Ustalenie wysokości opłaty z tytułu wpisu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych i opłaty rocznej z tytułu nadzoru w 2009 r.

Akty korporacyjne

Rewid.2008.10.28

Akt nieoceniany
Wersja od: 28 października 2008 r.

UCHWAŁA Nr 181/16/2008
KRAJOWEJ RADY BIEGŁYCH REWIDENTÓW
z dnia 28 października 2008 r.
w sprawie ustalenia wysokości opłaty z tytułu wpisu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych i opłaty rocznej z tytułu nadzoru w 2009 r.

Na podstawie przepisów art. 25 ust. 2 pkt 13 ustawy z dnia 13 października 1994 r. o biegłych rewidentach i ich samorządzie (Dz. U. z 2001 r. Nr 31, poz. 359 z późn. zm.), uchwały nr 5 Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów z dnia 30 czerwca 2002 r. w sprawie zasad ustalania składki członkowskiej biegłych rewidentów oraz zasad ustalania opłaty z tytułu wpisu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych i opłaty rocznej z tytułu nadzoru (z późn. zm.) uchwala się, co następuje:
§  1.
1.
Ustala się na 2009 r. opłatę z tytułu wpisu na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych w kwocie będącej równowartością w walucie polskiej 100 EURO, ustalonej według średniego kursu NBP z dnia podjęcia decyzji o wpisie na listę podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych.
2.
Opłata, o której mowa w ust. 1, powinna być uiszczana przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych w pełnych złotych (po odrzuceniu groszy) nie później niż w ciągu 7 dni od daty doręczenia decyzji administracyjnej o wpisie na listę.
§  2.
1.
Wysokość opłat za sprawowanie nadzoru nad należytym wykonywaniem zawodu i przestrzeganie zasad etyki zawodowej przez członków Krajowej Izby Biegłych Rewidentów oraz przestrzeganie przez podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych przepisów ustawy o biegłych rewidentach i ich samorządzie oraz innych przepisów dotyczących samorządu biegłych rewidentów i przepisów dotyczących przedmiotu działalności podmiotów uprawnionych do badania sprawozdań finansowych ustala samodzielnie każdy podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych, stosując tabelę stanowiącą załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
2.
Okresem rozliczeniowym opłaty z tytułu nadzoru jest rok kalendarzowy. Podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych mają obowiązek wnosić opłatę z tytułu nadzoru w pełnych złotych (po odrzuceniu groszy) za okresy kwartalne w terminie do 25 dnia miesiąca następującego po upływie kwartału. Opłaty kwartalne ustala się w rachunku narastającym zgodnie z tabelą stanowiącą załącznik nr 1 do niniejszej uchwały.
3.
Podmioty uprawnione do badania sprawozdań finansowych zobowiązane są do przekazania Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów rocznego rozliczenia opłaty z tytułu nadzoru w terminie dwóch miesięcy po zakończeniu roku kalendarzowego na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszej uchwały.
§  3.
Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2009 r.
ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  Nr 1

Stawki opłaty rocznej z tytułu nadzoru

Lp.Udział % przychodów z badania i przeglądów sprawozdań finansowych w przychodach ogółem podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowychStawka % opłaty rocznej z tytułu nadzoru liczona od przychodów za usługi badania i przeglądów

sprawozdań finansowych

ponaddo
1234
1.951001,00
2.90951,05
3.85901,11
4.80851,17
5.75801,25
6.70751,33
7.66701,42
8.-661,50

ZAŁĄCZNIK  Nr 2

(nr na liście podmiotów)

..........................

(miejscowość i data)

..........................

(nazwa podmiotu)

..........................

..........................

(adres)

ROCZNE ROZLICZENIE OPŁATY Z TYTUŁU NADZORU

za rok 2009

podmiotu uprawnionego do badania sprawozdań finansowych

Zgodnie z uchwałą nr 181/16/2008 Krajowej Rady Biegłych

Rewidentów z dnia 28 października 2008 r. przedkładamy

następujące rozliczenie opłaty rocznej z tytułu nadzoru za

2009 rok.

Obliczenie opłaty

1.Należne za rok przychody ogółem (bez podatku od towarów i usług VAT), obliczone w pełnych złotych (po odrzuceniu groszy), wyniosły.......... zł
2.Należne za rok przychody z tytułu badania i przeglądów sprawozdań finansowych.......... zł
3.Udział procentowy przychodu z badania i przeglądów sprawozdań finansowych ogółem.......... zł
4.Składka w wysokości .........%, obliczona w pełnych złotych (po odrzuceniu groszy) od przychodów z tytułu badania i przeglądów sprawozdań finansowych.......... zł

Opłata z tytułu nadzoru została przelana na konto KIBR

za I kwartał w dniu ......... za II kwartał w dniu .........

za III kwartał w dniu ....... za IV kwartał w dniu .........

nadpłata ....................

niedopłata ..................

......................................

(podpis osoby reprezentującej podmiot)