Dz.U.UE.C.2018.451.16

| Akt nieoceniany
Wersja od: 14 grudnia 2018 r.

Doraźna aktualizacja współczynników korygujących mających zastosowanie do wynagrodzeń urzędników, pracowników zatrudnionych na czas określony oraz pracowników kontraktowych Unii Europejskiej pełniących służbę w państwach trzecich 1

(2018/C 451/06)

(Dz.U.UE C z dnia 14 grudnia 2018 r.)

LUTY 2018 R.

Miejsce zatrudnieniaParytet gospodarczy luty 2018 r.Kurs wymiany luty 2018 r. (*)Współczynnik korygujący luty 2018 r. (**)
Argentyna14,0724,295557,9
Demokratyczna Republika Konga4 0141 989,26201,8
Etiopia20,1933,922459,5
Liberia1,8931,24210152,4
Mauretania29,2644,000066,5
Nikaragua25,2538,404265,7
Nigeria285,9378,53975,5
Arabia Saudyjska3,7944,6578881,5
Sudan Południowy190,6163,095116,9
Sudan21,1522,208495,2
Tanzania1 9092 783,1468,6
Turkmenistan2,8974,3473566,6
Zjednoczone Emiraty Arabskie4,2084,5382092,7
Uzbekistan3 31410 155,132,6
(*) 1 EUR = x jednostek w walucie krajowej, z wyjątkiem Kuby, Salwadoru, Ekwadoru, Liberii, Panamy, Timoru Wschodniego i Zimbabwe, gdzie stosuje się USD.

(**) Bruksela i Luksemburg = 100.

MARZEC 2018 R.

Miejsce zatrudnieniaParytet gospodarczy marzec 2018 r.Kurs wymiany marzec 2018 r. (*)Współczynnik korygujący marzec 2018 r. (**)
Kongo756,2655,957115,3
Demokratyczna Republika Konga3 7341 982,40188,4
Haiti67,3878,903585,4
Mali612,9655,95793,4
Niger526,6655,95780,3
Sudan Południowy237,5162,677146,0
Sri Lanka143,4191,18575,0
Zambia8,76312,090972,5
(*) 1 EUR = x jednostek w walucie krajowej, z wyjątkiem Kuby, Salwadoru, Ekwadoru, Liberii, Panamy, Timoru Wschodniego i Zimbabwe, gdzie stosuje się USD.

(**) Bruksela i Luksemburg = 100.

KWIECIEŃ 2018 R.

Miejsce zatrudnieniaParytet gospodarczy kwiecień 2018 r.Kurs wymiany kwiecień 2018 r. (*)Współczynnik korygujący kwiecień 2018 r. (**)
Azerbejdżan1,3962,1076666,2
Barbados2,6802,49288107,5
Benin614,0655,95793,6
Demokratyczna Republika Konga3 4911 988,37175,6
Ghana4,0665,4413074,7
Gwinea Bissau520,4655,95779,3
Laos8 61010 229,584,2
Mozambik54,5577,265070,6
Namibia10,6614,502973,5
Filipiny46,2764,873071,3
Sierra Leone8 2829 436,5187,8
Sudan Południowy260,4165,143157,7
Sudan23,0136,206163,6
Tunezja1,9742,9546066,8
Turcja2,8104,9561056,7
Turkmenistan3,1414,3393072,4
(*) 1 EUR = x jednostek w walucie krajowej, z wyjątkiem Kuby, Salwadoru, Ekwadoru, Liberii, Panamy, Timoru Wschodniego i Zimbabwe, gdzie stosuje się USD.

(**) Bruksela i Luksemburg = 100.

MAJ 2018 R.

Miejsce zatrudnieniaParytet gospodarczy maj 2018 r.Kurs wymiany maj 2018 r. (*)Współczynnik korygujący maj 2018 r. (**)
Argentyna15,0824,453861,7
Demokratyczna Republika Konga3 2591 975,80164,9
Gruzja1,7453,0282057,6
Gwinea8 33511 016,675,7
Rwanda806,31 043,8877,2
Sudan Południowy298,4164,087181,9
Tanzania2 0362 760,4173,8
(*) 1 EUR = x jednostek w walucie krajowej, z wyjątkiem Kuby, Salwadoru, Ekwadoru, Liberii, Panamy, Timoru Wschodniego i Zimbabwe, gdzie stosuje się USD.

(**) Bruksela i Luksemburg = 100.

CZERWIEC 2018 R.

Miejsce zatrudnieniaParytet gospodarczy czerwiec 2018 r.Kurs wymiany czerwiec 2018 r. (*)Współczynnik korygujący czerwiec 2018 r. (**)
Republika Zielonego Przylądka79,55110,26572,1
Demokratyczna Republika Konga3 0531 900,45160,6
Egipt10,7620,695552,0
Etiopia21,3132,278866,0
Mali580,9655,95788,6
Nikaragua26,8936,546273,6
Sudan Południowy268,3160,822166,8
Sri Lanka154,0184,82883,3
Sudan24,6540,345961,1
Turkmenistan3,3844,0712083,1
(*) 1 EUR = x jednostek w walucie krajowej, z wyjątkiem Kuby, Salwadoru, Ekwadoru, Liberii, Panamy, Timoru Wschodniego i Zimbabwe, gdzie stosuje się USD.

(**) Bruksela i Luksemburg = 100.

1 Sprawozdanie Eurostatu z dnia 10 października 2018 r. w sprawie doraźnej aktualizacji współczynników korygujących mających zastosowanie do wynagrodzeń urzędników, pracowników zatrudnionych na czas określony oraz pracowników kontraktowych Unii Europejskiej pełniących służbę w pozaunijnych delegaturach UE zgodnie z art. 64, załącznikiem X i załącznikiem XI do regulaminu pracowniczego urzędników i innych pracowników Unii Europejskiej (Ares(2018)5207620).

Dalsze informacje dotyczące metodyki są dostępne na stronie internetowej Eurostatu ("Statistics Database" > "Economy and finance" > "Prices" > "Correction coefficients") ("Bazy danych statystycznych" > "Ekonomia i finanse" > "Ceny" > "Współczynniki korygujące").