Ogłoszenie o konkursach otwartych - Lekarze (AD 11) - EPSO/AD/308/15 - miejsce pracy: Bruksela - EPSO/AD/309/15 - miejsce pracy: Luksemburg i Ispra.

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2015.183A.1

Akt nieoceniany
Wersja od: 4 czerwca 2015 r.

OGŁOSZENIE O KONKURSACH OTWARTYCH
Lekarze (AD 11) EPSO/AD/308/15 - miejsce pracy: Bruksela
EPSO/AD/309/15 - miejsce pracy: Luksemburg i Ispra

(2015/C 183 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 4 czerwca 2015 r.)

Termin składania zgłoszeń: 7 lipca 2015 r. godzina 12 (w południe) czasu brukselskiego

Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) organizuje konkursy otwarte na podstawie kwalifikacji i testów w celu stworzenia list rezerwowych osób, spośród których Komisja Europejska będzie rekrutować nowych urzędników służby publicznej na stanowiska lekarzy (grupa funkcyjna AD), zatrudnianych w Brukseli (BE), Luksemburgu (LU) i Isprze (IT).

Niniejsze ogłoszenie o konkursie wraz z Przepisami ogólnymi mającymi zastosowanie do konkursów otwartych, opublikowanymi w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej C 70 A z dnia 27 lutego 2015 r. (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC), stanowią prawnie wiążące zasady przedmiotowej procedury doboru.

Liczba laureatów:

EPSO/AD/308/15 - miejsce pracy: Bruksela: 10

EPSO/AD/309/15 - miejsce pracy - Luksemburg: 5; miejsce pracy - Ispra: 5

Celem niniejszych konkursów jest rekrutacja lekarzy, którzy zatrudnieni zostaną w miejscach wymienionych w niniejszym ogłoszeniu, co nie wyklucza możliwości zastosowania art. 7 regulaminu pracowniczego, zgodnie z którym urzędnicy mogą zostać przeniesieni do innego miejsca pracy w czasie swojej kariery zawodowej, jeżeli wymaga tego interes służby. (Artykuł 7 można znaleźć w http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1962R0031:20140101:pl:PDF)

Konkurs EPSO/AD/309/15 obejmuje dwa warianty. Kandydaci mogą zgłosić się tylko do jednego z nich. Wyboru należy dokonać w momencie rejestracji elektronicznej. Po zatwierdzeniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną nie ma możliwości zmiany.

JAKIE BĘDĄ MOJE OBOWIĄZKI?

Osoby zatrudnione w następstwie niniejszego konkursu będą wykonywały cztery główne rodzaje zadań:

1.
Badania lekarskie i doradztwo dla pracowników i kandydatów
2.
Prowadzenie kampanii promujących zdrowie, profilaktyka i ochrona zdrowia w miejscu pracy
3.
Kontakty z lekarzami spoza instytucji i/lub placówkami szpitalnymi
4.
Zarządzanie zespołem i administracja

Więcej informacji o typowych zadaniach znajduje się w ZAŁĄCZNIKU I.

CZY SPEŁNIAM WARUNKI UDZIAŁU W KONKURSIE?

Kandydat musi spełniać WSZYSTKIE poniższe warunki w chwili przesyłania zgłoszenia.

Warunki ogólne- korzystanie z pełni praw obywatelskich jako obywatel państwa członkowskiego UE;

- uregulowany stosunek do służby wojskowej;

- odpowiednie cechy charakteru niezbędne do wykonywania przyszłych obowiązków.

Warunki szczegółowe: języki- Język 1: znajomość na poziomie co najmniej C1 jednego z 24 języków urzędowych UE

- Język 2: znajomość na poziomie co najmniej B2 języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego; musi to być język inny niż język 1 kandydata.

Szczegółowe informacje o poziomach znajomości języków znajdują się w Europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/ european-language-levels-cefr)

Warunki szczegółowe: Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe- Co najmniej 4-letnie ukończone studia uniwersyteckie w dziedzinie medycyny, potwierdzone dyplomem uznawanym w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej

oraz

- Dyplom specjalności medycznej uzyskany po otrzymaniu wyżej wymienionego dyplomu.

Szczegółowe informacje o dyplomach znajdują się w załączniku I do Przepisów ogólnych mających zastosowanie do konkursów otwartych (http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ PL/TXT/?uri=OJ:C:2015:070A:TOC).

- Co najmniej 12-letnie doświadczenie zawodowe (zdobyte po uzyskaniu dyplomu w dziedzinie medycyny) w jednej lub kilku następujących specjalizacjach:

W przypadku EPSO/AD/308/15 - miejsce pracy: Bruksela: medycyna pracy, medycyna ogólna, medycyna chorób wewnętrznych, medycyna tropikalna, ergonomia, kontrola medyczna nieobecności z powodu choroby, zdrowie publiczne lub psychiatria.

W przypadku EPSO/AD/309/15 - miejsce pracy: Luksemburg/Ispra:

medycyna pracy, medycyna ogólna, medycyna chorób wewnętrznych, medycyna tropikalna, ergonomia, kontrola medyczna nieobecności z powodu choroby, zdrowie publiczne, psychiatria, medycyna ratunkowa (tylko w przypadku Ispry) lub ochrona radiologiczna.

Drugim wybranym językiem musi być angielski, francuski lub niemiecki. Są to główne języki robocze instytucji UE. W interesie służby nowo zatrudnione osoby powinny być niezwłocznie zdolne do wykonywania obowiązków i skutecznej komunikacji w swojej codziennej pracy przynajmniej w jednym z tych języków.

Dodatkowe informacje na temat języków w konkursach UE znajdują się w ZAŁĄCZNIKU II.

JAK WYGLĄDA PROCEDURA DOBORU?

1)
Dobór na podstawie kwalifikacji

Najpierw sprawdzone zostaną informacje podane przez wszystkich kandydatów w zgłoszeniu elektronicznym pod kątem tego, czy kandydaci spełniają warunki udziału w konkursie.

Następnie przeprowadzony zostanie - tylko dla kandydatów spełniających warunki udziału w konkursie - dobór na podstawie kwalifikacji, w oparciu o informacje podane przez kandydatów w zakładce "ocena zdolności" (fr. évaluateur de talent, ang. talent screener, niem. Talentfilter) formularza zgłoszeniowego. Komisja konkursowa przypisze każdemu kryterium wyboru współczynnik ważności odzwierciedlający jego względną ważność (od 1 do 3). Każda odpowiedź kandydata zostanie oceniona w skali od 0 do 4 pkt.

Następnie komisja konkursowa pomnoży punkty przez współczynnik ważności przypisany każdemu kryterium i zsumuje je, aby wyłonić tych kandydatów, których profil najlepiej odpowiada obowiązkom na danym stanowisku.

Wykaz kryteriów dla poszczególnych miejsc zatrudnienia znajduje się w ZAŁĄCZNIKU III.

2)
Ocena zintegrowana

Liczba kandydatów zaproszonych do tego etapu będzie maksymalnie trzy razy większa niż pożądana liczba laureatów dla poszczególnych konkursów i miejsc pracy. Kandydaci, którzy podczas doboru na podstawie kwalifikacji zdobyli najwyższą całkowitą liczbę punktów, zostaną zaproszeni do centrum oceny zintegrowanej na trwające jeden lub dwa dni testy, które odbywać się będą w drugim języku kandydata. W przypadku konkursu EPSO/AD/308/15 testy najprawdopodobniej odbędą się w Brukseli, a w przypadku EPSO/AD/309/15 najprawdopodobniej w Luksemburgu.

W centrum oceny zintegrowanej sprawdzanych będzie osiem kompetencji ogólnych oraz kompetencje szczególne wymagane w niniejszych konkursach za pomocą 5 testów (rozmowy badające poziom kompetencji ogólnych i szczególnych, zadanie do wykonania w zespole, studium przypadku oraz dyskusja na temat dwóch przypadków klinicznych), zgodnie z poniższą tabelą:

KompetencjaTest
1. Umiejętność analizowania i rozwiązywania problemówStudium przypadkuZadanie do wykonania w zespole
2. KomunikacjaStudium przypadkuRozmowa badająca poziom kompetencji ogólnych
3. Jakość i wydajność pracyStudium przypadkuRozmowa badająca poziom kompetencji ogólnych
4. Nauka i rozwój osobistyZadanie do wykonania w zespoleRozmowa badająca poziom kompetencji ogólnych
5. Ustalanie priorytetów i organizacjaStudium przypadkuZadanie do wykonania w zespole
6. OdpornośćZadanie do wykonania w zespoleRozmowa badająca poziom kompetencji ogólnych
7. Umiejętność pracy w zespoleZadanie do wykonania w zespoleRozmowa badająca poziom kompetencji ogólnych
8. Zdolności kierowniczeZadanie do wykonania w zespoleRozmowa badająca poziom kompetencji ogólnych
Wymagane minimum3/10 za każdą umiejętność i 40/80 ogółem
Umiejętności szczególneRozmowa badająca poziom kompetencji szczególnychDyskusja na temat 2 przypadków klinicznych
Wymagane minimum30/6030/60
3)
Lista rezerwowa

Po sprawdzeniu dokumentów załączonych do formularzy zgłoszeniowych komisja konkursowa sporządzi dla każdego z konkursów i miejsc zatrudnienia listę rezerwową, na której umieści nazwiska kandydatów, którzy spełniają warunki udziału w konkursie i którzy po etapie oceny zintegrowanej mają najwyższą łączną liczbę punktów. Nazwiska umieszczane są według zdobytych punktów do momentu, gdy osiągnięta zostanie pożądana liczba laureatów. Nazwiska na liście będą wymienione w porządku alfabetycznym.

GDZIE I KIEDY MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ?

Zgłoszenia można składać przez internet na stronie EPSO http://jobs.eu-careers.eu do dnia:

7 lipca 2015 r. godzina 12 (w południe) czasu brukselskiego

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  I

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

Niniejsze konkursy otwarte organizowane są w celu rekrutacji administratorów (AD 11), którzy wykonywać będą następujące zadania lekarza urzędowego instytucji:
-
badania lekarskie pracowników i kandydatów,
-
badania i konsultacje w ramach medycyny pracy,
-
administracyjne opinie lekarskie,
-
kontrola medyczna nieobecności z powodu choroby,
-
pomoc medyczna w nagłych przypadkach (tylko w przypadku Ispry),
-
kampanie promujące zdrowie,
-
ochrona radiologiczna (tylko w przypadku Luksemburga i Ispry),
-
udział w pracach różnych forów zajmujących się:
-
bezpieczeństwem i zdrowiem w miejscu pracy,
-
inwalidztwem,
-
w radzie starszych doradców medycznych instytucji Unii Europejskiej,
-
zarządzanie zespołem,
-
utrzymywanie kontaktów z lekarzami spoza instytucji oraz placówkami szpitalnymi w ich dziedzinach specjalizacji,
-
zajmowanie się kwestiami i procedurami administracyjnymi.

Koniec ZAŁĄCZNIKA I, kliknij tutaj aby wrócić do tekstu ogłoszenia

ZAŁĄCZNIK  II

JĘZYKI

W świetle wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (wielka izba) w sprawie C-566/10 P, Republika Włoska przeciwko Komisji, instytucje UE pragną uzasadnić powody ograniczenia w niniejszym konkursie wyboru drugiego języka do mniejszej liczby języków urzędowych UE.

Informujemy kandydatów, że możliwości wyboru drugiego języka w ramach niniejszego konkursu zostały określone zgodnie z interesem służby, który wymaga, aby nowo zatrudnione osoby były niezwłocznie zdolne do wykonywania obowiązków i do skutecznej komunikacji w codziennej pracy. W przeciwnym razie wydajność pracy w instytucjach poważnie by ucierpiała.

Zgodnie z długoletnią praktyką dotyczącą komunikacji wewnętrznej w instytucjach UE, a także z uwagi na potrzeby służb w zakresie komunikacji zewnętrznej i prowadzenia dokumentacji, językami najpowszechniej wykorzystywanymi są angielski, francuski i niemiecki. Ponadto angielski, francuski i niemiecki są najpopularniejszymi drugimi językami w Unii Europejskiej i są najczęściej wybierane przez uczących się jako drugi język. Taka sytuacja odzwierciedla obecne standardy edukacyjne i zawodowe, na podstawie których od kandydatów na stanowiska w Unii Europejskiej można oczekiwać znajomości przynajmniej jednego z tych trzech języków. W związku z tym, uwzględniając interes służby oraz potrzeby i wiedzę kandydatów, a także dziedzinę niniejszego konkursu, uzasadnione jest przeprowadzenie testów w trzech wspomnianych językach. Ma to zagwarantować, że wszyscy kandydaci, niezależnie od tego, który z języków urzędowych jest ich językiem pierwszym, będą władać przynajmniej jednym ze wspomnianych trzech języków urzędowych na poziomie umożliwiającym wykonywanie obowiązków służbowych. Przeprowadzane w taki sposób testy szczególnych kompetencji kandydatów umożliwiają instytucjom dokonanie oceny zdolności kandydatów do bezzwłocznego wykonywania zadań w środowisku, które jest bardzo zbliżone do prawdziwego środowiska pracy.

Z tych samych względów należy ograniczyć liczbę języków wykorzystywanych w komunikacji między kandydatami a instytucją, w tym języków, w których przygotowuje się zgłoszenie elektroniczne. Ponadto wymóg ten zapewnia jednolitość przy porównywaniu kandydatów i sprawdzaniu informacji, które zamieścili oni w swoich zgłoszeniach.

W celu zapewnienia wszystkim kandydatom równego traktowania mają oni obowiązek przystąpić do testów w swoim drugim języku, wybranym spośród trzech wskazanych. Dotyczy to również kandydatów, których pierwszym językiem urzędowym jest jeden ze wskazanych trzech języków.

Powyższe pozostaje bez wpływu na możliwość odbywania w późniejszym terminie szkoleń językowych w celu osiągnięcia zdolności do pracy w trzecim języku, zgodnie z art. 45 ust. 2 regulaminu pracowniczego.

Koniec ZAŁĄCZNIKA II, kliknij tutaj aby wrócić do tekstu ogłoszenia

ZAŁĄCZNIK  III

KRYTERIA DOBORU

Komisja konkursowa uwzględnia następujące kryteria doboru na podstawie kwalifikacji:

EPSO/AD/308/15 - miejsce pracy: Bruksela

1.
Przynajmniej 5-letnie nadal trwające doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny pracy
2.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie kontroli medycznej nieobecności z powodu choroby
3.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny ogólnej
4.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny chorób wewnętrznych
5.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie ergonomii
6.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie zdrowia publicznego
7.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie psychiatrii
8.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny tropikalnej
9.
Doświadczenie zawodowe w zakresie zajmowania się kwestiami i procedurami administracyjnymi w środowisku medycznym
10.
Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zespołem medycznym
11.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy w środowisku międzynarodowym/wielokulturowym w jednej z następujących dziedzin: medycyna pracy, medycyna ogólna, medycyna chorób wewnętrznych, medycyna tropikalna, ergonomia, kontrola medyczna nieobecności z powodu choroby, zdrowie publiczne, psychiatria.
12.
Udokumentowana znajomość języka angielskiego lub francuskiego (minimalny wymagany poziom: B2 europejskiego systemu opisu kształcenia językowego

http:/europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr)

EPSO/AD/309/15 - miejsce pracy: Luksemburg/Ispra

1.
Przynajmniej 5-letnie nadal trwające doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny pracy
2.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie kontroli medycznej nieobecności z powodu choroby
3.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny ogólnej
4.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie ochrony radiologicznej
5.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny ratunkowej (tylko w przypadku Ispry)
6.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny chorób wewnętrznych
7.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie ergonomii
8.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie zdrowia publicznego
9.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie psychiatrii
10.
Przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie medycyny tropikalnej
11.
Doświadczenie zawodowe w zakresie zajmowania się kwestiami i procedurami administracyjnymi w środowisku medycznym
12.
Doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania zespołem medycznym
13.
Przynajmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy w środowisku międzynarodowym/wielokulturowym w jednej z następujących dziedzin: medycyna pracy, medycyna ogólna, medycyna chorób wewnętrznych, medycyna tropikalna, ergonomia, kontrola medyczna nieobecności z powodu choroby, zdrowie publiczne, psychiatria, medycyna ratunkowa (tylko w przypadku Ispry) lub ochrona radiologiczna.
14.
Udokumentowana znajomość języka angielskiego lub francuskiego (minimalny wymagany poziom: B2 europejskiego systemu opisu kształcenia językowegohttp:/europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr)
15.
Udokumentowana znajomość co najmniej jednego z następujących języków: niderlandzki lub niemiecki w przypadku stanowisk w Luksemburgu; włoski lub hiszpański w przypadku stanowisk w Isprze (minimalny wymagany poziom: B2 europejskiego systemu opisu kształcenia językowego

http:/europass.cedefop.europa.eu/pl/resources/european-language-levels-cefr)

Koniec ZAŁĄCZNIKA III, kliknij tutaj aby wrócić do tekstu ogłoszenia

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.