Upoważnienie Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych i Skarbnika Krajowej Rady Doradców Podatkowych do podpisania umowy o współpracy.

Akty korporacyjne

Podat.2012.12.5

Akt nieoceniany
Wersja od: 5 grudnia 2012 r.

UCHWAŁA Nr 583/2012
KRAJOWEJ RADY DORADCÓW PODATKOWYCH
z dnia 5 grudnia 2012 r.
w sprawie upoważnienia Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych i Skarbnika Krajowej Rady Doradców Podatkowych do podpisania umowy o współpracy

Na podstawie § 21 ust. 3 pkt 13) Statutu Krajowej Izby Doradców Podatkowych uchwala, co następuje:
§  1.
Krajowa Rada Doradców Podatkowych upoważnia jej Przewodniczącego i Skarbnika do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Infonetax Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach a Krajową Izbą Doradców Podatkowych, w wersji stanowiącej załącznik do niniejszej uchwały.
§  2.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

ZAŁĄCZNIK

Umowa ramowa o współpracy

Zawarta dnia .... w Warszawie pomiędzy:

Krajową Izbą Doradców Podatkowych, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku nr 3/310, 02-362 Warszawa, zwaną dalej "Izbą" reprezentowaną przez:

- Tomasza Michalika - Przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych,

- Mariusza Durzyńskiego - Skarbnika Krajowej Rady Doradców Podatkowych,

a

Infonetax Sp. z o.o., ul. Częstochowska 19, 25-647 Kielce, wpisanym do rejestru przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy w Kielcach, pod numerem KRS 0000277160, NIP 657-273-65-50, z kapitałem zakładowym, reprezentowanym przez:

- Edytę Rynk - Prezes Zarządu

zwanym dalej "Firmą".

§ 1

Przedmiot umowy

Przedmiotem niniejszej umowy jest określenie warunków i zasad współpracy pomiędzy Stronami oraz udzielania przez Firmę wsparcia Izbie w realizacji jej statutowych zadań, w szczególności ułatwianie doradcom podatkowym podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

§ 2

Obowiązki Firmy

1.
W ramach współpracy z Izbą Firma zobowiązuje się do:

1) Udzielania doradcom podatkowym możliwie najkorzystniejszego rabatu od ceny katalogowej publikacji książkowych, produktów elektronicznych oraz szkoleń o tematyce podatkowej Firmy pod warunkiem składania przez doradców podatkowych zamówień poprzez dostęp logowany ze stron WWW, o których mowa w § 6 ust. 2.

2) Udzielania doradcom podatkowym, w miarę możliwości, dodatkowego rabatu za każdy następny rok trwania umowy w zakresie produktów elektronicznych.

3) Uczestniczenia w przygotowywaniu szkoleń, konferencji, seminariów tradycyjnychi online oraz innych spotkań w ramach wspólnych inicjatyw edukacyjnych dla doradców podatkowych realizowanych na poziomie Krajowej Rady Doradców Podatkowych lub Regionalnych Oddziałów Izby.

4) Umieszczania na swoich stronach WWW linków do serwisu internetowego Izby: www.krdp.pl.

2.
Zasady współpracy, o których mowa w ust. 1, będą przedmiotem odrębnych umów między Stronami.

§ 3

Obowiązki Izby

1.
W ramach współpracy z Firmą Izba zobowiązuje się do:

1) w przypadku współpracy w ramach wspólnych inicjatyw Firmy z Krajową Radą Doradców Podatkowych lub Firmy z Regionalnymi Oddziałami Izby, umożliwić Firmie prezentację swoich produktów,

2) odpłatnego udostępnienia Firmie powierzchni reklamowej w Biuletynie Izby wydawanym w formie papierowej i elektronicznej na zasadach określonych w aktualnym Informatorze dla Reklamodawców Biuletynu Izby,

3) Izba umieści na swoich stronach WWW linki do serwisów internetowych Firmy:

* www.infonetax.pl

* www. doradcypodatkowi. ue

* www.doradcapodatkowy.pl

2.
Zasady współpracy, o których mowa w ust. 1, będą przedmiotem odrębnych umów między Stronami.
3.
Izba poprzez mDoradcę poinformuje doradców podatkowych o szczegółach zawartej umowy z Firmą.

§ 4

Reprezentanci Izby

Szczegółowe zasady współpracy w zakresie:

- konferencji, szkoleń, seminariów i innych spotkań doradców podatkowych oraz pozostałych wspólnych inicjatyw organizowanych przez Krajową Radę Doradców Podatkowych, będą ustalane pomiędzy Firmą a Prezydium KRDP reprezentowanym przez dwóch członków Prezydium KRDP, wskazanych w uchwale Krajowej Rady Doradców Podatkowych;

- konferencji, szkoleń, seminariów i innych spotkań doradców podatkowych oraz pozostałych wspólnych inicjatyw organizowanych przez Regionalne Oddziały Izby będą ustalane pomiędzy Firmą a Zarządami Regionalnych Oddziałów Izby reprezentowanych przez ich Przewodniczących i Skarbników, (wzór ramowej umowy o współpracy stanowi załącznik do niniejszej umowy);

- reklamy w biuletynach Izby będą ustalane pomiędzy Firmą a Przewodniczącym Kolegium Redakcyjnego Wydawnictw Izby.

§ 5

1.
Strony oświadczają, iż możliwa jest współpraca Stron w ramach innych niż wskazane powyżej inicjatywy, o ile nie będą one sprzeczne z celem zawarcia niniejszej umowy, jak również przepisami prawa wewnątrzkorporacyjnego i powszechnie obowiązującego.
2.
Zasady współpracy, o której mowa w ust. 1 będą przedmiotem odrębnych umów pomiędzy Stronami.
3.
Postanowienia niniejszej umowy (wraz z jej załącznikiem) w żaden sposób nie wiążą i nie ograniczają możliwości dokonania przez Zarządy Regionalnych Oddziałów Izby odmiennych uzgodnień w umowach o współpracy z Firmą, o ile tylko jej postanowienia nie będą sprzeczne z celem niniejszej umowy, określonym w §1, jak również przepisami prawa wewnątrzkorporacyjnego i prawa powszechnie obowiązującego.

§ 6

Postanowienia końcowe

1.
Umowa zostaje zawarta na czas nieokreślony z możliwością rozwiązania przez każdą ze stron z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.
2.
Strony ustalają komunikację między Firmą a doradcami podatkowymi wyłącznie poprzez dostęp logowany do internetowego systemu wspomagającego doradców podatkowych w kontaktach z Izbą mDoradca, https://mdoradca.krdp.pl/login.php.
3.
Strony zobowiązują się do udziału w corocznych spotkaniach, mających na celu podsumowanie współpracy oraz omówienie pojawiających się problemów związanych z realizacją niniejszej umowy, a także ewentualne uzgodnienie form współpracy, o której mowa w § 5.
4.
Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.
5.
Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia i informacje przekazywane przez jedną ze stron drugiej stronie, winny być dokonywane w formie pisemnej lub elektronicznej na następujące adresy:

Firma: Infonetax Sp. z o.o., ul. Częstochowska 19, 25-647 Kielce, m.debowska@infonetax.pl

Izba: Krajową Izbą Doradców Podatkowych, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku nr 3/310, 02-362 Warszawa, biuro@kidp.pl.

6.
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową będą miały zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.
7.
Strony deklarują wolę polubownego rozwiązywania sporów, które mogą wyniknąć pomiędzy nimi w związku z wykonaniem umowy. W przypadku nie rozwiązania sporu na drodze polubownej, będzie on poddany pod rozstrzygnięcie sądowi właściwemu ze względu na siedzibę strony pozwanej.
8.
Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.

……………. …………….

Załącznik

UMOWA O WSPÓŁPRACY

Zawarta w dniu ………. w ………….., pomiędzy:

…………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………

(należy zamieścić dane identyfikujące Firmę, m.in. siedzibę, adres, nr wpisu do rejestru, kapitał zakładowy, numer NIP itp.)

reprezentowaną przez:

…………………………………………………………………………… .

zwaną w dalszej części "Współorganizatorem" a

Krajową Izbą Doradców Podatkowych z siedzibą w Warszawie, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nr 3/310, NIP 526-26-10-268, w której wydzieloną jednostką organizacyjną jest …… Oddział KIDP z siedzibą w ……………., reprezentowana przez:

- - Przewodniczący Zarządu Oddziału KIDP

- - Skarbnik Zarządu Oddziału KIDP

zwani w dalszej części "Organizatorem"

o następującej treści:

§ 1

Przedmiotem niniejszej umowy, zwanej dalej "Umową", jest wspólne zorganizowanie …………………….1 dla doradców podatkowych w dniu (dniach) ……………, w ……… .

§ 2

W ramach Umowy Organizator zobowiązuje się do:

- …………………………………………………………………………………………...

- …………………………………………………………………………………………...

- ………………………………………………………………………………………….2

§ 3

W ramach Umowy Współorganizator zobowiązuje się do:

- …………………………………………………………………………………………...

- ………………………………………………………………………………………….3

§ 4

Warunki finansowe:

1. Wartość świadczeń Organizatora za zobowiązania wskazane w § 2 Umowy wynosi

………………………………………………..

2. Wartość świadczeń Współorganizatora za zobowiązania wskazane w § 3 Umowy wynosi

………………………………………………..4

§ 5

Strony zobowiązują się do wykonywania czynności będących przedmiotem Umowy z należytą starannością i czuwaniem nad jej prawidłową realizacją.

§ 6

1.
Strony zobowiązują się do zachowania w tajemnicy wszystkich poufnych informacji, o których dowiedzą się w trakcie współpracy, chyba, że udzielenie informacji osobie trzeciej jest niezbędne do wykonania Umowy.
2.
Strona posługująca się lub współpracująca przy wykonywaniu Umowy z osobami trzecimi zobowiązana jest do poinformowania tych osób o obowiązku zachowania tajemnicy.
3.
Informacją poufną i objętą tajemnicą jest każda informacja nieujawniona do wiadomości publicznej i oznaczona jako poufna przez drugą Stronę, niezależnie od jej charakteru handlowego, organizacyjnego lub jakiegokolwiek innego.

§ 7

Umowa zawarta jest na czas określony od dnia do dnia

§ 8

1.
Do bieżących kontaktów w kwestiach dotyczących realizacji Umowy każda ze Stron wyznacza następujących Przedstawicieli w osobach:

- ze strony Współorganizatora -

- ze strony Organizatora -

Zakres upoważnienia osób wymienionych powyżej nie obejmuje umocowania do składania oświadczeń skutkujących zmianą niniejszej Umowy.

2.
W przypadku zmiany osób upoważnionych do bieżących kontaktów Strona dokonująca takiej zmiany zobowiązana jest do natychmiastowego pisemnego zawiadomienia o tym drugiej Strony. Do czasu takiego zawiadomienia, czynności dokonane przez przedstawiciela Strony zgodnie z dotychczasowym upoważnieniem, i w granicach tego upoważnienia, są wiążące dla tej Strony. W przypadku nie wyznaczenia przez którąkolwiek ze Stron osoby upoważnionej do bieżących kontaktów, Strona kontaktująca się może składać stosowne oświadczenia bezpośrednio na adres drugiej Strony.

§ 9

1.
Strony ustalają następujące adresy do korespondencji:

- ze strony Współorganizatora -

- ze strony Organizatora -

2.
W przypadku jakiejkolwiek zmiany adresu każda ze Stron obowiązana jest niezwłocznie zawiadomić pisemnie drugą Stronę, wskazując nowy adres. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku, wszelkie dokumenty i zawiadomienia przesłane na adres poprzedni uważa się za skutecznie doręczone.

§ 10

Strony zobowiązują się do przesyłania sobie materiałów dokumentujących zrealizowanie wzajemnych zobowiązań.

§ 11

1.
W przypadku, gdy wyniknie taka konieczność, Strony zobowiązują się do szczegółowego określenia wzajemnych świadczeń w aneksach do Umowy.
2.
Wszelkie zmiany Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 12

W kwestiach nieuregulowanych niniejszą Umową zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego i inne odpowiednie akty prawa powszechnie obowiązującego w Rzeczpospolitej Polskiej.

§ 13

Strony nie mogą przenosić praw i obowiązków wynikających z Umowy na rzecz osób trzecich. Ewentualne ich zbycie przez jedną ze Stron, może mieć miejsce jedynie w przypadku pisemnej zgody drugiej Strony.

§ 14

Strony deklarują wolę polubownego rozwiązywania sporów, które mogą wyniknąć pomiędzy nimi w związku z wykonaniem umowy. W przypadku nie rozwiązania sporu na drodze polubownej, będzie on poddany pod rozstrzygnięcie sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Organizatora.

§ 15

Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.

Współorganizator Organizator

………………….. …………………..

______

1 Należy odpowiednio wpisać: konferencji, szkolenia, seminarium, warsztatów, ew. w rozbudowanej formie np. Międzynarodowej Konferencji z cyklu ….., Dorocznego Szkolenia Wyjazdowego... itp.

2 Należy wpisać zobowiązania, które powinny dotyczyć partycypacji przez Stronę w konkretnych kosztach związanych z wspólnie organizowanym zamierzeniem, tj. np.:

- pokrycie kosztów związanych z wynajęciem sali odpowiedniej do przeprowadzenia …

- pokrycie honorarium wykładowcy, którego wybór zostanie przeprowadzony w porozumieniu ze Współorganizatorem.

- zapewnienie materiałów szkoleniowych dla uczestników ….

- zakupu następujących tytułów książkowych: …..

3 Podobnie jak w przypadku § 2, należy wpisać zobowiązania, które powinny dotyczyć partycypacji przez Stronę w konkretnych kosztach związanych z organizacją szkolenia, tj. np.:

- pokrycie kosztów związanych z organizacją cateringu,

- zapewnienie środków technicznych, niezbędnych do przeprowadzenia szkolenia, nie ujętych w kosztach wynajmu sali, np. rzutnik, nagłośnienie,

- przygotowania banera zawierającego logo Organizatora i Współorganizatora, informację o terminie, miejscu, i celu przedsięwzięcia, o którym mowa w § 1 umowy,

- prowadzenie działań marketingowych, promocyjnych przez Organizatora i Współorganizatora.

4 Dopuszcza się rozbicie tego punktu na podpunkty, wskazujące konkretne kwoty za pojedyncze, wskazane w § 2 i 3 zobowiązania.