Udział biegłego rewidenta w innej formie szkolenia.

Akty korporacyjne

Rewid.2003.12.16

Akt nieoceniany
Wersja od: 16 grudnia 2003 r.

POSTANOWIENIE Nr 26/7/2003
KRAJOWEJ RADY BIEGŁYCH REWIDENTÓW
z dnia 16 grudnia 2003 r.
w sprawie udziału biegłego rewidenta w innej formie szkolenia

Na podstawie § 9 ust. 1 Regulaminu działania Krajowej Rady Biegłych Rewidentów oraz § 2 ust. 2 Uchwały nr 4 z dnia 29 czerwca 2003 r. V Krajowego Zjazdu Biegłych rewidentów w sprawie zmiany uchwały nr 3 z dnia 30 czerwca 2002 r. Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów w sprawie zasad obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów Krajowa Rada Biegłych Rewidentów postanawia, co następuje:
§  1.
1.
Biegły rewident wpisany wyłącznie do rejestru może wystąpić do Krajowej Rady Biegłych Rewidentów z wnioskiem o zaliczenie udziału w innej formie szkolenia jako wypełnienie obowiązku obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów.
2.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie odbycia określonego szkolenia wraz z pisemnym potwierdzeniem organizatora, dotyczącym tematyki i liczby godzin.
§  2.
1.
Zaliczenie może być dokonane na podstawie większej liczby różnorodnych szkoleń, które łącznie są zgodne pod względem merytorycznym i godzinowym z ustalonymi przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów tematami obligatoryjnego szkolenia.
2.
Ukończenie w danym roku studiów podyplomowych z zakresu rewizji finansowej, audytu wewnętrznego, kontroli wewnętrznej jest traktowane, jako zaliczenie dwóch modułów z rewizji, zaliczenie szkolenia za dwa lata.
§  3.
Decyzję o rozpatrzeniu wniosku i uznaniu spełnienia przez biegłego rewidenta obowiązku obligatoryjnego doskonalenia zawodowego, Krajowa Rada Biegłych Rewidentów podejmuje w terminie dwóch miesięcy, licząc od dnia złożenia udokumentowanego wniosku, po zaopiniowaniu go przez Komisję ds. szkoleń. Konieczność uzupełnienia dokumentacji przerywa bieg terminu.
§  4.
Postanowienie wchodzi w życie z dniem podjęcia.