Dyrekcja Generalna Wspólne Centrum Badawcze (WCB) - Bruksela - Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora ds. relacji instytucjonalnych i naukowych (grupa zaszeregowania AD 14).

Dzienniki UE

Dz.U.UE.C.2006.124A.1

Akt nienormatywny
Wersja od: 25 maja 2006 r.

DYREKCJA GENERALNA WSPÓLNE CENTRUM BADAWCZE (WCB) - BRUKSELA

Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora ds. relacji instytucjonalnych i naukowych (grupa zaszeregowania AD 14)

COM/2006/10023

(2006/C 124 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 25 maja 2006 r.)

O nas: Misją WCB jest zapewnienie ukierunkowanego na użytkownika, naukowego i technicznego wsparcia w tworzeniu, opracowywaniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityki UE. Obejmuje ono siedem instytutów badawczych w pięciu miejscach w Europie. WCB zatrudnia 2 650 pracowników i dysponuje budżetem operacyjnym w wysokości 300 mln EUR rocznie; jego kluczowymi obszarami działania są: żywność, produkty chemiczne i zdrowie; środowisko i zrównoważony rozwój; bezpieczeństwo jądrowe i ochrona instalacji jądrowych oraz działania horyzontalne, takie jak: materiały referencyjne i pomiary; prognozy technicznogospodarcze, bezpieczeństwo publiczne i zwalczanie nadużyć finansowych.

Proponujemy: Dyrekcja ds. Relacji Instytucjonalnych i Naukowych wspiera stosunki pomiędzy WCB a jego zewnętrznymi partnerami, innymi organizacjami badawczymi, Parlamentem Europejskim, Radą i państwami członkowskimi. Koordynuje stosunki z Radą Gubernatorów WCB, określa i monitoruje plany działania mające na celu włączenie nowych państw członkowskich, krajów kandydujących i stowarzyszonych w prace prowadzone przez WCB. Dyrekcja jest odpowiedzialna za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną WCB, w tym public relations i kontakty z prasą. W przyszłości dyrekcja będzie również odpowiedzialna za koordynację naukowego programu pracy WCB, włącznie z jego opracowaniem, oraz za zapewnienie odpowiedniej jakości usług i badań WCB jego klientom. Dyrekcja jest odpowiedzialna za zarządzanie własnością intelektualną Wspólnoty oraz wspieranie technologicznego transferu wiedzy WCB. Dyrekcja zatrudnia około 50 pracowników i dysponuje budżetem w wysokości 2 mln EUR.

Poszukujemy kandydatów, którzy mają: wykształcenie naukowe i wysoki poziom wiedzy na temat zagadnień naukowych i technologicznych, którymi zajmuje się WCB; doświadczenie w dziedzinie naukowej lub dotyczące użytkowników WCB stanowi atut; motywację do kierowania dynamiczną dyrekcją i wsparciem dla ogólnych celów WCB; udokumentowane doświadczenie w kierowaniu programowaniem i zarządzaniem zasobami ludzkimi, finansowymi i naukowymi dyrekcji; potrzebne zdolności przywódcze w zakresie zarządzania wysoko wyspecjalizowanymi zespołami badawczymi; dobrą znajomość polityki i instytucji wspólnotowych; bardzo dobre umiejętności w zakresie negocjacji i komunikacji; umiejętność przekonywującego działania w kontaktach wysokiego szczebla z partnerami i prasą; doskonałą znajomość języka angielskiego.

Kwalifikujący się kandydaci muszą spełniać następujące wymagania: obywatelstwo jednego z dziesięciu nowych państw członkowskich UE; dyplom ukończenia studiów wyższych na poziomie, który daje prawo do podjęcia studiów doktoranckich; przynajmniej 12-letnie doświadczenie zawodowe liczone od chwili ukończenia studiów wyższych, na poziomie, na którym wymagane są wyżej wymienione kwalifikacje, z czego sześć lat na wysokim szczeblu kierowniczym; biegła znajomość jednego języka urzędowego UE oraz dobra znajomość innego języka urzędowego UE.

Dyrektor zostanie wyłoniony i powołany przez Komisję zgodnie z obowiązującymi w niej procedurami selekcji i naboru. Wynagrodzenie i warunki zatrudnienia dla urzędników Wspólnot Europejskich w grupie zaszeregowania AD 14 określono w Regulaminie pracowniczym. Komisja stosuje politykę równości szans. Szczegółowy opis zakresu obowiązków, kryteriów wyboru i procedury zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej:

http://europa.eu.int/comm/dgs/personnel_administration/working_senior_mgt_en.htm

Termin rejestracji kandydatów upływa dnia 26 czerwca 2006 r. Rejestracja elektroniczna zostanie zakończona o godz. 12.00 w południe czasu brukselskiego.

© Unia Europejska, http://eur-lex.europa.eu/
Za autentyczne uważa się wyłącznie dokumenty Unii Europejskiej opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.