Zm.: uchwała nr 301/2012 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 4 września 2012 r. w sprawie Regulaminu działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Akty korporacyjne

Podat.2014.6.3

Akt nieoceniany
Wersja od: 3 czerwca 2014 r.

UCHWAŁA Nr 230/2014
KRAJOWEJ RADY DORADCÓW PODATKOWYCH
z dnia 3 czerwca 2014 r.
w sprawie zmiany uchwały nr 301/2012 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 4 września 2012 r. w sprawie Regulaminu działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Na podstawie § 21 ust. 3 pkt 13) w zw. z § 21 ust. 4 Statutu Krajowej Izby Doradców Podatkowych uchwala się, co następuje:
§  1.
W Regulaminie działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych, stanowiącym załącznik do uchwały nr 301/2012 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 4 września 2012 r. w sprawie Regulaminu działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 26a:
a)
ust. 7 i 8 otrzymują brzmienie:

"7. W procesie przyjęcia uchwały w drodze obiegowej prowadzonym w trybie zwykłym każdemu Członkowi Rady - w ramach dyskusji - przysługuje prawo zabrania głosu w sprawie projektu uchwały w terminie 2 dni roboczych od daty określonej w ust. 5 zdanie drugie.

8. W procesie przyjęcia uchwały w drodze obiegowej prowadzonym w trybie przyspieszonym termin dyskusji, określony w ust. 7 skrócony jest do 1 dnia roboczego.";

b)
po ust. 9 dodaje się ust. 9a w brzmieniu:

"9a. W przypadku stwierdzenia błędów w treści projektu uchwały lub w procedurze jego przyjęcia już po wszczęciu procedury podejmowania uchwały w drodze obiegowej - Przewodniczący lub Sekretarz mają prawo do przerwania procesu przyjęcia uchwały celem usunięcia błędów. Przewodniczący informuje niezwłocznie Członków Rady o przerwaniu głosowania i może skierować sprawę do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Rady lub po usunięciu błędów skierować go ponownie do podjęcia w drodze obiegowej.";

c)
ust. 10, 11 i 12 otrzymują brzmienie:

"10. Na wniosek o przerwanie procesu przyjęcia uchwały w drodze obiegowej - rozpatrywany w trybie zwykłym - złożony przez co najmniej 12 Członków Rady do Przewodniczącego, głosowanie zostaje przez niego przerwane. Przewodniczący informuje niezwłocznie Członków Rady o przerwaniu głosowania i może skierować sprawę do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Rady.

11. Na wniosek o przerwanie procesu przyjęcia uchwały w drodze obiegowej - rozpatrywany w trybie przyspieszonym - złożony przez co najmniej 12 Członków Rady do Przewodniczącego, głosowanie zostaje przez niego przerwane. Przewodniczący informuje niezwłocznie Członków Rady o przerwaniu głosowania i może skierować sprawę do rozpatrzenia w trybie, o którym mowa w ust. 1 lit. a) albo skierować sprawę do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Rady.

12. Głosy w głosowaniu w drodze obiegowej oddaje się w formie elektronicznej poprzez wybór słowa "za", "przeciw", "wstrzymuję się" w terminie:

a) 3 dni roboczych od dnia zakończenia dyskusji, o której mowa w ust. 7 - w trybie zwykłym,

b) 2 dni roboczych od dnia zakończenia dyskusji, o której mowa w ust. 8 - w trybie przyśpieszonym.

Za głos ważny oddany w głosowaniu w drodze obiegowej uznaje się głos oddany w terminie określonym w zdaniu poprzednim.";

2)
w § 34 ust. 1 oraz 2 otrzymują brzmienie:

"1. Korespondencja adresowana do Rady przekazywana jest na ręce Członków Prezydium.

2. Korespondencję Rady podpisuje Przewodniczący, Sekretarz lub inny Członek Prezydium.".

§  2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.