Zm.: uchwała nr 1210/2007 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 24 maja 2007 r. w sprawie Regulaminu działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Akty korporacyjne

Podat.2008.6.10

Akt nieoceniany
Wersja od: 10 czerwca 2008 r.

UCHWAŁA Nr 1557/2008
KRAJOWEJ RADY DORADCÓW PODATKOWYCH
z dnia 10 czerwca 2008 r.
zmieniająca uchwałę nr 1210/2007 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 24 maja 2007 r. w sprawie Regulaminu działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Na podstawie § 21 ust. 4 Statutu Krajowej Izby Doradców Podatkowych uchwala się, co następuje:
§  1.
W Regulaminie działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych, stanowiącym załącznik nr 1 do uchwały nr 1210/2007 Krajowej Rady Doradców Podatkowych z dnia 24 maja 2007 r. w sprawie Regulaminu działania Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Prezydium Krajowej Rady Doradców Podatkowych wprowadza się następujące zmiany:
1)
w § 3 po ust. 20 dodaje się ust. 21 w brzmieniu:

"21. Protokole - rozumie się przez to pisemne sprawozdanie z posiedzeń określające ich przebieg w formie uproszczonej - syntetycznej.";

2)
§ 26a otrzymuje brzmienie:

"§ 26a. 1. W sprawach niecierpiących zwłoki i niewymagających głosowania tajnego Rada może w okresie pomiędzy posiedzeniami podejmować uchwały w drodze obiegowej.

2. Wniosek o podjęcie uchwały w drodze obiegowej wraz z projektem uchwały i jego uzasadnieniem przygotowuje i składa do Prezydium członek Rady lub właściwa Komisja.

3. Prezydium podejmuje decyzję o skierowaniu albo odmowie skierowania projektu uchwały do głosowania w drodze obiegowej. O odmowie Przewodniczący informuje niezwłocznie wnioskodawcę.

4. Skierowany do głosowania w drodze obiegowej projekt uchwały wraz z uzasadnieniem, uzupełniony pod jej tekstem słowami: "za", "przeciw", "wstrzymuję się" Przewodniczący wysyła do członków Rady za pomocą poczty elektronicznej z żądaniem potwierdzenia odbioru lub udostępnia za pomocą strony internetowej tekst projektu uchwały wraz z uzasadnieniem, powiązany z możliwością dokonania wyboru jednego ze słów z listy zawierającej słowa: "za", "przeciw", "wstrzymuję się", jednocześnie przekazując informację o tym fakcie na adresy poczty elektronicznej członków Rady.

5. W terminie 7 dni od daty wysłania lub udostępnienia projektu uchwały przez Przewodniczącego, każdemu członkowi Rady przysługuje prawo zabrania głosu w sprawie projektu uchwały.

6. Po upływie terminu, o którym mowa w ust. 5, dyskusję uznaje się za zamkniętą.

7. Na wniosek o przerwanie głosowania w drodze obiegowej, złożony przez co najmniej 5 członków Rady przed zamknięciem dyskusji do Przewodniczącego, głosowanie zostaje przez niego przerwane. Przewodniczący informuje niezwłocznie członków Rady o przerwaniu głosowania i kieruje sprawę do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Rady.

8. Głosy w drodze obiegowej oddaje się w formie pisemnej lub elektronicznej:

a) w formie pisemnej poprzez wykreślenie dwóch ze słów "za", "przeciw" i "wstrzymuję się" oraz złożenie własnoręcznego podpisu na wydruku projektu uchwały i przekazanie go do Biura KIDP w ciągu 14 dni od daty wysłania projektu uchwały przez Przewodniczącego,

b) w formie elektronicznej poprzez opatrzenie pliku z projektem uchwały bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu i przekazanie go do Biura KIDP w ciągu 14 dni od daty wysłania projektu uchwały przez Przewodniczącego.

9. W celu usprawnienia przekazu informacji dopuszcza się stosowanie pośrednich narzędzi, za pomocą których można przekazać oddany głos:

a) przy głosowaniu w formie pisemnej dopuszcza się możliwość wcześniejszego przesłania oddanego głosu faxem lub mailem,

b) przy głosowaniu w formie elektronicznej dopuszcza się możliwość przesłania oddanego głosu mailem albo zastosowania strony internetowej lub innych narzędzi umożliwiających identyfikację użytkownika systemu i zapewniających poufność przekazu.

10. Za głosy oddane uznaje się głosy "za", "przeciw" lub "wstrzymuję się" przekazane do Biura KIDP w przewidzianym terminie. Decyduje data wpływu głosu do Biura KIDP. Za datę wpływu głosów oddanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej uznaje się datę zarejestrowania w systemie teleinformatycznym Biura KIDP.

11. Uchwały, będące przedmiotem głosowania obiegowego, zapadają zwykłą większością głosów.

12. Do ważności uchwały wymagane jest oddanie głosów przez co najmniej połowę członków KRDP.

13. Przewodniczący opatruje uchwałę datą i zawiadamia o wynikach głosowania członków Krajowej Rady Doradców Podatkowych w terminie 14 dni od daty zakończenia głosowania.".

14. Przepisy ust. 1 - 12, stosuje się odpowiednio do innych decyzji Rady."

§  2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.