Przedstawienie wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 502.

Akty korporacyjne

Sędz.2021.10.26

Akt nieoceniany
Wersja od: 26 października 2021 r.

UCHWAŁA NR 1407/2021
KRAJOWEJ RADY SĄDOWNICTWA
z dnia 26 października 2021 r.
w przedmiocie przedstawienia wniosku o powołanie do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze, ogłoszonym w Monitorze Polskim z 2021 r., poz. 502

Na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269), Krajowa Rada Sądownictwa:
1. przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosek o powołanie Pani Anny Kulik do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowego w Zielonej Górze;

2. nie przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wniosku o powołanie Pana Andrzeja Romana Boguckiego do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

UZASADNIENIE

I

Postępowanie przed Krajową Radą Sądownictwa

Na jedno wolne stanowisko sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze, ogłoszone w Monitorze Polskim z 2021 r. pod poz. 502, zgłosili się:

- Pan Andrzej Roman Bogucki - sędzia Sądu Rejonowego w Nowej Soli oraz

- Pani Anna Kulik - sędzia Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.

W celu przygotowania sprawy do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady, Przewodniczący Rady wyznaczył zespół, zawiadomił Ministra Sprawiedliwości o jego powołaniu oraz o sprawach indywidualnych przekazanych zespołowi w celu przygotowania ich do rozpatrzenia na posiedzeniu Rady. Minister Sprawiedliwości nie przedstawił opinii w trybie art. 31 ust. 2b ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz. U. z 2021 r. poz. 269; dalej: ustawa o KRS).

Na posiedzeniu w dniu 25 października 2021 r. zespół członków Krajowej Rady Sądownictwa, po wnikliwym zapoznaniu się ze zgromadzonymi w sprawie materiałami i ich przeanalizowaniu, omówił szczegółowo kandydatów, odbył naradę i uznał, że materiały są wystarczające do zajęcia stanowiska w sprawie. Podczas głosowania członkowie zespołu na Pana Andrzeja Romana Boguckiego oddali 1 głos "za", przy braku głosów "przeciw" i 2 głosach "wstrzymujących się" a na Panią Annę Kulik oddali 3 głosy "za", przy braku głosów "przeciw" i "wstrzymujących się".

W wyniku powyższego głosowania, zespół przyjął stanowisko o rekomendowaniu Krajowej Radzie Sądownictwa na jedno wolne stanowisko sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze Pani Anny Kulik. Wniosek taki, w ocenie zespołu, jest w pełni uzasadniony treścią załączonych ocen kwalifikacyjnych, informacjami dotyczącymi posiadanego przez kandydatów doświadczenia zawodowego, w tym doświadczenia w stosowaniu przepisów prawa, opiniami służbowymi, a także opinią Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Przedstawiając powyższe, zespół kierował się dyspozycją art. 35 ustawy o KRS, zgodnie z którym, jeżeli na stanowisko sędziowskie zgłosił się więcej niż jeden kandydat, zespół opracowuje listę rekomendowanych kandydatów, przy ustalaniu kolejności na liście kierując się przede wszystkim oceną ich kwalifikacji, a ponadto uwzględniając doświadczenie zawodowe, w tym doświadczenie w stosowaniu przepisów prawa, dorobek naukowy, opinie przełożonych, rekomendacje, publikacje i inne dokumenty dołączone do karty zgłoszenia, a także opinię kolegium właściwego sądu.

W uzasadnieniu stanowiska zespół wskazał, że za rekomendacją kandydatki przemawiały (ocenione łącznie): bogate i wieloletnie doświadczenie zawodowe, w tym wieloletnie doświadczenie orzecznicze, szeroka wiedza prawnicza, dobre wyniki statystyczne, oraz wyższe poparcie udzielone przez Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Jej kwalifikacje do pełnienia urzędu sędziego sądu okręgowego zostały ocenione wysoko w sporządzonej na użytek postępowania konkursowego ocenie kwalifikacji. Wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, jakie posiada Pani Anna Kulik, w połączeniu z pełnieniem obowiązków orzeczniczych w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze, które pełniła przez okres 3 lat na podstawie delegacji, a także wnioski wynikające z oceny kwalifikacyjnej, dają gwarancję należytego pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego.

Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze na posiedzeniu w dniu 9 sierpnia 2021 r. pozytywnie zaopiniowało Pana Andrzeja Romana Boguckiego - 4 głosami "za", 3 głosami "przeciw" i 3 głosami "wstrzymującymi się" oraz Panią Annę Kulik - 9 głosami "za", 1 głosem "przeciw", przy braku głosów "wstrzymujących się".

Podejmując niniejszą uchwałę, Krajowa Rada Sądownictwa wzięła pod uwagę, że kandydaci spełniają wymagania ustawowe, określone w art. 63 § 1 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 2072; dalej: p.u.s.p.).

Dokonując oceny kandydatów, Rada kierowała się także kryteriami, wymienionymi w art. 35 ust. 2 ustawy o KRS, w tym: ocenami kwalifikacyjnymi, doświadczeniem zawodowym kandydatów, opiniami przełożonych, a także uzyskanym poparciem środowiska sędziowskiego.

Po wszechstronnym rozważeniu całokształtu okoliczności sprawy Krajowa Rada Sądownictwa - podzielając stanowisko zespołu - uznała, że Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przedstawiony wniosek o powołanie Pani Anny Kulik do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

II

Charakterystyka kandydatów

Pani Anna Kulik urodziła się w 1966 r. w Zielonej Górze. W 1991 r. ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1994 r., złożyła egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 1 listopada 1994 r. została mianowana asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze na okres dwóch lat. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 26 czerwca 1996 r. została powołana do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Zielonej Górze. W dniach: 29 października 1998 r., 29 kwietnia 1999 r., 23 marca 2000 r. oraz 8 listopada 2001 r. była delegowana do orzekania w sprawach cywilnych apelacyjnych w Sądzie Wojewódzkim w Zielonej Górze. W dniu 18 listopada 2003 r. została delegowana do orzekania w sprawach cywilno -odwoławczych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. W dniu 12 sierpnia 2004 r. była delegowana do orzekania w sprawach cywilno-apelacyjnych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. W dniu 21 lutego 2005 r. była delegowana do orzekania w sprawach cywilno -odwoławczych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. W dniach: 15 października i 1 grudnia 2009 r. była delegowana do orzekania w sprawach cywilnych odwoławczych w VI Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 maja 2018 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze z prawem przewodniczenia w sprawach rozpoznawanych przez ten Sąd w I instancji w składzie jednego sędziego i dwóch ławników albo w składzie jednego sędziego od 1 lipca do 31 grudnia 2018 r. Kolejnymi decyzjami delegację przedłużano a decyzją z dnia 13 grudnia 2019 r. - do 30 czerwca 2020 r. Decyzją Prezesa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 24 sierpnia 2020 r. została delegowana do pełnienia obowiązków sędziego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze od 24 sierpnia 2020 r. do 23 sierpnia 2021 r. Pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach oraz licznych szkoleniach zawodowych.

Ocenę kwalifikacji Pani Anny Kulik sporządziła Pani Beata Reichart - sędzia wizytator ds. cywilnych i gospodarczych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, która stwierdziła, że analiza akt spraw prowadzi do wniosku, że sposób ich prowadzenia przez kandydatkę nie budzi zastrzeżeń. Czynności wstępne, po przedłożeniu akt, były podejmowane przez nią bez zbędnej zwłoki, najczęściej w terminie kilku dni od przedłożenia akt sprawy. Bez zbędnej zwłoki wyznaczała terminy rozpraw, a także wydawała, również na posiedzeniu niejawnym, postanowienia o przeprowadzeniu dowodu z opinii biegłych. Tezy dowodowe były formułowane w sposób prawidłowy, wskazują bowiem szczegółowo, na jakie okoliczności dany dowód ma być przeprowadzony. Cechuje ją umiejętność organizowania i układania współpracy z biegłymi sądowymi. Wydawane zarządzenia były bardzo szczegółowe, często bardzo obszerne, co świadczy o znajomości akt sprawy i to już na etapie poprzedzającym wyznaczenie pierwszego terminu rozprawy. W przydzielonych do referatu sprawach opiniowana podejmowała właściwe decyzje procesowe w ramach przygotowania do rozprawy głównej i wyznaczenia jej terminu. Protokoły rozpraw są sporządzane w sposób przejrzysty. Poprawnie odnotowywane są strony procesu oraz ich stanowisko i wnioski, zaś świadkowie i strony przesłuchiwani byli na okoliczności oznaczone w tezie dowodowej. Z akt spraw wynika, że kandydatka dążyła do koncentracji materiału dowodowego po to, aby sprawę zakończyć w możliwie najkrótszym terminie. Postępowania w analizowanych sprawach toczyły się sprawnie, a odroczenia rozpraw następowały w zasadzie wyłącznie w celu kontynuowania postępowania dowodowego. Opiniowana na bieżąco monitorowała stan spraw. Zwraca uwagę dobre przygotowanie do rozpraw i nakierowanie na szybkie zakończenie prowadzonych spraw. W wielu ze skontrolowanych spraw wyroki wydawane były na pierwszym lub drugim terminie rozprawy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że prawie wszystkie uzasadnienia orzeczeń w sprawach rozpoznanych w VI Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Zielonej Górze zostały sporządzone w terminie ustawowym, względnie w terminie przedłużonym. W okresie objętym oceną kandydatka wykonywała czynności orzecznicze w Sądzie Rejonowym i Sądzie Okręgowym. Oceniając całokształt pracy Pani Anny Kulik sędzia wizytator stwierdziła, że doświadczenie orzecznicze, zdobyte przez nią na stanowisku sędziego w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Zielonej Górze i VI Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, uwzględniając przy tym bardzo duże zaangażowanie w pracy, bardzo dobre wyniki w zakresie efektywności i sprawności postępowania, dobrą terminowość sporządzania uzasadnień oraz dobre wyniki postępowania odwoławczego pozwalają stwierdzić, że jest ona bardzo dobrą kandydatką na stanowisko sędziego sądu okręgowego, właściwie przygotowaną do pełnienia tego urzędu. W związku z tym sędzia wizytator wyraziła pozytywną opinię o przydatności Pani sędzi Anny Kulik na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Pan Andrzej Roman Bogucki urodził się w 1964 r. w Kożuchowie. W 1989 r. ukończył wyższe studia w zakresie administracji na Uniwersytecie Wrocławskim z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. W 1991 r. ukończył wyższe studia prawnicze na tym Uniwersytecie, również z oceną bardzo dobrą, uzyskując tytuł magistra. Po odbyciu aplikacji sądowej, we wrześniu 1993 r. złożył egzamin sędziowski z łącznym wynikiem dobrym. Z dniem 15 listopada 1993 r. został mianowany asesorem sądowym w Sądzie Rejonowym w Nowej Soli na okres dwóch lat. Od 16 stycznia 1994 r. powierzono mu pełnienie obowiązków Przewodniczącego IV Wydziału Pracy Sądu Rejonowego w Nowej Soli, którą to funkcję pełni do chwili obecnej. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 14 lipca 1995 r. został powołany do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Rejonowego w Nowej Soli. W dniu 31 sierpnia 1995 r. był delegowany do orzekania w sprawach cywilno -rewizyjnych w Sądzie Wojewódzkim w Zielonej Górze, a w dniach 27 czerwca oraz 18 lipca 1997 r. - do orzekania w sprawach odwoławczych Wydziału Cywilnego Sądu Wojewódzkiego w Zielonej Górze. W dniach 18 maja, 13 lipca oraz 28 września 1998 r. był delegowany do orzekania w sprawach Wydziału Pracy Sądu Wojewódzkiego w Zielonej Górze. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 czerwca 1998 r. został powołany z dniem 10 czerwca 1998 r. na stanowisko Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Nowej Soli, na okres 4 lat. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 4 czerwca 2002 r. został powołany z dniem 10 czerwca 2002 r. na stanowisko Prezesa Sądu Rejonowego w Nowej Soli, na okres 4 lat. W dniu 19 września 2002 r. został delegowany do orzekania do Wydziału Cywilnego Odwoławczego Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Decyzją Ministra Sprawiedliwości z dnia 8 czerwca 2006 r. został powołany z dniem 10 czerwca 2006 r. do pełnienia funkcji Prezesa Sądu Rejonowego w Nowej Soli, na okres 4 lat. Decyzją Prezesa Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 28 października 2014 r. został powołany z dniem 1 listopada 2014 r. do pełnienia funkcji Wiceprezesa Sądu Rejonowego w Nowej Soli, na okres 4 lat. Pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach oraz licznych szkoleniach zawodowych.

Ocenę kwalifikacji Pana Andrzeja Romana Boguckiego sporządziła Pani Hanna Rawska - sędzia wizytator ds. z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Zielonej Górze, która - na podstawie analizy akt spraw będących w referacie kandydata - stwierdziła, że nadaje sprawom bieg bez zbędnej zwłoki, prawidłowo, terminowo i bez zastrzeżeń wykonuje czynności w sprawach. Zarządzenia o wyznaczeniu rozprawy są szczegółowe, świadczą o dobrym przygotowaniu do rozprawy. Podejmowane czynności w sprawach były celowe i w istniejących sytuacjach procesowych. Kandydat prawidłowo i starannie redaguje treść postanowień i wyroków. Uzasadnienia wyroków są staranne, przejrzyste, prawidłowe, spełniają wszystkie wymogi formalne. Prezes Sądu Rejonowego w Nowej Soli w opinii służbowej stwierdził, że kandydat jest bardzo dobrym sędzią, załatwia dużą liczbę spraw, poziom stabilności jego orzecznictwa jest bardzo wysoki, jest osobą o bardzo wysokiej kulturze osobistej, pracowitą, sumienną, dokładną i obowiązkową. Nie wpłynęły wobec niego żadne skargi administracyjne związane ze sposobem i kulturą urzędowania. Jako okoliczności skutkujące zwiększeniem obciążenia pracą sędzia wizytator wskazała, że kandydat otrzymał zarządzeniem Prezesa Sądu Rejonowego w Nowej Soli z dnia 24 kwietnia 2018 r. do rozpoznania 70 spraw "C" z referatu sędzi, która przeszła w stan spoczynku. Były to w większości sprawy stare, wielotomowe, w niektórych z nich były już wyznaczone terminy rozpraw. Stanowiło to dodatkowe obciążenie pracą. Jednocześnie Pan sędzia otrzymywał również sprawy nowe, wpływające do IV Wydziału Pracy i III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Oceniając całokształt pracy Pana Andrzeja Romana Boguckiego sędzia wizytator stwierdziła, że kandydat prawidłowo, terminowo i bez żadnych zastrzeżeń podejmuje czynności orzecznicze, nadaje sprawom bieg bez zbędnej zwłoki, dąży do koncentracji materiału dowodowego i szybkiego rozstrzygnięcia spraw bez uszczerbku dla jakości orzecznictwa, terminowo sporządza uzasadnienia wyroków, osiągnął bardzo dobre wyniki stabilności wydawanych orzeczeń i w związku z tym wyraziła pozytywną opinię uznając, że Pan Andrzej Roman Bogucki w pełni zasługuje na powołanie na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Pan Andrzej Roman Bogucki posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, uprawniające do ubiegania się o urząd sędziego sądu okręgowego, jednak - w ocenie Rady

- w niniejszej procedurze konkursowej nie spełnia wszystkich kryteriów wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie do powołania Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej.

III

Porównanie kandydatów

W każdym postępowaniu nominacyjnym Krajowa Rada Sądownictwa dokonuje oceny kandydatów na podstawie załączonych materiałów, ocenianych indywidualnie. Rada jest wyposażona w prawo swobodnej oceny zgromadzonego materiału i możliwość nadania decydującego znaczenia określonym, wybranym kryteriom ustawowym, na podstawie których podejmuje uchwałę. Od stanu faktycznego konkretnej sprawy zależy, jakie kryteria są stosowane przez Radę w danym postępowaniu, w szczególności co do rozpatrywanych łącznie kryteriów, na które składają się kwalifikacje, doświadczenie zawodowe, poparcie środowiska sędziowskiego oraz dane potwierdzające zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Uczestnicy postępowania, pretendujący do objęcia stanowiska sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze, spełniają formalnie wszystkie kryteria wyboru, a zatem zadaniem Rady było przeprowadzenie weryfikacji i dokonanie wyboru tej osoby, która spełnia wszystkie kryteria - oceniane łącznie - najpełniej i w najwyższym stopniu.

Kryteria, przyjęte przez Krajową Radę Sądownictwa, przy ocenie kandydatów;

1. Przy podejmowaniu decyzji Krajowa Rada Sądownictwa kierowała się ocenami kwalifikacyjnymi oraz doświadczeniem zawodowym kandydatów.

Osoba przedstawiona do powołania posiada niemal 27-letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu obowiązków orzeczniczych, zdobyte na stanowiskach asesora sądowego oraz sędziego sądu rejonowego. Kandydatka była delegowana przez okres 3 lat do pełnienia obowiązków orzeczniczych w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze. Wysokie kwalifikacje merytoryczne Pani Anny Kulik znajdują odzwierciedlenie w ocenie jej pracy oraz opiniach służbowych. Zgodnie z przedstawionymi ocenami i opiniami jest osobą bardzo sumienną, zaangażowaną w pracę, posiadającą dużą wiedzę, podejmującą szybkie i trafne decyzji, dzięki czemu sprawnie prowadzi postępowania w sprawach będących w jej referacie. Chętnie też dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z innymi sędziami w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Zielonej Górze oraz aplikantami sądowymi, których jest patronem. Dała się poznać jako osoba o dużej kulturze osobistej, potrafiąca współpracować z innymi pracownikami sądu i orzecznikami. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach.

Kontrkandydat w osobie Pana Andrzeja Romana Boguckiego posiada nieznacznie dłuższe doświadczenie w pełnieniu obowiązków orzeczniczych, jednak nie ma tak bogatego i długiego doświadczenia orzeczniczego zdobytego podczas orzekania w ramach delegacji w sądzie okręgowym. Kandydat uzyskał także niższe poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Zdaniem Krajowej Rady Sądownictwa wiedza teoretyczna i doświadczenie praktyczne, jakie posiada Pani Anna Kulik, w połączeniu z pełnieniem obowiązków orzeczniczych w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze przez okres 3 lat na podstawie delegacji, a także wnioski wynikające z oceny kwalifikacyjnej, dają gwarancję należytego pełnienia urzędu na stanowisku sędziego sądu okręgowego.

W ocenie Rady, te wszystkie okoliczności zadecydowały o uznaniu Pani Anny Kulik za kandydatkę spełniającą w niniejszej procedurze konkursowej kryteria wyboru w stopniu uzasadniającym przedstawienie Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej do powołania.

2. Krajowa Rada Sądownictwa uwzględniła także opinię Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze.

Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze na posiedzeniu w dniu 9 sierpnia 2021 r. pozytywnie zaopiniowało Pana Andrzeja Romana Boguckiego - 4 głosami "za", 3 głosami "przeciw" i 3 głosami "wstrzymującymi się" oraz Panią Annę Kulik - 9 głosami "za", 1 głosem "przeciw", przy braku głosów "wstrzymujących się".

Kandydatka wybrana przez Radę uzyskała zatem znacznie wyższe poparcie tego gremium.

3. W ocenie Krajowej Rady Sądownictwa Pani Anna Kulik posiada wysokie kwalifikacje merytoryczne oraz doświadczenie zawodowe, a także wszechstronną, stale pogłębianą wiedzę prawniczą, którą umiejętnie wykorzystuje w praktyce zawodowej, dające rękojmię należytego wykonywania obowiązków orzeczniczych na stanowisku sędziego sądu okręgowego w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze.

O przedstawieniu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Kulik zadecydował całokształt okoliczności sprawy, a w szczególności różnorodne doświadczenie zawodowe, wnioski płynące z oceny jej pracy i kwalifikacji zawodowych, opinie służbowe, potwierdzające rzetelną praktykę zawodową oraz umiejętności predestynujące do pełnienia urzędu sędziego sądu okręgowego, a także wysokie poparcie Kolegium Sądu Okręgowego w Zielonej Górze. Rada miała również na uwadze, że Pani Anna Kulik przez kilka lat - w ramach delegacji - pełniła obowiązki orzecznicze w sądzie okręgowym.

IV

Wyniki głosowania Rady

Powyższe okoliczności spowodowały, że w trakcie posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa w dniu 26 października 2021 r. na:

- Pana Andrzeja Romana Boguckiego oddano 4 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw", przy 18 głosach "wstrzymujących się" (przy udziale 22 osób), w rezultacie czego nie uzyskał wymaganej bezwzględnej większości głosów,

- Panią Annę Kulik oddano 22 głosy "za", nie oddając głosów "przeciw" ani "wstrzymujących się" (przy udziale 22 osób), w rezultacie czego uzyskała wymaganą bezwzględną większość głosów.

Mając na uwadze wyniki głosowania, Krajowa Rada Sądownictwa podjęła uchwałę, jak na wstępie.

POUCZENIE

Od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa uczestnik postępowania może odwołać się do Sądu Najwyższego z powodu sprzeczności uchwały Rady z prawem. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Przewodniczącego Rady w terminie dwutygodniowym od doręczenia uchwały z uzasadnieniem. Do postępowania przed Sądem Najwyższym stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o skardze kasacyjnej, przy czym nie stosuje się art. 871 k.p.c. (art. 44 ust. 1-3 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa; Dz. U. z 2021 r. poz. 269).