Ogłoszenie o konkursie otwartym - EPSO/AD/247/12 - Kierownik działu (AD 12), Wspólne Centrum Badawcze (Karlsruhe, Niemcy).

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2012.314A.1

Akt nienormatywny
Wersja od: 18 października 2012 r.

OGŁOSZENIE O KONKURSIE OTWARTYM EPSO/AD/247/12 - Kierownik działu (AD 12), Wspólne Centrum Badawcze (Karlsruhe, Niemcy)

(2012/C 314 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 18 października 2012 r.)

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkursy otwarte, oparte na ocenie dyplomów i egzaminach, w celu utworzenia listy potencjalnych kandydatów, spośród których mogą być rekrutowani:

(EPSO/AD/247/12) Kierownik działu(*) (AD 12)

Zarządzanie terenem obiektu jądrowego i bezpieczeństwem jądrowym Instytut Pierwiastków Transuranicznych (Karlsruhe, Niemcy), Wspólne Centrum Badawcze, Komisja Europejska

Celem konkursu jest stworzenie listy rezerwowej, z której rekrutowani będą pracownicy na wolne stanowisko w Komisji Europejskiej.

Przed zgłoszeniem swojej kandydatury należy dokładnie zapoznać się z przewodnikiem opublikowanym w Dzienniku Urzędowym C 270 A z dnia 7 września 2012 r. oraz na stronie internetowej EPSO, z wyjątkiem pkt 4, 5.3, 5.4, 6.2 i 6.3. Punkty 5.3, 5.4 i 6.2 zastąpione zostają tekstem umieszczonym w załączniku.
Przewodnik ten, stanowiący integralną część ogłoszenia o konkursie, pomaga kandydatom zrozumieć zasady dotyczące procedury konkursowej i składania zgłoszenia.

I. INFORMACJE OGÓLNE

Liczba laureatów: 3.

II. ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Dział "Zarządzanie terenem obiektu jądrowego i bezpieczeństwem jądrowym" koordynuje i wspiera wszystkie działania instytutu niezbędne w celu zapewnienia zgodności z wymogami prawnymi w zakresie ochrony przed promieniowaniem i ochrony fizycznej, ochrony środowiska oraz higieny i bezpieczeństwa pracy. Dział dostarcza działom naukowym usług technicznych, które są im potrzebne do realizacji ich programu, i zapewnia regularną obsługę techniczną i naprawę budynków, infrastruktury i instalacji.

Główna działalność kierownika działu obejmuje zadania związane z zarządzaniem, wykonywane pod kierownictwem Dyrektora Instytutu Pierwiastków Transuranicznych (ITU) w Karlsruhe (Niemcy), który jest jednym z instytutów Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej.

W praktyce do obowiązków tych należy przede wszystkim organizacja wszystkich działań niezbędnych do funkcjonowania ITU:

nadzorowanie stosowania zasad dotyczących ochrony przed promieniowaniem, ochrony fizycznej, bezpieczeństwa środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie ze stosownymi przepisami niemieckimi,
zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania urządzeń, w tym ochrony przed wypadkami i wykrywania wypadków, a w razie konieczności kierowanie akcją interwencyjną,
zarządzanie odpadami radioaktywnymi (transportem, przechowywaniem, ewidencją itp.).

Kierownik działu ponosi odpowiedzialność prawną za ochronę fizyczną i radiologiczną obiektu jądrowego. Doradza on dyrektorowi co do wymogów prawnych ("Atomgesetz" oraz "Strahlenschutzverordnung") i podejmuje kroki konieczne do zapewnienia zgodności z tymi zasadami w zakresie funkcjonowania obiektu jądrowego. Jest on osobą wyznaczoną do kontaktowania się z właściwymi niemieckimi organami w zakresie dotyczącym zwłaszcza zezwoleń eksploatacyjnych.

Wykonywanie wszystkich wyżej wymienionych obowiązków wymaga doskonałej znajomości języka niemieckiego w mowie i piśmie.

Obowiązki administracyjne dzielą się zasadniczo na trzy kategorie:

na poziomie operacyjnym:

określanie strategicznych celów działu i zatwierdzanie jego operacyjnego programu pracy w powiązaniu z planami dyrekcji/dyrekcji generalnej,
określanie i zapewnianie skutecznej organizacji i podziału pracy w dziale celem osiągnięcia spodziewanych rezultatów,
ocena stopnia realizacji celów za pomocą odpowiednich wskaźników oraz opracowywanie sprawozdań na temat osiągniętych wyników,
ocena zgodności decyzji i operacji z przepisami wykonawczymi i oficjalnymi procedurami;

na poziomie zarządzania zasobami:

zapewnianie skutecznego zarządzania personelem działu zgodnie z polityką zasobów ludzkich instytucji, mającego na celu utworzenie prężnego działu o dobrze rozwiniętym duchu współpracy. Wymaga to zwłaszcza umiejętności rozwoju i jak najlepszego wykorzystania indywidualnych zdolności pracowników oraz przewidywania ewentualnych konfliktów w dziale i zarządzania nimi,
określanie potrzebnych środków i zarządzanie rocznym budżetem przydzielonym działowi;

na poziomie komunikacji i reprezentacji:

nawiązanie i podtrzymywanie dynamicznego dialogu w ramach działu, w taki sposób, aby personel był dobrze poinformowany o ważnych aspektach politycznych i strategicznych oraz otrzymywał właściwe informacje zwrotne dotyczące jego pracy,
pełnienie funkcji doradczych, koordynacyjnych lub negocjacyjnych w kontaktach z innymi służbami dotyczących kwestii związanych z pracą działu,
reprezentowanie działu, departamentu lub służby w komitetach, grupach roboczych i innych organach, zarówno w ramach instytucji, jak i poza nią.

Do pełnienia wszystkich wyżej wymienionych obowiązków konieczne jest, aby kandydata cechowało poczucie służby publicznej, aby posiadał zdolności organizacyjne i był otwarty na nowe technologie. Biorąc pod uwagę kontekst i wymogi stanowiska, konieczna jest doskonała znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie.

III. WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE

W momencie upływu terminu zgłoszeń drogą elektroniczną kandydat musi spełniać następujące warunki ogólne i szczegółowe:

1. Warunki ogólne
a) Być obywatelem jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej;
b) korzystać z pełni praw obywatelskich;
c) mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej;
d) posiadać odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków.
2. Warunki szczegółowe
2.1.Dyplom
Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym, potwierdzony dyplomem ukończenia studiów w dziedzinach związanych ze stanowiskiem, jeżeli zwykły czas trwania wymienionych studiów wynosi przynajmniej cztery lata,

lub

poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim potwierdzony dyplomem ukończenia studiów oraz przynajmniej roczne odpowiednie doświadczenie zawodowe zdobyte po uzyskaniu dyplomu w dziedzinach związanych ze stanowiskiem, jeżeli zwykły czas trwania wymienionych studiów wynosi nie mniej niż trzy lata.

Uwaga: Co najmniej roczne doświadczenie zawodowe stanowi integralną część wykształcenia i nie może zostać doliczone do wymaganej liczby lat doświadczenia zawodowego określonej poniżej.

lub

Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom wyższym potwierdzony dyplomem ukończenia studiów oraz kształceniu podyplomowemu, poświadczonemu dyplomem w dziedzinach związanych ze stanowiskiem.
2.2.Doświadczenie zawodowe
Przynajmniej 12-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające charakterowi przyszłych obowiązków, z czego 5 lat na stanowisku kierowniczym lub stanowisku związanym z koordynacją personelu, wiążącymi się z faktyczną odpowiedzialnością za zarządzanie personelem, zgodnie z opisem w niniejszym ogłoszeniu (zob. część II).
Podczas oceny doświadczenia na stanowisku kierowniczym komisja konkursowa uwzględni następujące ważne informacje przedstawione przez kandydatów:
1) nazwę stanowiska i dokładny opis sprawowanej funkcji oraz okres, przez jaki była sprawowana;

2) liczbę pracowników nadzorowanych na tym stanowisku;

3) liczbę szczebli organizacyjnych w hierarchii powyżej i poniżej ich stanowiska oraz liczbę osób na równorzędnych stanowiskach.
Powyższe doświadczenie zawodowe będzie brane pod uwagę tylko w przypadku, gdy zostało zdobyte po uzyskaniu dyplomu uprawniającego do udziału w konkursie.
2.3.Znajomość języków
Język 1Język podstawowy
Język podstawowy: doskonała znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej.
Język 2Drugi język
Zadowalająca znajomość języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego (obowiązkowo innego niż język 1) (poziom B2 w europejskim systemie opisu kształcenia językowego (http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessment-Grid.csp).
Z uwagi na charakter stanowiska, zadowalająca znajomość języka niemieckiego jest obowiązkowa, jako język 1, język 2 lub trzeci język.
Języki urzędowe Unii Europejskiej to:
BG (bułgarski)

CS (czeski)

DA (duński)

DE (niemiecki)

EL (grecki)

EN (angielski)

ES (hiszpański)

ET (estoński)

FI (fiński)

FR (francuski)

GA (irlandzki)

HU (węgierski)

IT (włoski)

LT (litewski)

LV (łotewski)

MT (maltański)

NL (niderlandzki)

PL (polski)

PT (portugalski)

RO (rumuński)

SK (słowacki)

SL (słoweński)

SV (szwedzki)

IV. DOPUSZCZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE I WYBÓR NA PODSTAWIE KWALIFIKACJI

1.
Procedura

Spełnienie warunków ogólnych i szczegółowych oraz kwalifikacje kandydatów oceniane są najpierw na podstawie informacji, jakie podali oni w zgłoszeniach.

a)
Analizowane są odpowiedzi kandydatów na pytania dotyczące warunków ogólnych i szczegółowych w celu wyłonienia kandydatów spełniających wszystkie warunki dopuszczenia do udziału w konkursie.
b)
Komisja konkursowa przystępuje następnie do oceny kwalifikacji kandydatów, którzy spełniają warunki udziału w konkursie, w celu wyłonienia osób posiadających kwalifikacje najlepiej odpowiada ące zakresowi obowiązków (dyplomy, doświadczenie zawodowe) oraz spełniających w najwyższym stopniu kryteria wyboru określone w ogłoszeniu o konkursie. Kwalifikacje kandydatów oceniane są wyłącznie na podstawie informacji, jakie podają oni w zakładce "ocena zdolności" (fr. évaluateur de talent, ang. talent screener, niem. Talent Filter) i odbywają się w dwóch etapach:
wstępna ocena kwalifikacji odbywa się wyłącznie na podstawie odpowiedzi zaznaczonych w zakładce "ocena zdolności" formularza zgłoszenia, z uwzględnieniem współczynnika dla poszczególnych pytań. W zależności od znaczenia przypisanego poszczególnym kryteriom wskazanym w pkt 3 poniżej, komisja konkursowa ustala odnośny współczynnik ważności (o wartości od 1 do 3) przed przystąpieniem do oceny kandydatur. Następnie wybór dokonywany jest spośród przesyłanych drogą elektroniczną formularzy zgłoszeniowych kandydatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów,
liczba ocenianych na tym drugim etapie kandydatur jest w przybliżeniu 9 razy większa niż liczba laureatów wskazana w niniejszym ogłoszeniu o konkursie. Komisja konkursowa analizuje odpowiedzi kandydatów i przyznaje każdej z nich od 0 do 4 punktów. Liczba punktów jest następnie mnożona przez współczynnik ważności dla danego pytania.

Komisja konkursowa sporządza następnie listę kandydatów, sklasyfikowanych według uzyskanej liczby punktów. Liczba(1) kandydatów zaproszonych(2) do etapu oceny zintegrowanej oraz egzaminu ustnego i pisemnego może być maksymalnie 3 razy większa od liczby laureatów. Liczba ta zostanie opublikowana na stronie internetowej EPSO (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.
Weryfikacja danych dostarczonych przez kandydatów

Po zakończeniu egzaminu ustnego i pisemnego i na podstawie ich wyników EPSO weryfikuje dane umieszczone przez kandydatów w zgłoszeniach elektronicznych pod kątem spełnienia warunków ogólnych, a komisja konkursowa pod kątem warunków szczególnych na podstawie dokumentów dostarczonych przez kandydata. Przy ocenie kwalifikacji dokumenty kandydatów będą brane pod uwagę jedynie w celu potwierdzenia informacji podanych w zakładce "ocena zdolności" (fr. évaluateur de talent, ang. talent screener, niem. Talentfilter). Jeżeli w trakcie weryfikacji okaże się, że dane(3) podane przez kandydata nie są potwierdzone odpowiednimi dokumentami, kandydat zostaje wykluczony z procedury konkursowej.

Weryfikacja odbywa się w porządku malejącym w przypadku kandydatów, którzy uzyskali wymaganą liczbę punktów i najwyższy łączny wynik z egzaminu ustnego i pisemnego. Weryfikacja odbywa się do momentu, gdy osiągnięta zostanie liczba kandydatów, którzy mogą zostać wpisani na listę rezerwową i którzy rzeczywiście spełniają wszystkie warunki dopuszczenia do udziału w konkursie. Po osiągnięciu wymaganej liczby kandydatów dokumenty pozostałych osób nie będą sprawdzane.

3.
Kryteria wyboru

W ramach oceny kwalifikacji komisja konkursowa uwzględnia następujące kryteria:

1)
przynajmniej dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego;
2)
przynajmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie ochronę fizycznej;
3)
przynajmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie zarządzania odpadami radioaktywnymi, transportów radioaktywnych oraz przechowywania i ewidencji materiałów rozszczepialnych;
4)
przynajmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie higieny i bezpieczeństwa pracy;
5)
doskonałą znajomość niemieckich przepisów w dziedzinie jądrowej ("Deutsches Atomgesetz") oraz niemieckich zasad bezpieczeństwa jądrowego ("Deutsche Strahlenschutzverordnung"), popartą doświadczeniem zawodowym stosownym i wystarczającym, by uzyskać zezwolenie właściwych organów niemieckich;
6)
kwalifikacje naukowe poparte doktoratem w jednej z głównych dziedzin działalności działu;
7)
wszelkie inne wykształcenie poza tym, o jakim mowa w części III pkt 2.1, w jednej z głównych dziedzin działalności działu (określonych w części II - Zakres obowiązków), potwierdzone świadectwem, zaświadczeniem lub dyplomem;
8)
przynajmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie zarządzania obiektami jądrowymi;
9)
przynajmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie negocjacji i komunikacji;
10)
doskonałą znajomość języka niemieckiego (co najmniej poziom C1 w europejskim systemie opisu kształcenia językowego).

V. OCENA ZINTEGROWANA I EGZAMINY

Egzaminy obejmują:

udział w testach przeprowadzanych metodą oceny zintegrowanej,
egzamin ustny,
egzamin pisemny.

Ze względów organizacyjnych testy przeprowadzane w ramach oceny zintegrowanej oraz egzamin ustny i pisemny odbędą się w Brukseli, co do zasady w dniach następujących po sobie.

1. Ocena zintegrowanaEtap oceny zintegrowanej będzie się odbywał wyłącznie w języku 2 kandydata. Sprawozdanie z tych testów zostanie przekazane komisji konkursowej jako fachowy wkład techniczny w proces podejmowania decyzji.
Testy te obejmują w szczególności:
- ocenę zdolności przywódczych kandydata,
- rozmowę z ekspertem w zakresie zasobów ludzkich mającą na celu ocenę profilu kompetencji kandydata.
Ponieważ sprawozdanie nie wchodzi w zakres prac komisji o charakterze tajnym, zostanie ono przekazane kandydatom na końcu egzaminu ustnego.
2. Egzamin ustnyRozmowa z komisją konkursową ma na celu ocenę:
- szczegółowej wiedzy kandydata w przedmiotowej dziedzinie, zwłaszcza jego wiedzy technicznej w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego (w języku 2 kandydata),
- doświadczenia zawodowego kandydata i jego zdolności do organizacji i koordynowania pracy działu administracyjnego, jak również jego elastyczności, zdolności negocjacyjnych, umiejętności podejmowania decyzji, oraz, ogólnie, realizacji zadań należących do kierownika działu (w języku 2 kandydata),
- ogólnej wiedzy kandydata na temat Unii Europejskiej, jej instytucji i obszarów działalności (w języku 2 kandydata),
- poziomu znajomości języka niemieckiego przez kandydata,
- poziomu znajomości języka podstawowego przez kandydata (język 1).
Punktacja w tym egzaminie wynosi od 0 do 100 punktów (wymagane minimum 60 punktów).
3. Egzamin pisemny(4):

Rodzaj testów i punktacja

Celem egzaminu pisemnego jest ocena znajomości języka niemieckiego. Test będzie polegał na sporządzeniu notatki, w której trzeba będzie ustosunkować się do dokumentów, po przeczytaniu fragmentów niemieckiego prawodawstwa dotyczącego sektora jądrowego lub niemieckich zasad bezpieczeństwa jądrowego.
Punktacja w tym egzaminie wynosi od 0 do 60 punktów (wymagane minimum punktów: 30 pkt).
Orientacyjny czas trwania egzaminu: 1 godzina 30 minut.
Praca egzaminacyjna zostanie poprawiona tylko wtedy, jeśli kandydat uzyskał niezbędne minimum punktów w rozmowie z komisją konkursową.

VI. LISTA REZERWOWA

1. Wpis na listę rezerwowąKomisja konkursowa umieszcza na liście rezerwowej nazwiska kandydatów(5), którzy uzyskali najlepsze wyniki z egzaminów pisemnych i ustnych łącznie oraz wymagane minimum.
2. KlasyfikacjaLista w porządku alfabetycznym.

VII. JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU?

1. Zgłoszenie drogą elektronicznąNależy zgłosić się drogą elektroniczną zgodnie z procedurą opisaną na stronie internetowej EPSO, a zwłaszcza w rozdziale "Jak się zapisać" (ang. How to apply, fr. Mode d'emploi de l'inscription, niem. Wie kann ich mich bewerben?).

Termin zgłaszania kandydatur (z zatwierdzeniem włącznie): 20 listopada 2012 r., godzina 12 (w południe) czasu brukselskiego.

2. Dokumentacja zgłoszeniowaOprócz wysłania zgłoszenia drogą elektroniczną należy wydrukować zatwierdzony elektroniczny formularz zgłoszeniowy, złożyć na nim swój podpis i wysłać, wraz z niezbędnymi dokumentami, na następujący adres Europejskiego Urzędu Doboru Kadr:

Office européen de sélection du personnel (EPSO)

C-25

Concours général EPSO/AD/247/12

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BËLGIE

Termin: 20 listopada 2012 r., decyduje data stempla pocztowego. Zasady: zob. pkt 6.1 przewodnika dotyczącego konkursów otwartych.

______

(1) W przypadku gdy na ostatnim miejscu znajdzie się kilku kandydatów, którzy uzyskali jednakowy wynik, wszyscy ci kandydaci zostaną zaproszeni do testów oceny zintegrowanej i egzaminu ustnego i pisemnego.

(2) Kandydaci, którzy nie zostaną zaproszeni do etapu oceny zintegrowanej oraz egzaminu ustnego i pisemnego, otrzymają wyniki oceny swojej kandydatury oraz współczynniki przypisywane poszczególnym pytaniom przez komisję konkursową.

(3) Informacje te zostaną zweryfikowane na podstawie załączonych dokumentów przed sporządzeniem listy rezerwowej (zob. część VI pkt 1 oraz część VII pkt 2).

(4) Treść jest zatwierdzana przez komisję konkursową.

(5) W przypadku gdy na ostatnim miejscu znajdzie się kilku kandydatów, którzy uzyskali jednakowy wynik, wszyscy ci kandydaci zostaną wpisani na listę rezerwową.

(*) W niniejszym ogłoszeniu wszelkie odniesienia do osoby płci męskiej uznaje się jednocześnie za odniesienia do osoby płci żeńskiej.

ZAŁĄCZNIK 

Zwraca się uwagę kandydatów na fakt, że punkty:

5.3,
5.4 oraz
6.2
przewodnika dotyczącego konkursów otwartych, opublikowanego w Dzienniku Urzędowym C 270 A z dnia 7 września 2012 r., nie mają zastosowania do tych konkursów.
Pkt 5.3 "Ocena zintegrowana" otrzymuje brzmienie:

"5.3. Ocena zintegrowana i egzamin ustny

Jeżeli ogłoszenie o konkursie przewiduje udział uczestników w testach przeprowadzanych metodą assessment centre przed egzaminem ustnym, wynik tych testów zostanie przekazany komisji konkursowej wyłącznie po to, by stanowił dodatkowy czynnik przy podejmowaniu przez nią decyzji. Za udział w tych testach nie przydziela się punktów, a wyniki podawane są na końcu egzaminu ustnego.

W przypadku zaistnienia siły wyższej istnieje możliwość przeniesienia w drodze wyjątku daty egzaminu ustnego, jeżeli kandydat wystąpi z należycie umotywowanym wnioskiem, do którego komisja konkursowa ma prawo się ustosunkować. Decyzję o przeniesieniu daty podejmuje się jednak z uwzględnieniem jej skutków - tzn. tak, by nie doprowadzić do naruszenia zasady jednorodnego oceniania odpowiedzi kandydatów na egzaminie ustnym i zakłócenia przebiegu konkursu oraz z uwzględnieniem interesu służby.".

Tekst pkt 5.4 "Listy rezerwowe" otrzymuje brzmienie:

"Na zakończenie procedury konkursowej komisja konkursowa sporządza listę rezerwową, zawierającą imiona i nazwiska laureatów konkursu. Lista zostaje następnie przekazana instytucjom, które ponoszą pełną odpowiedzialność za proces rekrutacji.

Listy rezerwowe są publikowane(*) w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej oraz na stronie EPSO wraz z informacją o okresie ich ważności. W niektórych przypadkach okres ważności listy może ulec przedłużeniu. Informacja o decyzji o przedłużeniu ważności listy zamieszczana jest wyłącznie na stronie EPSO.

Tekst pkt 6.2 "Dostęp do informacji" otrzymuje brzmienie:

"Po sporządzeniu listy rezerwowej przez komisję konkursową:

- kandydaci, których nazwiska zostaną zamieszczone na liście rezerwowej, otrzymają informację o tym, że zostali laureatami konkursu, a na wyraźne życzenie mogą również otrzymać informacje o ilości punktów uzyskanych na egzaminie ustnym,

- kandydaci, którzy nie znaleźli się na liście rezerwowej, otrzymają z urzędu informacje o ilości punktów uzyskanych na egzaminie ustnym. Kandydat będzie mógł również otrzymać, na żądanie, kopię indywidualnego arkusza ocen z egzaminu ustnego, sporządzonego przez komisję konkursową.

Wniosek o udzielenie informacji należy przesłać za pomocą formularza do kontaktu na stronie internetowej EPSO w terminie 10 dni kalendarzowych od zawiadomienia o wynikach uzyskanych w konkursie.

Wnioski będą rozpatrywane z uwzględnieniem poufnego charakteru prac komisji konkursowej przewidzianego w regulaminie pracowniczym (załącznik III, art. 6) oraz z poszanowaniem przepisów dotyczących ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych.".

______

(*) Na wyraźne życzenie kandydata jego imię i nazwisko nie zostanie opublikowane. Odpowiedni wniosek w tej sprawie powinien wpłynąć do EPSO najpóźniej 2 tygodnie po ogłoszeniu wyników.".

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.