Zasady uczestnictwa przedstawicieli Notariatu Polskiego w delegacjach zagranicznych.

Akty korporacyjne

Notar.2003.7.4

Akt nieoceniany
Wersja od: 4 lipca 2003 r.

UCHWAŁA Nr 35/2003
Krajowej Rady Notarialnej
z dnia 4 lipca 2003 r.
w sprawie zasad uczestnictwa przedstawicieli Notariatu Polskiego w delegacjach zagranicznych

Na podstawie art. 40 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie (Dz.U. z 2002 r. Nr 42, poz. 369 i z 2003 r. Nr 49, poz. 408) Krajowa Rada Notarialna uchwala co następuje:
§  1.
1.
Krajowa Rada Notarialna zatwierdza do końca roku kalendarzowego przedkładany przez członka Krajowej Rady Notarialnej odpowiedzialnego za współpracę zagraniczną ramowy plan wyjazdów zagranicznych na rok następny, uwzględniający obowiązkowe uczestnictwo przedstawicieli Notariatu Polskiego w organizacjach międzynarodowych i zaproszenia do udziału w innych spotkaniach międzynarodowych.
2.
Plan, o którym mowa w ustępie 1, będzie konkretyzowany do końca lutego roku, w którym następować ma jego realizacja.
§  2.
1.
Zmiany w planie, o którym mowa w § 1, następować mogą tyko w uzasadnionych przypadkach.
2.
Krajowa Rada Notarialna może upoważnić prezesa do włączenia do planu nieprzewidzianych w nim punktów, jeśli nie spowoduje to ograniczeń w wyjazdach już zaplanowanych.
§  3.
Ustalając plan wyjazdów zagranicznych Krajowa Rada Notarialna zabezpiecza środki finansowe niezbędne dla pełnej jego realizacji.
§  4.
1.
W przypadkach gdy wyjazd zagraniczny nie jest związany ściśle z wykonywaniem funkcji w organizacjach międzynarodowych bądź wykonywaniem funkcji reprezentacyjnych prezesa Krajowej Rady Notarialnej, do składu delegacji będą w miarę potrzeb i możliwości włączani przedstawiciele izb notarialnych.
2.
Uczestnictwo w składzie delegacji zagranicznej przedstawicieli izb notarialnych finansowane będzie ze środków tych izb notarialnych.
§  5.
W uzasadnionych przypadkach prezes Krajowej Rady Notarialnej lub zastępująca go osoba pełniąca funkcje przewodniczącego delegacji może dokooptować do jej składu także inne osoby przydatne ze względu na ich wiedzę fachową lub też wykonywanie w trakcie wyjazdu konkretnie wyznaczonych zadań.
§  6.
1.
Podstawą rozliczenia wyjazdu zagranicznego jest szczegółowe pisemne sprawozdanie składane do Krajowej Rady Notarialnej w terminie 14 dni od powrotu do kraju. W przypadku gdy w wyjeździe zagranicznym uczestniczy delegacja wieloosobowa, sprawozdanie sporządza przewodniczący delegacji lub osoba przez niego wskazana.
2.
Zakres sprawozdania, o którym mowa w ust. 1, określają ustalone przez Krajową Radę Notarialną zasady sprawozdawczości z wyjazdów zagranicznych i instrukcja wyjazdowa.
§  7.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.