Protokół posiedzenia ze środy 3 grudnia 2014 r.
Dz.U.UE.C.2015.160.9
Akt nienormatywnyWSPÓLNE ZGROMADZENIE PARLAMENTARNE UMOWY O PARTNERSTWIE ZAWARTEJ POMIĘDZY CZŁONKAMI GRUPY PAŃSTW AFRYKI, KARAIBÓW I PACYFIKU (AKP) Z JEDNEJ STRONY, A UNIĄ EUROPEJSKĄ I JEJ PAŃSTWAMI CZŁONKOWSKIMI Z DRUGIEJ STRONY
PROTOKÓŁ POSIEDZENIA ZE ŚRODY 3 GRUDNIA 2014 R.
(Dz.U.UE C z dnia 13 maja 2015 r.)
Spis treści
1. Zagadnienie pilne nr 2: Rozwój terroryzmu w Afryce
2. Wyzwanie związane z pojednaniem narodowym w krajach w sytuacji pokonfliktowej i pokryzysowej
3. Głosowanie nad projektami rezolucji zawartymi w sprawozdaniach trzech komisji stałych
4. Głosowanie nad projektami rezolucji pilnych
5. Zatwierdzenie protokołu popołudniowego posiedzenia z poniedziałku 1 grudnia 2014 r. oraz protokołu porannego i popołudniowego posiedzenia z wtorku 2 grudnia 2014 r.
6. Sprawy różne
7. Termin i miejsce 29. sesji Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego
ZAŁĄCZNIK I Alfabetyczna lista członków Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego
ZAŁĄCZNIK II Lista obecności na sesji w Strasburgu (Francja) w dniach 1-3 grudnia 2014 r.
ZAŁĄCZNIK III Akredytacja przedstawicieli pozaparlamentarnych
ZAŁĄCZNIK IV Teksty przyjęte
- Rezolucja w sprawie wyzwania związanego z pojednaniem narodowym w krajach w sytuacji pokonfliktowej i pokryzysowej (ACP-EU/101.715/14/fin.),
- Rezolucja w sprawie strategii rozwoju sektora prywatnego, w tym innowacji, na rzecz zrównoważonego rozwoju (ACP-EU/101.700/14/fin.),
- Rezolucja w sprawie społecznych i gospodarczych skutków niewłaściwego odżywiania w państwach AKP (ACP-EU/101.717/14/fin.),
- Rezolucja w sprawie wystąpienia gorączki krwotocznej Ebola (ACP-EU 101.727/14/fin.),
- Rezolucja w sprawie rozprzestrzeniania się terroryzmu w Afryce (ACP-EU/101.728/14/fin.).
PROTOKÓŁ POSIEDZENIA ZE ŚRODY 3 GRUDNIA 2014 R.
(Posiedzenie zostało otwarte o godz. 9.05)
Obradom przewodniczył: Fitz A. JACKSON
Współprzewodniczący
Przewodniczący przypomniał, że ze względu na ważne głosowanie we włoskim parlamencie urzędujący przewodniczący prezydencji włoskiej nie może uczestniczyć w sesji, w związku z czym z porządku dziennego usunięto wszystkie punkty wymagające obecności Rady UE.
Claude Moniquet, dyrektor Europejskiego Centrum Wywiadu Strategicznego i Bezpieczeństwa (ESISC), nawiązał do ostatnich ataków terrorystycznych w Afryce i podkreślił, że istnieje około dziesięciu organizacji zamierzających zwiększyć swój wpływ i zasięg geograficzny w Afryce i będących w stanie wykorzystać brak możliwości młodych osób.
Głos zabrali: Michael Gahler, Abadula Gemeda Dago (Etiopia), Kashetu Kyenge, Netty Baldeh (Gambia), Ahamada Soukouna (Mali), współprzewodniczący Louis Michel, Mohamed El Moctar Zamel (Mauretania), Mohamed Ben Oumar (Niger), Komi Selom Klassou (Togo), Ignazio Corrao, Adjedoue Weidou (Czad), Jeanne d'Arc Uwimanimpaye (Rwanda), Jean-Luc Schaffhauser, Joachim Zeller, Joyce Laboso (Kenia), Mariya Gabriel oraz Musa Hussein Naib (Erytrea).
Członkowie podkreślili, że do zażegnania coraz większych zagrożeń ze strony sieci terrorystów konieczne są zarówno długoterminowe działania ukierunkowane na podstawowe przyczyny, jak i pilne wzmożenie wysiłków międzynarodowych. Podkreślili oni powiązania z przestępczością zorganizowaną oraz coraz większe wysiłki państw afrykańskich na rzecz walki z terroryzmem, które wymagają koordynacji i wsparcia ze strony społeczności międzynarodowej w celu odpowiedniego rozwiązania występującego na skalę globalną problemu.
Claude Moniquet podsumował debatę. Kristin de Peyron (ESDZ) wygłosiła uwagi końcowe.
Komisja ds. Politycznych
Współsprawozdawcy: Komi Selom Klassou (Togo) i Joachim Zeller
Komi Selom Klassou (Togo) i Joachim Zeller przedstawili sprawozdanie.
Głos zabrali: Boniface Yêhouétomè (Benin), Mariya Gabriel, Mo-Mamo Karerwa (Burundi), Laurent Ngon-Baba (Republika Środkowoafrykańska), współprzewodniczący Louis Michel, Bodil Ceballos, Netty Baldeh (Gambia), Ignazio Corrao, Jean-Luc Schaffhauser, Michael Gahler, Ahamada Soukouna (Mali), Kashetu Kyenge, Davor Ivo Stier, Jeanne d'Arc Uwimanimpaye (Rwanda), Francesc Gambús, Adjedoue Weidou (Czad) oraz Sangoné Sall (Senegal).
Członkowie podkreślili, że brak pojednania po konflikcie spowoduje powtórny i wznowiony konflikt. Zgodzili się oni, że znalezienie odpowiedniej równowagi między sprawiedliwością okresu przejściowego i pojednaniem, pamięcią i pokojem społecznym jest warunkiem wstępnym osiągnięcia trwałego pojednania. Członkowie podkreślili, że należy wziąć pod uwagę konkretne aspekty krajowe i lokalne oraz że nie wystarczy dążyć do pojednania wyłącznie na poziomie krajowym, lecz trzeba uwzględnić wszystkie grupy, zwłaszcza kobiety i osoby młode, na szczeblu lokalnym.
Współsprawozdawcy podsumowali debatę.
(Posiedzenie zostało zawieszone o godz. 11.05 i wznowione o godz. 12.10.)
Obradom przewodniczył: Louis MICHEL
Współprzewodniczący
Zgromadzeniu procedury dotyczące głosowania.
Komisja ds. Politycznych
Sprawozdawcy: Komi Selom Klassou (Togo) i Joachim Zeller
Poprawka przyjęta: poprawka ustna 1
Poprawka bezprzedmiotowa: 1 i ust. 17
Zmieniona rezolucja została przyjęta 55 głosami za przy 1 głosie przeciw.
Sprawozdawcy: Arnaldo Andrade Ramos (Republika Zielonego Przylądka) i Bogdan Brunon Wenta
Poprawki przyjęte: 1 i poprawka ustna 1
Poprawka bezprzedmiotowa: 2
Zmieniona rezolucja została przyjęta jednogłośnie.
Komisja Spraw Społecznych i Środowiska
Sprawozdawcy: Alban Bagbin (Ghana) i Norbert Neuser
Poprawka odrzucona: 1
Grupa PPE złożyła wniosek o głosowanie odrębne nad ust. 32, ust. 33 oraz motywem Aa, które zostały odrzucone. Grupy S&D i ALDE złożyły wniosek o głosowanie podzielone nad motywem N i wszystkie części zostały przyjęte.
Zmieniona rezolucja została przyjęta jednogłośnie.
Poprawka przyjęta: 1
Poprawka odrzucona: 3
Poprawka wycofana: 2
Zmieniona rezolucja została przyjęta jednogłośnie.
Poprawki przyjęte: 1, 2, 3
Zmieniona rezolucja została przyjęta jednogłośnie; jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Protokoły zostały zatwierdzone.
Catherine Bearder i współprzewodniczący Louis Michel poinformowali Zgromadzenie, że film pt. "Virunga" o parku narodowym na wschodzie DRK został właśnie nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film dokumentalny".
Następne posiedzenie odbędzie się w dniach 15-17 czerwca 2015 r. w Port Vila (Vanuatu).
(Posiedzenie zostało zamknięte o godz. 12.30)
Fitz A. JACKSON | Alhaj Muhammad MUMUNI i |
Louis MICHEL | Luis Marco AGUIRIANO NALDA |
Współprzewodniczący | Współsekretarze generalni |
ZAŁĄCZNIKI
ZAŁĄCZNIK I
ALFABETYCZNA LISTA CZŁONKÓW WSPÓLNEGO ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO [wg wersji EN]
ALFABETYCZNA LISTA CZŁONKÓW WSPÓLNEGO ZGROMADZENIA PARLAMENTARNEGO [wg wersji EN]
Przedstawiciele AKP | Przedstawiciele PE |
JACKSON (JAMAJKA), współprzew. | MICHEL, współprzew. |
ANGOLA | ADINOLFI |
ANTIGUA I BARBUDA | AGEA |
BAHAMY | ALIOT |
BARBADOS (wiceprzew.) | ARENA |
BELIZE | BAY |
BENIN | BEARDER |
BOTSWANA | BUONANNO |
BURKINA FASO | CAMPBELL BANNERMAN |
BURUNDI | CASA |
KAMERUN | CEBALLOS |
REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA | CHRISTENSEN |
REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA | CORRAO |
CZAD (wiceprzew.) | DANCE |
KOMORY | DELAHAYE |
KONGO (Demokratyczna Republika Konga) (wiceprzew.) | DE SARNEZ |
KONGO (Republika) | DUDA (wiceprzew.) |
WYSPY COOKA | DUNCAN |
WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ | ENGSTRÖM |
DŻIBUTI | ESTARŔS FERRAGUT |
DOMINIKA | FERRARA |
DOMINIKANA | FERREIRA (wiceprzew.) |
GWINEA RÓWNIKOWA (*) | FLAŠÍKOVÁ BEŇOVÁ |
ERYTREA | FLORENZ |
ETIOPIA (wiceprzew.) | GABRIEL |
FIDŻI | GÁL |
GABON | GARDIAZABAL RUBIAL |
GAMBIA | GEBHARDT |
GHANA | GERICKE |
GRENADA | GERINGER DE OEDENBERG |
GWINEA | GIRAUTA VIDAL |
GWINEA BISSAU | GIUFFRIDA |
GUJANA | GOERENS |
HAITI | GRIESBECK |
JAMAJKA | GUERRERO SALOM |
KIRIBATI | HANNAN (wiceprzew.) |
LESOTO | HERRANZ GARCÍA |
LIBERIA | HETMAN |
MADAGASKAR | HEUBUCH |
MALAWI (wiceprzew.) | ITURGAIZ |
MALI | KARSKI |
WYSPY MARSHALLA (Republika Wysp Marshalla) | KYENGE (wiceprzew.) |
MAURETANIA | LÓPEZ AGUILAR (wiceprzew.) |
MAURITIUS | LÓSING |
MIKRONEZJA (Sfederowane Stany Mikronezji) | MCAVAN |
MOZAMBIK (wiceprzew.) | MANSCOUR (wiceprzew.) |
NAMIBIA | MARUSIK |
NAURU | MIZZI |
NIGER | MUSELIER (wiceprzew.) |
NIGERIA (wiceprzew.) | MUSSOLINI |
NIUE (wiceprzew.) | NART (wiceprzew.) |
PALAU | NEGRESCU |
PAPUA NOWA GWINEA | NEUSER |
RWANDA | NOICHL |
SAINT KITTS I NEVIS | OMARJEE |
SAINT LUCIA | PAPADIMOULIS |
SAINT VINCENT I GRENADYNY | PEDICINI (wiceprzew.) |
SAMOA | PHILIPPOT |
WYSPY ŚW. TOMASZA I WYSPA KSIĄŻĘCA | POGLIESE |
SENEGAL (wiceprzew.) | RIVASI (wiceprzewodnicząca) |
SESZELE | ROLIN |
SIERRA LEONE | ROSATI |
WYSPY SALOMONA | RUAS (wiceprzew.) |
SOMALIA | SALVINI |
RPA | SARGENTINI |
SUDAN (wiceprzew.)(*) | SCHREIJER-PIERIK |
SURINAME (wiceprzew.) | SENRA RODRÍGUEZ |
SUAZI | STOLOJAN |
TANZANIA | THOMAS |
TIMOR WSCHODNI | VAIDERE |
TOGO | WENTA |
TONGA (wiceprzew.) | Werner |
TRYNIDAD I TOBAGO | WIELAND |
TUVALU | WIŚNIEWSKA (wiceprzew.) |
UGANDA | ZÁBORSKÁ |
VANUATU | ZELLER |
ZAMBIA | ZORRINHO |
ZIMBABWE | ZWIEFKA |
(*) Ze statusem obserwatora.
KOMISJA DS. POLITYCZNYCH
Członkowie z ramienia AKP | Członkowie z ramienia PE |
HLONGWANE (ZIMBABWE), współprzew. | GOERENS, współprzew. |
BURKINA FASO, wiceprzew. | ZELLER, wiceprzew. |
WAIS (DŻIBUTI), wiceprzew. | GUERRERO SALOM, wiceprzew. |
ANTIGUA I BARBUDA | ADINOLFI |
YEHOUETOME (BENIN) | CASA |
GBERI (KAMERUN) | CEBALLOS |
N'GON-BABA (REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA) | CORRAO |
DJABIR (KOMORY) | DANCE |
KONGO, REPUBLIKA | DUDA |
DACOURY-TABLEY (WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ) | ENGSTRÖM |
FIDŻI | GABRIEL |
SEERAJ (GUJANA) | GAL |
PRIVERT (HAITI) | GEBHARDT |
PHILLIPS (JAMAJKA) | KARSKI |
LABOSO (KENIA) | KYENGE |
LIBERIA | LEWER |
MUNTHALI (MALAWI) | LÖSING |
SOUKOUNA (MALI) | LÓPEZ AGUILAR |
WYSPY MARSHALLA | MICHEL |
SITHOLE (MOZAMBIK) | PHILIPPOT |
NAURU | POGLIESE |
SAINT VINCENT I GRENADYNY | RUAS |
NDUGAI (TANZANIA) | WERNER |
SANTOS (TIMOR WSCHODNI) | WIELAND |
KLASSOU (TOGO) | ZORRINHO |
TAUSI (TUVALU) | ZWIEFKA |
KOMISJA ROZWOJU GOSPODARCZEGO, FINANSÓW I HANDLU
Członkowie z ramienia AKP | Członkowie z ramienia PE |
TRYNIDAD I TOBAGO, współprzew. | FERRARA, współprzew. |
KING-ROUSSEAU (TRYNIDAD I TOBAGO), wiceprzew. | ESTARŔS FERRAGUT, wiceprzew. |
TONGA, wiceprzew. | MANSCOUR, wiceprzew. |
WORRELL (BARBADOS) | ARENA |
BOTSWANA | BAY |
KARERWA (BURUNDI) | CAMPBELL BANNERMAN |
REPUBLIKA ZIELONEGO PRZYLĄDKA | DE SARNEZ |
WA BASHARA (DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA) | DELAHAYE |
GWINEA RÓWNIKOWA(*) | FLAŚIKOVÁ BEŃOVÁ |
DAGO (ETIOPIA) | FLORENZ |
SYLLA (GWINEA) | GIRAUTA VIDAL |
BALDE (GWINEA BISSAU) | GRIESBECK |
KIRIBATI | |
HANNAN | |
RAZAFIMBELO (MADAGASKAR) | |
MIZZI | |
NAMIBIA | |
MUSELIER | |
NIGERIA | |
NEGRESCU | |
NIUE | |
WYSPY ŚW. TOMASZA I WYSPA KSIĄŻĘCA | OMARJEE |
SALL (SENEGAL) | PAPADIMOULIS |
WYSPY SALOMONA | PEDICINI |
ST. KITTS I NEVIS | ROSATI |
ST. LUCIA | SALVINI |
MAGID (SUDAN) (*) | SARGENTINI |
PANKA (SURINAM) | SCHREIJER-PIERIK |
DLAMINI (SUAZI) | STOLOJAN |
OULANYAH (UGANDA) | THOMAS |
HAMUDULU (ZAMBIA) | WENTA |
______
(*) Ze statusem obserwatora.
KOMISJA SPRAW SPOŁECZNYCH I ŚRODOWISKA
Członkowie z ramienia AKP | Członkowie z ramienia PE |
GABON, współprzew. | RIVASI, współprzew. |
BALDEH (GAMBIA), wiceprzew. | AGEA, wiceprzew. |
REPUBLIKA DOMINIKAŃSKA, wiceprzew. | MUSSOLINI, wiceprzew. |
Członkowie z ramienia AKP | Członkowie z ramienia PE |
PEREIRA (ANGOLA) | ALIOT |
BAHAMY | BEARDER |
PEYREFITTE (BELIZE) | BUONANNO |
ADJEDOUE (CZAD) | CHRISTENSEN |
WYSPY COOKA | FERREIRA |
DOMINIKA | GARDIAZABAL RUBIAL |
NAIB (ERYTREA) | GERICKE |
ASAMOAH (GHANA) | GERINGER DE OEDENBERG |
GARRAWAY (GRENADA) | GIUFFRIDA |
SOFONIA (LESOTO) | HERRANZ GARCÍA |
ZAMEL (MAURETANIA) | HETMAN |
MAURITIUS | HEUBUCH |
SFEDEROWANE STANY MIKRONEZJI | ITURGAIZ |
OUMAR (NIGER) | MARUSIK |
KAWAI (PALAU) | McAVAN |
PAPUA NOWA GWINEA | NART |
UWMANIPAYE (RWANDA) | NEUSER |
HUNT (SAMOA) | NOICHL |
POOLE (SESZELE) | ROLIN |
LEWALLY (SIERRA LEONE) | SENRA RODRÍGUEZ |
SOMALIA | YAIDERE |
DUNJWA (RPA) | WIŚNIEWSKA |
LENGKON (YANUATU) | ZABORSKA |
ZAŁĄCZNIK II
LISTA OBECNOŚCI NA SESJI W STRASBURGU (FRANCJA) W DNIACH 1-3 GRUDNIA 2014 R.
LISTA OBECNOŚCI NA SESJI W STRASBURGU (FRANCJA) W DNIACH 1-3 GRUDNIA 2014 R.
JACKSON (Jamajka), współprzew. | MICHEL, współprzew. |
PEREIRA (Angola) | AGEA |
WORRELL (Barbados) (wiceprzew.) | BEARDER |
YEHOUETOME (Benin) | CEBALLOS |
KARERWA (Burundi) | CORRAO |
GBERI (Kamerun) | FERREIRA (1) (2) |
ANDRADE RAMOS (Republika Zielonego Przylądka) | GABRIEL |
DJABIR (Komory) | GAHLER (w zastępstwie GAL, K.) |
NGON-BABA (Republika Środkowoafrykańska) | GAMBUS (w zastępstwie HERRANZ GARCII, E.) |
WEIDOU (Czad) (wiceprzew.) | GERICKE |
MWANDO NSIMBA (Demokratyczna Republika Konga) | GIRAUTA VIDAL (1) (2) |
(wiceprzew.) | GUERRERO SALOM (1) (2) |
NDOU ANE (Demokratyczna Republika Konga) | HEUBUCH (1) (2) |
DACOURY-TABLEY (Wybrzeże Kości Słoniowej) | KYENGE (1) (3) |
WAIS (Dżibuti) | LÓPEZ AGUILAR (1) (2) |
JIMENEZ (Republika Dominikańska) | MARTIN (w zastępstwie MANSCOURA L. J.) (1) (2) |
NAIB (Erytrea) | McAVAN |
DAGO (Etiopia) (wiceprzew.) | NART (1) |
ASANGONO (Gwinea Równikowa) (**) | |
MILEBOU (Gabon) | PEDICINI |
BALDEH (Gambia) | PONGA (w zastępstwie DELAHAYE, A.) |
ASAMOAH (Ghana) | RIVASI (1) |
GARRAWAY (Grenada) | SCHAFFHAUSER (w zastępstwie ALIOTA, L.) |
SYLLA (Gwinea) | SENRA RODRÍGUEZ (1) (2) |
MANE (Gwinea Bissau) | SILVA PEREIRA (w zastępstwie THOMAS, I.) (1) (2) |
SEERAJ (Gujana) | STIER (w zastępstwie CASY, D.) |
PRIVERT (Haiti) | STOLOJAN |
PHILLIPS (Jamajka) | TELICKA (w zastępstwie DE SARNEZ, M.) (1) (2) |
LABOSO (Kenia) | THEOCHAROUS (w zastępstwie MUSSOLINI, A.) |
SOFONIA (Lesoto) | WENTA (1) (3) |
MUNTHALE (Liberia) | WIELAND (1) |
RAZAFINDRAVELO (Madagaskar) | |
MUNTHALI (Malawi) | ZORRINHO (1) (2) |
SOUKOUNA (Mali) | |
ZAMEL (Mauretania) | |
SITHOLE (Mozambik) | |
NAHOLO (Namibia) | |
OUMAR (Niger) | |
ATOSE (Nigeria) | |
KANAI (Palau) | |
KOMUN (Papua Nowa Gwinea) | |
UWMANIPAYE (Rwanda) | |
LONG (Saint Lucia) | |
HUNT (Samoa) | |
SALL (Senegal) (wiceprzew.) | |
POOLE (Seszele) | |
BUNDU (Sierra Leone) | |
DUNJWA (RPA) | |
AMIR (Sudan) (**) | |
PANKA (Surinam) (wiceprzew.) | |
DLAMINI (Suazi) | |
NDUGAI (Tanzania) | |
SANTOS (Timor Wschodni) (*) | |
KLASSOU (Togo) | |
KING-ROUSSEAU (Trynidad i Tobago) (*) | |
TAUSI (Tuvalu) | |
OULANYAH (Uganda) | |
LENGKON (Yanuatu) | |
HAMUDULU (Zambia) | |
RUKOBO (Zimbabwe) |
(2) Obecni w dniu 2 grudnia 2014 r.
(3) Obecni w dniu 3 grudnia 2014 r.
(*) Kraj reprezentowany przez osobę niebędącą parlamentarzystą.
(**) Ze statusem obserwatora.
Ponadto obecni: | ||
ANGOLA | BARBADOS | BENIN |
TEIXEIRA | BRATHWAITE | DAYORI |
PEDRO | HOUNGNIGBO | |
JAIME | AGNIDOZAN | |
PEDRO | ||
ANDRÉ | ||
SALAKIAKU | ||
BOTSWANA | BURUNDI | KAMERUN |
MATAMBO | MWIDOGO | AWUDU MBAYA |
HABONIMANA | OWONA KONO | |
NIYUBAHWE | NGOUNGOURE SAMBA | |
NDAYIRORERE | ||
REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRY- | CZAD | KONGO, Republika |
KAŃSKA | ADJI | TSATY MABIALA |
NHON-BABA | MOG-NANGAR | INGANI |
NOUGANGA | GUELPINA | MYOUAMA BANDOUBOULA MADZOU DOUMA MENGA |
KONGO, DEMOKRATYCZNA RE- | WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ | DŻIBUTI |
PUBLIKA KONGA | S. TOURE | GOUMANEH |
BASIALA MĄKA | ||
MOLEKO MOLIWA | ||
MUKALAY | ||
LUKUKA | ||
MABAYA | ||
GWINEA RÓWNIKOWA | GABON | GAMBIA |
NGUEMA MANANA | MANGOUALA | SILLAH |
NCHAMA ELA MENGUE | NDONG NZONG | NJIE |
ENGOGA MBO NCHAMA | RISSONGA NZEH ELLANG | CAMARA |
GHANA | GWINEA | GWINEA BISSAU |
ALIFO | SYLLA | MANE |
NSIAH | DIALLO SOUMAH | DIAS |
JAMAJKA | KENIA | MADAGASKAR |
PHILLIPS | KEMBI GITURA | VANOVASON |
OCHIENG | LEVAO | |
SIAL Al | RAHARINIRINA | |
MBAYA | LIAHOSOA | |
NDINDIRI | RAZAFINDRATASY | |
CHEBET | ||
KARWITHA | ||
MALAWI | MALI | MAURETANIA |
KAPHAMTENGO YONA | CISSE | EL MOKHTAR |
LIPANDE | M. DIALLO | SAMBA |
CHITEYEYE | WANATY MARRAKCHY | |
MAKANDE | MOKHTAR | |
PATEL | MINT HAMA OULD GHRIB | |
MOZAMBIK | NIGER | NIGERIA |
NEMBA UAIENE | TIEMOKO | ALHASSAN |
DAVA | CHEGOU | AKPAN |
MATĘ | FOUKORI TONDY MAINA ILLO MCAZALICA | TILLEY-GYADO |
SENEGAL | SIERRA LEONE | RPA |
SECK | KUYEMBEH | STEENHUISEN |
LO | LEWALLY | L.M. NZIMANDE |
TALL | SORIE | L. NZIMANDE |
KOROMA | ROTHKEGEL MADLALA PAULSEN | |
SURINAM | TANZANIA | TOGO |
NELSON | MWANJELWA | AZILAN |
VISHNUDATT | YAKUBU MAKWAI | |
TRYNIDAD I TOBAGO | UGANDA | ZAMBIA |
JOSEPH | AKOL OKULLU | KABWE |
EDWARDS | BAKO | MUBANGA |
TANNA | MUMBA | |
KIBIRIGE | NGULUBE | |
KAWEESA | ||
KAGORO |
RADA AKP
MOHAMED DIARÉ, minister stanu ds. gospodarczych i finansów (Republika Gwinei), urzędujący przewodniczący Rady AKP
RADA UE
KOMISJA EUROPEJSKA
NEVEN MIMICA, członek Komisji ds. współpracy międzynarodowej i rozwoju
EUROPEJSKA SŁUŻBA DZIAŁAŃ ZEWNĘTRZNYCH
DE PEYRON, kierownik wydziału ds. obszaru panafrykańskiego
EUROPEJSKI KOMITET EKONOMICZNO-SPOŁECZNY
VERBOVEN
UNIA AFRYKAŃSKA
IGUEH
SEKRETARIAT AKP
MUMUNI, współsekretarz generalny
SEKRETARIAT UE
AGUIRIANO NALDA, współsekretarz generalny
ZAŁĄCZNIK III
AKREDYTACJA PRZEDSTAWICIELI POZAPARLAMENTARNYCH
AKREDYTACJA PRZEDSTAWICIELI POZAPARLAMENTARNYCH
Nelson SANTOS
Ambasador
Ambasada Timoru Wschodniego
Trynidad i Tobago
Margaret Allison KING-ROUSSEAU
Ambasador
Ambasada Trynidadu i Tobago
ZAŁĄCZNIK IV
PRZYJĘTE TEKSTY
PRZYJĘTE TEKSTY
REZOLUCJA 1
w sprawie wyzwania, jakim jest pojednanie narodowe w krajach wychodzących z konfliktu lub kryzysu
w sprawie wyzwania, jakim jest pojednanie narodowe w krajach wychodzących z konfliktu lub kryzysu
REZOLUCJA 2
w sprawie strategii rozwoju sektora prywatnego, w tym innowacji, na rzecz zrównoważonego rozwoju
w sprawie strategii rozwoju sektora prywatnego, w tym innowacji, na rzecz zrównoważonego rozwoju
REZOLUCJA 26
w sprawie społecznych i gospodarczych skutków niewłaściwego odżywiania w państwach AKP
w sprawie społecznych i gospodarczych skutków niewłaściwego odżywiania w państwach AKP
REZOLUCJA 27
w sprawie wybuchu epidemii gorączki krwotocznej Ebola
w sprawie wybuchu epidemii gorączki krwotocznej Ebola
REZOLUCJA 29
w sprawie rozprzestrzeniania się terroryzmu w Afryce
w sprawie rozprzestrzeniania się terroryzmu w Afryce
© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.