Procedura selekcyjna w celu ustanowienia listy rezerwowej na stanowiska członków Izb Odwoławczych Urzędu Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego (Znaki towarowe i wzory) VEXT/04/523/A*/BoA.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2004.221A.5

Akt nienormatywny
Wersja od: 3 września 2004 r.

PROCEDURA SELEKCYJNA W CELU USTANOWIENIA LISTY REZERWOWEJ NA STANOWISKA CZŁONKÓW IZB ODWOŁAWCZYCH URZĘDU HARMONIZACJI W RAMACH RYNKU WEWNĘTRZNEGO

(Znaki towarowe i wzory)

VEXT/04/523/A*/BoA

(2004/C 221 A/02)

(Dz.U.UE C z dnia 3 września 2004 r.)

1.

OPIS URZĘDU

Urząd Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego (Znaki towarowe i wzory), zwany "Urzędem", został utworzony na mocy rozporządzenia Rady (WE) nr 40/94 z dnia 20 grudnia 1993 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz.U. L 11 z 14.1.1994).

Urząd posiada osobowość prawną i niezależność techniczną, administracyjną i finansową i pozostaje odpowiedzialny za administrowanie wspólnotowym znakiem towarowym i systemami wzoru wspólnotowego. Wspólnotowe znaki towarowe i wzory zarejestrowane przez Urząd obowiązują na obszarze całej Unii Europejskiej.

Całkowita liczba wniosków o wspólnotowy znak towarowy zgłoszonych do końca grudnia 2003 r. wyniosła ok. 345.000, z czego ok. 57.000 zgłoszono w 2003 r. W tym samym roku zgłoszono 9.500 wniosków o rejestrację wzorów wspólnotowych. Budżet Urzędu na rok 2004 wynosi ok. 171 milionów euro, a liczba zatrudnionych pracowników kształtuje się w granicach 650 osób.

Językami urzędowymi są: hiszpański, niemiecki, angielski, francuski i włoski.

Siedziba Urzędu mieści się w Alicante w Hiszpanii.

2.

IZBY ODWOŁAWCZE

Izby Odwoławcze odpowiedzialne są za decyzje w sprawie odwołań od decyzji ekspertów, Wydziałów Sprzeciwów, Wydziału Administracji Znakami Towarowymi i Prawnego oraz Wydziałów Unieważnień. Członkowie Izb Odwoławczych są niezależni. W swoich rozstrzygnięciach nie są związani żadnymi instrukcjami.

Decyzje Izb Odwoławczych są podejmowane przez Izbę składającą się z przewodniczącego i dwóch członków. Dwóch z trzech członków musi być prawnikami. Zgodnie z wymaganiami służbowymi członkowie mogą być mianowani do jednej lub kilku Izb Odwoławczych.

Obecnie w skład Izb Odwoławczych wchodzi prezes, trzech przewodniczących oraz jedenastu członków wraz ze swoimi asystentami prawnymi i sekretarzami. Sekretariat i Służba Naukowa zapewniają usługi pomocnicze.

Na koniec grudnia 2003 r. ogólna liczba zarejestrowanych odwołań wyniosła ok. 5.200, z czego ok. 4.200 stanowiło sprawy zamknięte. Ogółem, ok. 66 % wszystkich spraw prowadzonych było w języku angielskim jako języku postępowania, następnie w niemieckim (20 %), francuskim (6 %), hiszpańskim (5 %) i włoskim (2 %).

3.

STANOWISKO DO OBSADZENIA

Urząd poszukuje kandydatów w celu stworzenia listy rezerwowej dla obsadzenia przynajmniej trzech stanowisk członków Izb Odwoławczych.

4.

MIANOWANIE

Członkowie Izb Odwoławczych mianowani są na okres 5 lat przez Radę Administracyjną Urzędu(1). Ich kadencja jest odnawialna.

Datę objęcia przez nich obowiązków przewiduje się na koniec 2005 r. lub początek 2006 r.

5.

WARUNKI ZATRUDNIENIA

Pięcioletni kontrakt dla członka personelu czasowego przyznawany jest zgodnie z art. 2(a) Warunków Zatrudnienia Innych Urzędników Wspólnot Europejskich, w kategorii A*, grupa 11.

Każdy z przewodniczących Izb Odwoławczych, którego kadencja będzie przedłużona w wyniku procedury selekcyjnej i którego wynagrodzenie w chwili odnowienia jest wyższe niż początkowe wynagrodzenie grupy A*11, utrzyma swoją dotychczasową grupę i wynagrodzenie.

Okres zatrudnienia kończy się bądź z datą określoną w kontrakcie, bądź na prośbę członka personelu czasowego, po złożeniu wypowiedzenia z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, nie naruszając odpowiednich postanowień wyżej wymienionych warunków zatrudnienia.

6.

PODSTAWOWE WYMAGANIA

Kandydaci muszą wykazać się obywatelstwem jednego z Państw Członkowskich Unii Europejskiej.

Kandydaci nie mogą być karani ani uznani winnymi popełnienia przestępstw.

7.

MINIMALNE WYMAGANIA W ZAKRESIE KWALIFIKACJI I DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO

Kandydaci muszą być zdolni do pracy w wielojęzycznym środowisku (organ Unii Europejskiej). Wiele spraw musi być rozstrzygniętych w rozsądnych granicach czasowych i w sposób kolegialny.

Minimalne wymagane kwalifikacje i doświadczenie zawodowe są następujące:

a) wyższe wykształcenie (najlepiej wydział prawa),

b) minimum 12 lat doświadczenia zawodowego, odpowiadającego kategorii stanowiska, liczonego od daty otrzymania wyżej wspomnianego dyplomu do daty zamknięcia zgłoszeń, z czego przynajmniej pięć lat powinno być w sferze ochrony własności intelektualnej, a w szczególności w dziedzinie znaków towarowych,

c) gruntowna znajomość jednego z języków Wspólnoty i zadowalająca znajomość drugiego języka Wspólnoty. Jeden z tych języków musi być jednym z pięciu języków Urzędu, tj.: hiszpański, niemiecki, angielski, francuski i włoski.

8.

INNE KWALIFIKACJE

Doświadczenie zawodowe w pracy w języku innym niż język ojczysty kandydata będzie dodatkowym atutem.

Gruntowna znajomość angielskiego lub niemieckiego będzie atutem.

9.

SKŁADANIE PODAŃ

Aby zgłoszenie było ważne, kandydaci muszą je wysłać pod następujący adres:

Chairman of the Administrative Board

Office for Harmonization in the Internal Market

(Trade Marks and Designs)

Avenida de Europa, 4

Apartado de Correos 77

E - 03080 Alicante

HISZPANIA

najpóźniej do północy dnia 15 października 2004 r. (data stempla pocztowego stanowić będzie dowód wysłania) wraz z następującymi dokumentami:

a) formularz zgłoszeniowy opatrzony datą i podpisany. Formularz jest dostępny na stronie internetowej Urzędu: http://oami.eu.int.

Należy zwłaszcza upewnić się, czy wszystkie części formularza zostały wypełnione. Niekompletne formularze zgłoszeń (na przykład zawierające uwagi typu "patrz CV w załączeniu") nie zostaną wzięte pod uwagę;

b) odpowiednie załączniki odnoszące się do przedstawionych wymagań, minimalnych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego

1) kopia dokumentu tożsamości (tj. paszport lub dowód osobisty);

2) kopie dyplomów ukończenia studiów;

3) kopie zaświadczeń dotyczących doświadczenia zawodowego wspomnianego w punkcie 7.

Inne dokumenty, zwłaszcza życiorys, nie będą brane pod uwagę. W szczególności należy zwrócić uwagę na to, że wszelkie kwalifikacje zawodowe nie poparte dowodami w postaci dokumentów, tj. kopiami dyplomów ukończenia studiów lub świadectwami zatrudnienia załączonymi do zgłoszenia nie zostaną wzięte pod uwagę, co może spowodować jego odrzucenie. W szczególności, nie zostanie wzięte pod uwagę odwołanie do dokumentacji dołączonej do poprzednich wniosków lub do akt osobowych kandydatów wewnętrznych.

Zgłoszenia należy wysłać listem poleconym. Koperta oraz cała korespondencja powinna być oznaczona następującym numerem referencyjnym: VEXT/04/523/A*/BoA.

Koperta musi być oznaczona w następujący sposób: "Not to be opened by the mail service".

10.

PROCEDURA SELEKCYJNA

Selekcja będzie przeprowadzona pod kontrolą Rady Administracyjnej.

Wnioski kandydatów, którzy nie spełniają wszystkich podstawowych wymagań lub nie posiadają minimalnych kwalifikacji i doświadczenia zawodowego, zostaną odrzucone.

Kandydaci wybrani do rozmowy kwalifikacyjnej zobowiązani będą do dostarczenia zaświadczenia o niekaralności.

Po zakończeniu procedury selekcyjnej wyłonieni kandydaci umieszczeni zostaną na liście rezerwowej zawierającej najwyżej 8 kandydatów. Bez żadnych gwarancji, obecność na liście oznaczać będzie możliwość uzyskania kontraktu dla pracownika czasowego, w zależności od potrzeb Izb Odwoławczych. Lista rezerwowa będzie ważna do 30 czerwca 2006 r.

11.

DALSZE INFORMACJE

Dalsze informacje można uzyskać od:

Juan Ramón Rubio

Director

Human Resources Department

Office for Harmonization in the Internal Market

(Trade Marks and Designs)

Office 1A-3/20-21

E - 03080 Alicante

HISZPANIA

Tel.: (+34) 965 13 94 21

Faks: (+34) 965 13 99 52

______

(1) W dniu 19 lutego 2004 r. Rada przyjęła modyfikację zasady określającej mianowanie członków Izb Odwoławczych (Dz.U. L 70 z 9.3.2004., str. 1). Modyfikacja ta wejdzie w życie pod koniec 2004 r.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.