoda przekazywania danych do Komisji Europejskiej

W możliwie najszerszym zakresie dane powinny być przekazywane w formacie elektronicznym (na przykład załącznik e-mail).

Jeżeli to niemożliwe, dopuszcza się przedkładanie plików na dyskietce 3,5" HD.

ZAŁĄCZNIK  VI

 Uchylone rozporządzenie i wykaz jego kolejnych zmian

Rozporządzenie Rady (EWG) nr 3880/91

(Dz.U.L 365 z 31.12.1991, s. 1)

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1637/2001

(Dz.U.L 222 z 17.8.2001, s. 20)

Rozporządzenie (WE) nr 1882/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady

(Dz.U. L 284 z 31.10.2003, s. 1) Jedynie załącznik I pkt 4

Rozporządzenie Komisji (WE) nr 448/2005

(Dz.U.L 74 z 19.3.2005, s. 5)

ZAŁĄCZNIK  VII

 Tabela korelacji

Rozporządzenie (EWG) nr 3880/91Niniejsze rozporządzenie
Artykuł 1Artykuł 1
Artykuł 2Artykuł 2
Artykuł 3Artykuł 3
Artykuł 4 akapit pierwszyArtykuł 4 ust. 1
-Artykuł 4 ust. 2
Artykuł 4 akapit drugiArtykuł 4 ust. 3
Artykuł 5 ust. 1 i 2Artykuł 5 ust. 1 i 2
Artykuł 5 ust. 3-
Artykuł 6 ust. 1 i 2Artykuł 6 ust. 1 i 2
Artykuł 6 ust. 3-
Artykuł 6 ust. 4Artykuł 6 ust. 3
-Artykuł 7
Artykuł 7Artykuł 8
Załącznik IZałącznik I
Załącznik IIZałącznik II
Załącznik IIIZałącznik III
Załącznik IVZałącznik IV
-Załącznik V
-Załącznik VI
-Załącznik VII
1 Opinia Parlamentu Europejskiego z dnia 17 czerwca 2008 r. (dotychczas nieopublikowana w Dzienniku Urzędowym) oraz decyzja Rady z dnia 26 lutego 2009 r.
2 Dz.U. L 365 z 31.12.1991, s. 1.
3 Zob. załącznik VI.
4 Dz.U. L 227 z 12.8.1981, s. 21.
5 Porozumienie w formie wymiany listów między Europejską Wspólnotą Gospodarczą a Międzynarodową Radą Badań Morza (Dz.U. L 149 z 10.6.1987, s. 14).
6 Dz.U. L 378 z 31.12.1982, s. 24.
7 Dz.U. L 184 z 17.7.1999, s. 23.
8 Art. 2 ust. 3 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1350/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.351.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 stycznia 2014 r.
9 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 223/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie statystyki europejskiej oraz uchylające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE, Euratom) nr 1101/2008 w sprawie przekazywania do Urzędu Statystycznego Wspólnot Europejskich danych statystycznych objętych zasadą poufności, rozporządzenie Rady (WE) nr 322/97 w sprawie statystyk Wspólnoty oraz decyzję Rady 89/382/EWG, Euratom w sprawie ustanowienia Komitetu ds. Programów Statystycznych Wspólnot Europejskich (Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s. 164).
10 Art. 5 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1350/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.351.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 stycznia 2014 r.
11 Art. 6 ust. 3 zmieniony przez art. 1 rozporządzenia nr 1350/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. (Dz.U.UE.L.2013.351.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 10 stycznia 2014 r.
12 Załącznik V zmieniony przez art. 1 ust. 1 lit. i) rozporządzenia Rady nr 517/2013 z dnia 13 maja 2013 r. (Dz.U.UE.L.13.158.1) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 2013 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.